Avila

Avila Üniversitesi – Harita’da göster – 1916 yılında kurulmuş lisans ve lisansüstü eğitim veren katolik bir eğitim kurumudur.

1916 yılında St Teressa Koleji olarak kurulan okul, 1963 yılında daha büyük bir kampüse sahip olmuştur. Ve bu tarihte okul Avila adını almıştır. Ve 2002 yılında eğitim anlamındaki gelişimi ve büyümesi doğrultusunda üniversite olmuştur.

Okul Missouri Eyaleti’nin Kansas şehrinin güneyinde yer almaktadır. Kansas şehrine rahat ulaşım mesafesinde bulunan kampüs 14 ana binadan oluşmaktadır. Kampüste derslikler, yurtlar, spor kompleksi, kütüphane, sinema ve kilise bulunmaktadır.

Yurtlar

Ridgway Hall
Geleneklsel bir yurt olan Ridgway Hall çift kişilik odalarda konaklama imkanı sunmaktadır. Yurt öğrencilere akşamları etüt imkanı veren Akademik Outreach Merkezi gibi birçok olanak sunmaktadır.

Avila

Carondelet Hall 
Yenilenmiş geleneksel bir yurttur. Çift kişilik odalarda konaklama imkani sunmaktadır. 24 saat hizmet veren bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Jeanne Collins Thompson Hall 
Okulun en yeni yurdudur. 2007 güz döneminde açılan yurt içerisinde 4 tek kişilik oda , 2 banyo ve mutfağı bulunan süitlerde konaklama imkanı sunulmaktadır.

Lisans Düzeyinde Eğitim Programları

İşletme Yönetimi, Finans, Genel Yönetim, Bilişim Teknolojileri, Uluslararası İşletme, Pazarlama, Sanat, Kimya, İletişim, İngilizce, Genel Eğitim, Tarih, Matematik, Müzik, Doğal Bilimler, Siyaset Bilimi, Psikoloji, Din Bilimi, Sosyoloji, Tiyatro, Muhasebe, Biyoloji, Biyokimya, Bilgisayar Bilimi, İlkokul Eğitimi, Ortaöğretim Eğitimi, Tıp öncesi eğitim, Radyoloji Bilimi, Eğitim Spor Bilimleri, Hemşirelik, Sosyal Calişma, Tiyatro (Güzel Sanatlar).

Lisansüstü Eğitim Programları

MBA, Muhasebe, Finans, Genel Yönetim, Sağlık Yönetimi, Uluslararası İşletme, Yönetim Bilişim Sistemleri, Pazarlama, Organizasyonel Gelişim, Psikolojik Danışmanlık.

Başvuru Şartları

Lise Mezuniyeti,
TOEFL (minimum 500 PBT – 173 CBT – 64 iBT)

Eğitim ve Konaklama Ücreti

Lisans Eğitimi : 23.950 USD (1 akademik yıl)
Yurt ve yemek : 6800 USD (1 akademik yıl ve farkli oda secenekleri fiyati degistirmektedir)

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×