Ashland

Ashland University – Ohio Harita’da göster

1878 yılında kurulmuş olan Ashland Üniversitesi Ohio Eyaleti’nde, eyaletin en büyük iki şehri olan Cheveland ve Colombus’un ortasında bulunan Ashland şehrinde yer almaktadır. Üniversitenin tüm lisans ve lisansüstü programları “North Central Association and Schools” akreditasyonuna sahiptir. Toplam 70 bölümü bulunan okulun, 2.200 lisans ve 1.000 lisansüstü öğrencisi bulunmaktadır. Ashland Kampüsü çok güvenli olmasıyla ve yemek servisi açısından ülkenin en iyisi olmasıyla özellikle dikkat çekmektedir.

 

Okul bahar, güz ve yaz dönemlerinde eğitim vermektedir. Akademik yıl başlangıç tarihleri; güz dönemi için Ağustos ve bahar dönemi için Ocak’tır.

Son başvuru tarihleri: 
Güz dönemi – 1 Temmuz
Bahar dönemi – 1 Kasım
Yaz dönemi – 15 Mart

Lisans Düzeyinde Eğitim Dallarından Bazıları: Muhasebe, Sanat, Biyoloji, Biyokimya, İşletme, İşletme Yönetimi, Bilgisayar Bilimleri, Eğitim, Elektronik Medya Yapımcılığı, Gazetecilik, Pazarlama, Çevre Bilimleri, Spor Yönetimi, Tiyatro, İletişim

Lisanüstü Eğitim Dalları : MBA ve Eğitim

Başvuru Şartları: Tüm lisans ve lisansüstü programları için gerekeli min 2.75/4.00 GPA ve min 500 TOEFL veya 6.0 IELTS skoru gerektirir. Transfer öğrencileri, derecesiz ve 2. derece programlara katılacak öğrencilerin ise; 525 TOEFL almaları gereklidir.

Şartlı Kabul: Akademik şartları yerine getirebilen ancak yeterli TOEFL veya IELTS skoruna sahip olmayan öğrenciler, okuldan şartlı kabul alabilirler ve üniversitenin İngilizce hazırlık okuluna – Center of English Studies (ACCESS) – katılıp geçerli skoru aldıkları zaman otomatik olarak bölüme başlayabilirler.

İngilizce Hazırlık Programı

Center for English Studies(ACCESS)

ACCESS; yoğun İngilizce eğitimi ile birçok kampüs ve kampüs dışı aktivitelerini bir arada sunan bir programdır. Öğrencilerin İngilizce Seviyesi program başlangıcında belirlenir ve derecelerine uygun bir sınıftan başlayarak haftada 20 ders İngilizce eğitimi alırlar. Program her yıl 7,5 haftalık dönemlerden oluşan 6 dönemde devam eder.

ACCESS programının; konaklama ve tüm diğer eğitimsel giderler dahil ücreti:
7,5 haftalık dönem için toplam 6.100 USD’dir.

Eğitim Ücretleri:
Dil egitimi ( 4 dönem ) 13.484 USD
Lisans eğitimi yıllık 28.850 USD,
MBA programı 7224 USD,
Master of Education 5580 USD’dir.

Konaklama

Üniversitenin 9 farklı yurdunda konaklama seçenekleri vardır. Yıllık yurt ücretleri ortalama 4.500 USD’dir.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×