LİSANS & YÜKSEK LİSANS

İNGİLTERE | AMERİKA | KANADA

– Lisans / Yüksek Lisans Başvurusu

Yurt dışında lisans veya yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvuru ve yerleştirilme sürecinin tamamını yürütüyoruz. Okul, ülke veya bölüm seçimindeki karar aşamasından başlayarak, başvuruların planlanması ve zamanlaması konusunda tam destek sağlıyoruz. Bu zorlu ve titizlik isteyen sürecin en hızlı ve sorunsuz şekilde geçmesi için elimizden geleni yapıyoruz.

Parsons’a lisans öğrencisi olarak kabul edildim ve moda tasarımı okuyorum. Okul derslerinin yoğunluğu arasında başvuru süreci için destek almanın faydası olduğuna inanıyorum.

01. Uygun Ülke/Ülkelerin Belirlenmesi

ÇEVRE

Ülke seçimi; coğrafi konum, uzaklık, iklim ve kişinin yaşama alışkanlıkları doğrultusunda hangi ülkede daha mutlu olacağı ile ilişkilidir.

HARCAMALAR

Ülke seçiminde, bütçe önemli yer tutar çünkü harcamalar ülkeden ülkeye farklılık gösterir. Eğitim için ayrılmış bütçe önemli kriterlerin başında gelmektedir.

MEZUNİYET SONRASI YAŞAM

Eğer öğrenci mezuniyet sonrası eğitim aldığı ülkede yaşamak istiyorsa, o ülkedeki ekonomi, iş fırsatları ve yaşam koşulları da dikkate alınmalıdır.

02. Eğitim Alanının Belirlenmesi

Öğrencinin eğitim geçmişi, ilgi alanları, not ortalaması ve kariyer planları eğitim alanının belirlenmesinde büyük rol oynar. Şüphesiz, bu seçim öğrencinin geleceğini kurmasında atacağı en büyük adımdır ve çok iyi değerlendirme gerektirmektedir.

03. Okul Seçimi

Okullara kabul süreci ve başvuru şartlarının yerine getirilmesinde en önemli etken öğrencinin AKADEMİK BAŞARI durumudur. Dolayısıyla, okul seçimlerinde akademik başarı, tercih edilen ülkeler doğrultusunda seçenekleri belirler. Saptanan okulların kabul şartları öğrenilir (son başvuru tarihleri, istenilen not ortalaması, TOEFL, SAT, GMAT, GRE gibi sınavlardan istenilen puanlar, referans mektubu ve diğer ek belgeler) ve başvuru süreci başlar.

04. Başvuru Süreci ve Sonrası

Başvuru aşamasında en önemsediğimiz konu ZAMANLAMA! Okullar tarafından istenen belgeler, sınav sonuçları ve bilgiler eksiksiz ve zamanında ulaştırılır ve takibi yapılır. Sonrasında, okullardan gelen sonuçların değerlendirilir ve karar verilen okul için gerekli konaklama, vize ve seyahat organizasyonu gerçekleştirilir.

Yüksek lisans programlarına başvurucu sürecimi en başından sonuna kadar WESTEDU ekibi ile birlikte gerçekleştirdim. Özellikle zamanlama ve tercihlerim konusunda ihtiyacım olan desteği sağladılar. Gelen kabullerden sonra, tercihim ETH Zurich Üniversitesi oldu.

 
NACAC
Quality English
English UK
ICEF
Wyse Travel