Boston Üniversitesi toplam 30.000 öğrenci mevcudu ile Amerika’da yer alan özel üniversiteler arasında 4. büyük okuldur. Ayrıca 140 ülkeden 5.000 yabancı öğrenci ile uluslararası bir okul olma ünvanına sahiptir. Massachusetts Eyaleti Boston şehrinde yer alan üniversite 2 km. uzunluğunda bir alana yayılan kampüsü ile öğrencilere tarih ve modernizmin iyi bir birleşimini sunmaktadır.

Boston şehri Amerika’nın öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Eğitim başkenti olarak anılan şehir 60′ın üzerinde üniversite ve koleje ev sahipliği yapmaktadır. Şehir New York, New Hampshire ve Maine eyaletlerine oldukça yakındır .

CELOP, (Boston Üniversitesi İngilizce eğitim merkezi ) katılımcıların hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmaktadır. CELOP eğitmenlerinin tamamı master derecelerini almış, uluslararası öğrencilere dil eğitimi konusunda deneyimli Boston Üniversitesi fakülte üyeleridir. CELOP eğitmenlerinin çok büyük bir kısmı uluslararası tanınırlığı olan kitapların yazarları ve konferans konuşmacılarıdır.
CELOP ‘ta eğitim alan öğrenciler eğitim programlarına ek olarak Boston Üniversitesi’nde 27 kütüphane, Geddes Dil Merkezi , birçok multimedia bilgisayar labaratuvarı, ücretsiz e-mail ve internet erişimi, akademik danışmanlık ve yönlendirme hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Ve eğer biraz rahatlamak istiyorsanız üniversitenin bir çok spor ve kültürel kulübüne, fitness merkezine katılım sağlayabilirsiniz.

Boston Celop

YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

SÜPER YOĞUN PROGRAM

Bu program konuşma, dinleme, okuma, ve yazma yeteneklerini geliştirmeye yönelik günlük ana derslere ek olarak 2 adet seçmeli dersten oluşmaktadır. Bu program sunulan en yoğun programdır. Sınıf içi maksimum zamana ek olarak eğitim merkezinin tüm olanaklarından faydalanma imkanı mevcuttur.

Haftalık ders programı: 15 saat günlük temel İngilizce + 10 saat seçilen 2 seçmeli alanda İngilizce = 25 saat İngilizce.

Seçmeli Dersler : TOEFL Hazırlık, Akademik ve Profesyonel Yazma, Hukuk İngilizcesi, İş İngilizcisi, Medya Haberleri, Telaffuz, Dinleme ve Konuşma, Okuma ve Konuşma, Filmlerle Amerikan Kültürü.

YOĞUN PROGRAM

Bu program konuşma, dinleme, okuma, ve yazma yeteneklerini geliştirmeye yönelik günlük ana derslere ek olarak bir adet seçmeli dersten oluşmaktadır.

Haftalık Ders Programı: 15 saat ana dersler + 5 saat seçmeli ders = 20 Saat

Seçmeli Dersler : TOEFL Hazırlık, Akademik ve Profesyonel Yazma, Hukuk İngilizcesi, İş İngilizcisi, Medya Haberleri, Telaffuz, Dinleme ve Konuşma, Okuma ve Konuşma, Filmlerle Amerikan Kültürü.

MİNİ–YOĞUN PROGRAM

Bu program dil eğitimi için bir sömestrden daha kısa zamanı olan kişilere uygun bir programdır. Program yoğunlukla konuşma becerilerini geliştirme merkezlidir.

Haftalık Ders Programı: 15 saat ana dersler + 5 saat seçmeli ders = 20 Saat

PROFESYONEL YAZ PROGRAMLARI

CELOP yaz döneminde özellikle Amerika’da lisansüstü eğitim alacak yada alanında profesyonel gelişim planlayan kişilere özel kısa sureli kurslar sunmaktadır. Tüm programlar üniversite mezuniyeti ve iyi derecede İngilizce bilme şartı aramaktadır. Bazı programların ayrıca özel istekleri de mevcuttur.

