Berkeley

1931 yılında kurulan kolejin 5 farklı kampüsü bulunmaktadır. Bu 5 kampüsün 2’si New York, 3′ü ise New Jersey’de bulunmaktadır. Berkeley Koleji ön lisans, lisans ve sertifika dereceleri sunmaktadır. Her kampüste farklı program seçenekleri olduğundan ilgili program için kampüsler kontrol edilmelidir. Kolej çeyrek(quarter) sistemde eğitim vermektedir, böylelikle öğrenciler 4 farklı dönemde eğitime başlama şansına sahiptir.

Kampüsler :

New Jersey Kampüsleri : Harita’da Höster Garret Mountain kampüsü geleneksel bir kolej kampüsüdür. Geniş bir alana kurulu kampüste yurtlar, öğrenci merkezi, kütüphane, kafeterya gibi pek çok alan bulunmaktadır. Kampüs yaşamından ve kampüste konaklama imkanından faydalanmak isteyen uluslararası öğrenciler için uygun bir kampüstür.

Middlesex ve Bergen kampüsleri: Harita’da Höster Daha çok küçük yerleşim yerlerinden hoşlanabilecek öğrencilere uygundur. Middlesex Berkeley Koleji’nin New Jersey merkez kampüsüdür. Middlesex kampüsü ise Woodbrigde şehir merkezinde kuruludur.

Bergen Kampüsü :Harita’da göster,eyaletin kuzeyinde Bergen şehir merkezindedir. New Jersey Eyaleti’nin alışveriş cenneti olan Paramus sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Ayrıca Beren kampüsü Interior Design programını sunan kampüstür.

New York Kampüsleri : Harita’da göster Her iki New York kampüsü de büyük bir metropol şehrin tüm özelliklerini görebileceğiniz konumdadır. New York şehir kampüsü Manhattan’nın merkezinde Grand Central Station’ın yanındadır.

Westchester Kampüsü: Harita’da göster ise White Plains merkezinde yer alır, otobüs ve tren terminallerine yürüyüş mesafesindedir.

Ön Lisans Programları

 • Muhasebe
  Moda Pazarlama ve Yönetim
  Finasal Servisler
  Bilgi Sistemleri Yönetimi
  Bilgi Teknolojisi Yönetimi
  Uluslararasi İşletme
  Yönetim
  Pazarlama İletişim
  Sağlık Bilimleri
  İç Mimari
  Hukuk Bilimleri

   

Lisans Programları

 • Muhasebe
  İşletme Yönetimi
  Moda Pazarlama ve Yönetim
  Finansal Servisler
  İşletme
  Bilgi Sistemleri Yönetimi
  Bilgi Teknoloji Yönetimi
  Uluslararası İşletme
  Yönetim
  Yönetim ve Girişimcilik
  Yönetim ve Çevre
  Yönetim ve İnsan Kaynakları
  Yönetim Kar Amacı Gut
  Pazarlama İletisim
  Sağlık Servisleri
  İç Mimarlik
  Hukuk Bilimleri

   

Sertifika Programları

 • Computer Applications (9 ay)
 • Software Management (9 ay)

Staj İmkanı

Berkeley Kolejde ön lisans eğitimi alan öğrenciler eğitimlerinin son 3 ayında, lisans eğitimi alan öğrenciler ise 2 dönem şeklinde eğitim aldığı alanda bir şirket içerisinde staj imkanı bulur.

Kabul Şartları

Ön lisans ve lisans düzeyinde eğitim almak isteyen öğrencilerin lise diplomasını almış olması gerekmektedir. Ayrıca ana dili İngilizce olmayan tüm öğrencilerin 500 TOEFL skorunu belgelemesi gerekmektedir.

Eğitim Maliyetleri

1 akademik yıl eğitim yaklaşık 21.300 USD

0 Yorum:


 •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×