CSU San Marcos 1989 yılında Amerika’nin lisans ve lisansüstü eğitim sunan en büyük devlet üniversitesi sistemi olan California State Universitesi sisteminin 20. Kampusu olarak kurulmuştur.
Toplam 10.276 (2011 verilerine göre) öğrencisi bulunan okulda 241 tam zamanli fakülte uyesi bulunmakta ve bunların %99 u PhD derecesine ve dengine sahiptir.
Okul kampuste güvenliği saglayan kendi polis departmanına sahiptir. Ayrıca okulda 80 den fazla öğrenci kulübü bulunmaktadır.
CSU San Marcos Kaliforniya güney kıyısının kalbinde, eğitiminiz süresince yaşamaktan büyük zevk alacağınız bir konuma sahiptir. Kampusun hemen yanı başında yüzüp, sörf yapabileceğiniz Kalifiorniya’nin en güzel plajları bulunmaktadır.
San Diego şehri Amerika’nin 8inci en büyük şehridir) kampusten sadece 50 kilometre uzaklıktadır.San Diego ‘da bir çok kültürel aktivite, San Diego Hayvanat Bahcesi ve Deniz Dunyası ve ayrıca profesyonel beyzbol, futbol takımları bulunmaktadır.San Diego’nun güneyinde Meksika ve 150 kilometre ötesinde ise Los Angeles , Hollywood, Beverly Hills ve Disneyland bulunmaktadır.

İşletme yönetimi, Eğitim, Suç Bilimi, Hemşirelik, Antropoloji, İletişim, Ekonomi, Film Calışmaları, Tarih, Edebiyat ve Yazma Çalışmaları, Modern Dil Çalışmaları, Felsefe, Siyaset Bilimi, Psikoloji, Sosyoloji, Görsel Sanatlar, Biyoloji Bilimleri, Bioteknoloji, Kimya ve BioKimya, Bilgisayar Bilimleri ve Bilgi Sistemleri, Matematik, Fizik anabilim dallarında bazılarıdır
Okul Bioloji Bilimleri, Bioteknoloji, MBA, Bilgisayar Bilimleri, Egitim, Tarih, Edebiyat ve Tazma, Matematik, Hemsirelik, Psikoloji, İspanyolca alanlarinda yüksek lisans eğitimi vermektedir.

KAMPUS KONAKLAMA:

Öğrenciler kampuste yer alan Üniversite Kasabasında tek kişilik, çift kişilik küçük ve büyük odalı apartman dairelerinde konaklama imkanına sahiptir. Dairelerin kendine ait mutfak ve banyoları bulunmaktadır.
Lisans düzeyinde başvuru Kabul şartları

Öğrencilerin minimum 3.0 (4.0 sisteminde) lise ortalamasına sahip olmasi gerekmektedir.
Min 61 IBT TOEFL yada 5.5 IELTS skoru

Transfer başvuruları icin ise 2.4 minimum ortalama aranmaktadır.
Lisansüstü düzeyinde başvuru Kabul şartları

Lisans eğitim ortalamasının son 60 kredilik kısmında minimum 2.5 ortalama aranmaktadır.
Min 80 IBT TOEFL yada 6.0 IELTS skoru
Tüm Lisansüstü programlar için GRE yada GMAT sınavı sarti aranmaktadır. MBA program başvurusunda aranan minimum GMAT skoru 500 dur.
2-3 referans mektubu
Ve niyet mektubu istenilen belgeler arasındadır.
Ayrıca her bölümün kendine ait farklı istekleri olabilmektedir.
Eğitim Ücretleri

Lisans : 16.226 USD
Lisansüstü : 15.380 USD
MBA Programı 46.200 (18 aylık program ücretidir)

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×