HUKUK ÖĞRENCİLERİ İÇİN İNGİLİZCE

Program Boston Üniversitesi Hukuk Fakültesi ile birlikte yürütülen 6 haftalık yoğun İngilizce programıdır. Bu program ingilizcenizi, hukuk bilginizi ve Amerika’da bir hukuk fakültesinde başarılı olmanız için gerekli özgüveni geliştirecektir.

Hukuk dili kelime haznenizi, konuşma ve yazı argümanlarınızı ve toplum önünde konuşma yeteneklerini de içine alan hukuk İngilizcesini yeterli şekilde konuşma ve yazma için gerekli İngilizce ve iletişim dersleri içermektedir.
Hukuk Çalışmaları – kullanılan idari, ekonomik, tarihi ve sosyolojik ortamları araştırarak Amerikan Hukuk sistemini anlamanızı sağlayacaktır.
Mahkeme Ziyaretleri – eyalet ve federal mahkemelere ziyaret, işlemleri gözlemleme ve profesyonellerle tanışma imkanı.

Giriş Şartları :
Program Amerika’da hukuk lisansüstü eğitim programlarına kabul sağlamış öğrencilere açıktır.

Konaklama : 
Öğrencilere üniversite yurtlarında garanti yer sunulmaktadır.

3 HAFTA SÜRELİ PRE-COURSE

Bu program hukuk master programı için gerekli İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini arttırmaya yöneliktir.

STAJER HUKUK İNGİLİZCESİ

Program İngilizce konuşulan bir hukuk sisteminde başarılı olmanız için gerekli dil yeterliliğini ve gerekli kültürel yapılanmayı sağlamak ve geliştirmek için tasarlanmış bir programdır.
Program profesyonel bir İngilizce öğretmeni ve stajyer bir avukatla birlikte verilmektedir.

Giriş Şartları :
Program ileri derecede İngilizce bilmeyi ve hukuk alanında akademik yada profesyonel tecrübeyi gerektirmektedir. Başvuru sahiplerinin CV ve (300-500 kelimelik) bir niyet mektubu ile başvurmaları gerekmektedir.

Konaklama :
Katılımcılara üniversite yurtlarında garanti yer sağlanmaktadır.

PRE-MBA

Program sizi lisansüstü işletme programı ortamına hazırlayacak yoğun bir dil hazırlık programıdır.

Giriş Şartları : 
Program öncelikle lisans eğitimini tamamlamış ve bir MBA programına kabul sağlamış öğrenciler için tasarlanmıştır. Ayrıca ileri derecede İngilizce bilen ve en az 2 yıl tecrübesi olan ve yakın zamanda MBA yapmayı planlayan kişiler de kabul edilebilmektedir.

Konaklama :
Katılımcılara üniversite yurtlarında garanti yer sağlanmaktadır.

İŞ İNGİLİZCESİ

4 hafta
Bu program is İngilizcisi becerilerini geliştirme amaçlı bir programdır.

Giriş Şartları :
İleri derecede İngilizce bilen ve işletme alanında minimum 2 yıl akademik ya da profesyonel tecrübeye sahip kişiler katilim sağlayabilmektedir.

Konaklama : 
Katılımcılara üniversite yurtlarında garanti yer sağlanmaktadır.

TIP VE SAĞLIK İNGİLİZCESİ

Sağlık ve tıp alanında gerekli İngilizce dil becerilerini geliştirmek için tasarlanmıştır.

2015 GÜZ VE 2016 PROGRAM TARİHLERİ VE ÜCRETLERI

12 Hafta süreli Süper Yoğun kurs 16 Eylül 2015 Eğitim ücreti : 7200 USD
12 Hafta süreli Yoğun Kurs 16 Eylül 2015 Eğitim ücreti 6800 USD
12 Hafta süreli Süper Yoğun kurs 20 Ocak 2016 Eğitim ücreti : 7200 USD
12 Hafta süreli Yoğun Kurs 20 Ocak 2016 Eğitim ücreti 6800 USD

1 Yorum:


  • Mehtap karakoyun yazmış:2015-11-15 16:53:29

    merhabalar Bu programlar icin iletidim adresleri ariyorum. Tesekkurler


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×