YAZ OKULLARI

AMERİKA | İNGİLTERE | KANADA | İSPANYA | FRANSA | İSVİÇRE

– Bireysel

Yaz okulu deneyimini tek başına tecrübe etmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış programlardır. Grup programlarının aksine öğrenci tek başına seyahat eder ve yaz okulunda edindiği yeni arkadaşlarıyla sosyalleşir.

Tek başına seyahat etmenin  kazanımları nelerdir?

  • Öğrencinin belirleyeceği içerikte bir yaz okulu programına katılım
  • Öğrencinin belirleyeceği tarihlerde seyahat
  • Problem çözme becerilerinde gelişim
  • Kişisel gelişim & özgüven
  • Seyahat tecrübesi
Summer Discovery, UCLA, ABD

2016 yazında, Tufts Üniversitesi’nde İngilizcemi geliştirmek için harika fırsatlar elde ettim. Geziler ve çeşitli aktivitelerle öğrenmek çok keyifliydi. 2’inci yaz okulu maceram ise 2017 yazında, Los Angeles, University of California’daydı. İlk seneme kıyasla daha akademik ve yoğun bir eğitim programı seçtim.

– İlgi Alanına Göre

Öğrenciler, İngilizce eğitiminin yanı sıra, farklı beklentiler ve kişisel ilgi alanlarına yönelik farklı eğitim programlarına katılmayı tercih edebilirler. Tıp eğitiminden, futbola; robot mühendisliğinden drone uçurma eğitimine kadar pek çok farklı alanda, özenle seçilmiş, dünyanın en iyi yaz okullarını sizlere sunuyoruz:

Akademik Gelişim
Bilim & Teknoloji
Geleceğin Liderleri
İngilizce Gelişim
Sanat
Sınav Hazırlık (IELTS, TOEFL, SAT)
Spor
Aile Katılımlı Programlar
Diğer Diller
Üstün Yetenekliler
IB (International Baccalaureate)

Öğrencilerin kendine özgü ilgi alanlarını geliştirmeye yönelik yaz okuluna katılım taleplerinde W Summer Egitim‘de bulunmayan farklı programlar için kişiye ve taleplerine bağlı olarak farklı çalışmalar yapmaktayız.

University of Colorado, Boulder, ABD

İlgi duyduğum astronomi alanında yaz okuluna katılabileceğimi öğrendiğimde çok heyecanlandım. Amerika’da 3 hafta süreyle astronomi dersleri alarak kendimi geliştirme fırsatı buldum. Benimle aynı tutkuyu paylaşan, dünyanın farklı yerlerinden insanlarla bir arada olmak motivasyonumu arttırdı.

– Grup

Grup halinde gerçekleşen yaz okulu programları, öğrencilerin bir öğretmen/lider eşliğinde seyahat ettiği şekilde planlanır. Öğrenciler, yaz okulu süresince onlara eşlik eden öğretmenden destek alırlar.

Grup halinde seyahat etmek öğrencilere hangi avantajları sağlar?

– İlk kez yurt dışına çıkacak öğrenciler için öğretmen ile seyahat oldukça konforludur.
– Öğrenciler, her zaman yardım alabilecekleri bir yetişkine erişim imkanına sahiptirler. Bu da onlara her anlamda kolaylık ve güven sağlar.

BEDE’S, Lancing, İNGİLTERE

BEDE’S yaz okulu akademik olarak bana çok katkı sağlayan bir yaz okulu tecrübesiydi. Disiplinli ve içeriği zengin bir eğitim programı ama aynı zamanda çok eğlenceli. Okulda çok farklı uluslardan öğrenciler vardı ve çok güzel arkadaşlar edindim.

2023 Yaz Okulları Kataloğu

23 Yaz Geçti

2023 yazı 23’üncü yazımız. 23’üncü kez yeni ve heyecanlı gençlerle tanışma fırsatı bulacağız. Geçen pek çok yıl boyunca yüzlerce öğrencinin farklı eğitim programlarına katılarak kendilerini keşif sürecine tanıklık ettik. 23 yıl geçti. Hala sayıklıyoruz: “Yaz, yaz, yaz!”

Peki yaz neden bu kadar önemli?

