1974 yılında iki farklı enstitünün (Loyola College (1896) ve Sir George Williams University (1926) ) birleşmesi ile kurulmuştur. Quebec eyaletinde Montreal şehrinde bulunan Concordia Üniversitesi birbirine uzaklığı 7 km olan iki farklı kampüste eğitim vermektedir. Sir-George Williams kampüsü şehrin merkezinde, Loyola kampüsü ise şehrin batı ucundadır. İki kampüs arasında sürekli otobüs servisi verilmektedir. Montreal şehri 3 milyon nüfusuyla Kuzey Amerika’nın en eski şehirlerinden biri ve dünyada Fransızca konuşulan en büyük şehridir. Fransızcanın hakimiyetine karşın nüfusun çok büyük bir kısmı İngilizce de konuşmaktadır. Bu anlamda şehir İngilizce eğitim alırken Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için de idealdir.

Okulun toplam öğrenci mevcudu 30.824 tür. Bu sayının 16.806 sını tam zamanlı lisans öğrencileri oluşturmaktadır. Okulda 3144 uluslar arası öğrenci bulunmaktadır. Okul 4 farklı fakültede 18 farklı lisans ve 70 farklı lisansüstü program sunmaktadır.

Lisans düzeyinde eğitim programları

Biyoloji, Kimya, İletişim Bilimleri, Ekonomi, Eğitim, İngilizce, Coğrafya, Jeoloji, Tarih, Gazetecilik, Matematik & İstatistik, Felsefe, Fizik, Siyaset Bilimi, Psikoloji, İşletme, Muhasebe, Ekonomi, Finans, Uluslar arası İşletme, Pazarlama, Bilgisayar Müh, Elektrik ve Bilgisayar Müh, Makine ve Endüstri Müh, Mimarlık, Çevre Müh, Müzik, Tiyatro, Seramik, Resim, Fotoğrafçılık, Heykel.

Lisansüstü eğitim programları

MA Sanat, MADil Bilimi, MS Biyoloji, PhD Biyoloji, MS Kimya, PhD Kimya, PhD İletişim, MA Medya, PhD Ekonomi, MA Ekonomi, PhD Eğitim Teknolojisi, MA Eğitim Teknolojisi, MA Eğitim Bilimleri, MA İngilizce, MA Kamu Politikası ve Kamu Yönetimi, PhD Tarih, PhD Matematik, MS Matematik, M Matematik Öğretmenliği, MA Felsefe, PhD Fizik, MS Fizik, MA Siyaset Bilimi, MA Psikoloji, PhD Psikoloji, PhD Din, MA Tarih ve Din Felsefesi, MA Sosyal ve Kültürel Antropoloji, MA Sosyoloji.

ME İnşaat, Çevre, Mimarlık, PhD İnşaat Mühendisliği, PhD Elektrik ve Bilgisayar Müh, ME Elektrik ve Bil Müh, MS Elektrik ve Bil Müh, MS Makine Müh, PhD Makine Müh, PhD Bilgisayar Bilimi, MA Bilgisayar Bilimi.

PhD Sanat Eğitimi, MA Sanat Eğitimi, PhD Sanat Tarihi, MA Sanat Tarihi, MA Filim , MA Güzel Sanatlar.

PhD Yönetim , MS Yönetim, MBA ,MBA(Executive), MBA(International Aviation , MBA( Investment Management).

Lisans Düzeyinde Kabul Şartları

Kabul şartları fakülteden fakülteye değişmekle birlikte genel olarak lise mezuniyet ortalamasının 4,0 sisteminde min 2,8-3,0 olması gerekmektedir. Ayrıca TOEFL dan min 550 skor sunmak şartlar arasındadır.

Lisansüstü Düzeyde kabul şartları

Kabul şartları fakülteden fakülteye ve bölümden bölüme değişmektedir. Genel olarak lisans diploma notunun min 3,0 olması istenmektedir. Ayrıca TOEFL dan min 600 istenmektedir. Bunlara ek olarak GMAT ya da GRE sınavlarının da alınış olması gerekmektedir. Bazı mastır programları (MBA gibi) için ayrıca iş tecrübesi de istenmektedir.

Lisans Eğitimi için Son Başvuru Tarihleri

  • Güz Dönemi için Mart 1
  • Kış Dönemi için Ekim 1

Lisansüstü Eğitim için Son Başvuru Tarihleri

  • Güz Dönemi için Şubat 15
  • Kış Dönemi için Haziran 15

Burs İmkanları

Sınırlı da olsa giriş bursu verilmektedir. JMSB(İşletme Fakültesi) için başvuru ile otomatik değerlendirme yapılır. En yüksek ortalamalı 10 kişiye burs verilir.

Konaklama İmkanları

Concordia Üniversitesi yurtları Loyola kampüsündedir. Ayrıca şehir merkezinde öğrencilere uygun apartmanlar bulunmaktadır. Ev kiralama için okuldan yardım alınabilmektedir.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×