MBA eğitimi sunan eğitim kurumlarının katılım şartları birbirinden oldukça farklı özellikler arz etmektedir. Genel olarak çoğu MBA eğitimi veren eğitim kuruluşu;

  • Üniversite Mezuniyeti
  • İş Deneyimi
  • Çok iyi derecede İngilizce
  • Maddi Kaynak

şartlarını istemektedir. Fakat buradaki özellikler de birbirinden farklılıklar göstermektedir. Mesela iş deneyimi konusunda şart istemeyen eğitim kuruluşları olduğu gibi, 2 ila 8 yıl yönetici konumunda çalışma şartı arayan kurumlar da mevcuttur. Aynı şekilde, minimum 550 GMAT isteyen okullar olduğu gibi GMAT başarısı istemeyen eğitim kurumları da mevcuttur.

Dünya genelinde MBA öğrencilerinin profili; 27 yaş ortalaması, 575 GMAT ortalaması ve eğitime başlamadan önce edinilmiş 3 – 4 yıllık iş tecrübesidir.

Bu konuda sizlere en iyi yardımı sağlayabilmemizin yolu, bizlere “başvuru formu” nu tam doldurarak yollamanızdır. Unutmamanız gerekir ki böyle ciddi bir konuda danışmanlık hizmeti almanız şarttır ve eğer mümkünse en yakın zamanda bizlerle yüzyüze temasa geçmeniz önerilir.

Peki ya MBA programı sizler için uygun değilse, kabul edilmezseniz veya şart koşulan özellikler sizde mevcut değilse? Size tavsiyemiz kesinlikle karamsarlığa kapılmamanız. Gelecekteki hayalleriniz bizler için çok önemlidir ve biz sizlerin hedef ve hayallerinize parlak bir kariyer yardımıyla erişmeniz için faaliyet gösteriyoruz. Geniş bir hizmet / ürün ağımız mevcuttur. Staj olanaklarından, sertifika ve diploma programlarına kadar tüm hizmetlerimiz kariyerinize yönelik. Lütfen bu konuda bizimle iletişim kurmakta sakınca görmeyin.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×