Öncelikle, bu eğitim programları özgür ve destekleyici doğası ile öğrencilerin genç yetişkinler olma yolunda edinmeleri gereken temel becerileri geliştirmeleri için mükemmel bir ortam sağlar. Bu temel becerilerden bize göre en önemlisi gençlerin kendine güven duygularını geliştirebilmeleri. Kişisel güven duygusunun temelinin atıldığı en önemli yıllarda gençlere sağlayabileceğimiz yeni tecrübelerin yeri büyük. Onları yıl boyu sımsıkı kavradığımız güvenli çemberden biraz uzaklaşan gençler, elde ettikleri özgürlükle birlikte bağımsız hareket ederler. Günlük yaşam ihtiyaçlarını kendi başlarına karşılayıp, sorumluluk alarak bağımsız bireyler olma yolunda önemli adımlar atarlar. Aynı zamanda, ailelerin gençlerin gelecek planlarını destekliyor olması, onları ilgi duydukları konuları keşfetmeye yönlendirmesi de gençlerin güven duygusunu artırma da büyük rol oynar.

Farklı olmayı hedefleyenler için 

Türkiye’de yıl içerisinde yoğun eğitim alan öğrenciler maalesef gerçek ilgi alanlarını keşfetme imkanı bulamıyorlar. Dolayısıyla yaz, öğrencilerin ilgi duydukları konuları belirlemeleri ve bunlar üzerinde çalışmaları için en uygun zaman dilimi.

Öğrencilerimizin yaz okulundan farklı beklentileri olabiliyor. Bazı öğrenciler kültürel keşif, gezi ve aktivitelerin yoğun olduğu programlara yönelirken, bazıları hedef-odaklı tercihler yaparak kendi kişisel ilgi alanlarına yönelik yaz okullarını tercih ediyorlar. Örneğin, robot mühendisliği üzerine eğitim almayı ve ileride bu alanda bir meslek edinmeyi kafasına koymuş olan bir öğrenci, bu zaman dilimini ilgi duyduğu alanda kendini geliştirmek üzerine tasarlıyor. Peki, ileride ne yapacağı konusunda net bir fikri olmayan öğrenciler ilgi alanlarına yönelik eğitim programları arasından tercih yapamazlar mı? Tabi ki yapar. Hatta sadece ilgi alanlarını belirlemek üzerine tasarlanmış çeşitli eğitim programları mevcut.

Yurt Dışında Üniversite Eğitimi planlayanlar için 

Üniversiteyi İngiltere, Amerika ya da Kanada’da okumayı hedefleyen öğrenciler, üniversite başvurularında diğerlerinden farklılaşarak, bir adım öne çıkabilecekleri çeşitli sınıf-dışı akademik çalışmalar yapabilirler. Örneğin gönüllü projelere katılabilir veya çeşitli sosyal girişimler tasarlayarak hem liderlik ve takım çalışması gibi becerilerini geliştirirler hem de üniversite başvuruları sırasında özgeçmişlerini zenginleştirmek için kullanabilirler. Bu anlamda, bu programlar sadece farklılaşmak değil, aynı zamanda öğrencilerin üniversite ortamına alışmaları için de bir ön hazırlık sağlar. Her alanda olduğu gibi yine öğrencileri üniversite ortamına hazırlamak ve kolay uyum sağlamalarını sağlamak için tasarlanmış eğitim programları da var. Ayrıca öğrenciler yurt dışı üniversite başvurularında gerekli olan SAT, TOEFL gibi sınavlara hazırlık için de yaz okullarına katılabilirler.

Yazın Sosyal Boyutu

Yaz okullarının doğru network oluşturmanın önemini kavramalarını sağlamak gibi farklı bir misyonu olduğuna da inanıyoruz. Bu yıllarda kurulan arkadaşlık ilişkilerin çok uzun yıllar devam ettiğine, hatta profesyonel boyutta gelişip ilerlediğine defalarca tanıklık ettik. Bu eğitim programları sağladığı akademik gelişimin yanı sıra sosyal anlamda zengin içerikte aktivite ve gezilerle sunulduğundan, yıl içerisine kıyasla daha motive edici bir doğaya sahiptir. Yaz çokça kahkaha, arkadaşlık ve yeni tecrübeler barındırmalı diye düşünüyoruz. Yaz okulu programlarının tüm bunları ve daha fazlasını vadettiğine gönülden inanıyoruz.

 
NACAC
Quality English
English UK
ICEF
Wyse Travel