Yeni Sayfa 3


Adelphi

Okulun Yeri : Adelphi Universitesi New York’ta toplam 4 kampüste eğitim vermektedir. Merkez kampüs olan Garden City Kampüsü New York City şehir merkezinden 45 dakika uzaklıktadır. Diğer kampüsler; Hauppage Center, Manhattan Center ve Hudson Valley Center.
1869 yılında kurulan okul, 7.700′den fazla öğrencisiyle 634 fakültede eğitim verir. Ekim ve Ocak sömestrlerinde öğrenci kabul etmektedir.

Kampüsler

Garden City Kampüsü : Harita’da göster – Okulun ana kampüsüdür ve lisans, lisansüstü, doktora derecelerinde eğitim verilir. Bu kampüste yeralan fakülteler; Sosyal Bilimler ve Sanat, İleri Psikolojik Araştırmalar Enstitüsü, The Honors College, University College, İşletme, Eğitim, Hemşirelik ve Sosyal Çalışmalar Fakültesi.

Hauppage Educational & Conference Center : Harita’da göster – M.S.W, M.B.A dereceleri ve ABLE(Adult Baccalaureate Learning Experience), İşletme, İletişim ve Sosyal Bilimler alanlarında lisans derecesinde eğitim vermektedir.

Manhattan Center : Harita’da göster – Eğitim, Sosyal Çalışmalar ve İletişim Bozuklukları alanlarında; lisansüstü ve Sosyal Çalışmalar, Hemşirelik ve ABLE(Adult Baccalaureate Learning Experience) alanlarında; lisans derecesinde eğitim vermektedir.

Hudson Valley : Harita’da göster – M.S.W programı exclusive olarak verilmektedir.

Sahip Olduğu Akreditasyonlar : The Middle States Association of Colleges and School, The New York State Education Department, The National League for Nursing Accrediting Commission , The Commission on Collegiate Nursing Education, The American Psychological Association, The American Speech-Language-Hearing Association and The Council on Social Work Education.

Lisans Düzeyinde Eğitim Veren Fakülteler ve Bölümlerden Bazıları: 

  • College of Arts & Science : Antropoloji, Sanat, Biyoloji, İngilizce, Tarih, Müzik, Matematik, Sosyoloji
  • School of Business : Muhasebe, Ekonomi, Finans, Yönetim
  • Scholl of Education : İletişim Bilimleri
  • Nursing School : Hemşirelik
  • School of Social Work : Sosyal Refah
  • Profesyonel Üniversite Öncesi Programlar :preLaw, preMedicine

Lisansüstü Düzeyde Eğitim Dallarından Bazıları : Sanat, Biyoloji, Genel Psikoloji, MBA, İnsan Kaynakları Yönetimi, İletişim Bilimleri, Sağlık Eğitimi, Hemşirelik

Konaklama : Üniversite kampüslerinin içinde bulunan 5 ayrı yurtta farklı konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Kabul Şartları : Kabul şartları lisans dereceleri ve bölümlere göre değişmekle birlikte okula kabul edilebilmek için minimum 3/4 not ortalaması ve 580 TOEFL, MBA programı için de minimum 550 GMAT skoru gerekmektedir.

Eğitim, Konaklama, Kitap ve Sigorta Ücretleri :
Lisans Eğitimi : 29.320 USD (1 akademik yıl)
Lisansüstü Eğitim : 30.150 – 37.420 USD (1 akademik yıl)
Yurtta Konaklama ve Yemek : 8.550 USD (1 akademik yıl)
Kitap Masrafları : 1000 USD (1 akademik yıl)
Sağlık Sigortası : 450 USD (1 akademik yıl)

ADELPHI UNIVERSITY GALERİSİ

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×