İşletme Yönetimi Mastırı; binlerce insanın hayallerini gerçeğe dönüştürdüğü, işadamı ve işkadınları için geliştirilmiş, ileri düzeyde yüksek lisans eğitim programıdır. MBA öğrencilerinin ana amacı, devlet ya da özel sektör kuruluşlarında üst düzey yönetici ünvanıyla yönetimsel süreçte söz sahibi olan pozisyonlara ulaşmaktır. MBA programlarının amacı ise kısaca, öğrencileri yöneticilik vasıflarına eriştirecek düzeyde işletme eğitimi vermek, deneyimler kazandırmaktır.

MBA programları sadece işletme – ekonomi eğitimi almış kişiler için değildir, farklı branşlarda eğitim almış olan öğrenciler, istenen ortalama + GMAT sınav sonucunu belgelendiremezlerse, bir yıllık Pre-MBA programına katıldıktan sonra MBA programına katılabilirler. En az bir döenmlik Pre-MBA eğitimi aldıktan sonra MBA eğitimine devam edebilirler.

Günümüzde dünyanın farklı yerlerindeki birçok üniversite MBA eğitimi sunmaktadır. Bunlar; fiyat, eğitim içeriği ve hedefler, zorluk dereceleri olarak birbirinden farklı karakteristiklere sahiptir.

Westedu Uluslararası Eğitim Danışmanlığı, kişiye en uygun MBA programı seçme sistemiyle geleceğinize yatırım yapmanıza yardımcı olur, sizlere profesyonel destek verir.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×