San Marcos Kampüsü

ALCI California State Üniversitesi, San Marcos kampüsünde yer alır. San Marcos en son teknoloji bilgisayarlar, gelişmiş laboratuarlar, spor imkanları ve modern kütüphanesiyle modern ve gelişmekte olan bir kampüsdür. CSU San Marcos tüm dünya vatandaşlarının akademik başarılarına  kendini adamış bir üniversitedir.
San Marcos,  San Diego’nun kuzeyinde güvenilir ve küçük bir şehir atmosferinde olan ve büyük şehir yapılarında görülen bütün imkânları barındırmaktadır. San Diego’ya 60 km, Los Angeles’a 160 km mesafededir. Kampus, Güney Kaliforniya plajlarına, dağlara ve çöllere yakın bir konumda yer alır.
San Diego ve civarı ABD’nin en iyi iklime sahip olan bölgesidir. San Diego Hayvanat Bahçesi. San Diego şehir merkezi ve Sea World San Marcos’a 40 dak’lık mesafede; Disneyland 1 saat, Hollywood ise 2 saatlik mesafededir. 
İngilizce Kurs Programları
Alanında uzman ve tecrübeli kişilerin öğretmenlik yaptığı bu okul aynı zamanda çok farklı ülkelerden gelen öğrencileri de aynı çatı altında toplamayı başarabilmiş bir kültür atmosferine sahiptir.
Program Türleri:
Yoğun Akademik İngilizce Hazırlık (IAP) 
TOEFL waiver program
CSU San Marcos’ da semester
Amerikan kültürü deneyimi (ACE)
Üniversite geçiş programı (sadece yaz aylarında)
İngilizce öğretmenleri için program
YOĞUN AKADEMİK İNGİLİZCE HAZIRLIK (IAP) : haftada 24 saat
18 yaşının üstünde olan ve gerek ABD’de üniversitelere girmek için gerekse İngilizcesini geliştirmek isteyenler için uygun bir programdır. Her hafta bu programla öğrenciler 24 saat ders alırlar. Ogrencıler Altı seviyeye kurs imkânına sahiptirler (başlangıçtan ileri üst düzey). Her sınıfta en fazla 15 öğrenci vardır.
TOEFL WAIVER PROGRAM: Lisans ya da yüksek lisans öğrencileri CSU San Marcos’un IAP programını başarılı olarak tamamladıklarında, TOEFL ya da IELTS sınavlarına girmeden üniversiteye devam edebilirler.
 
CSU SAN MARCOS’DA SEMESTER: maksimum 12 kredi
Uluslararası üniversite öğrencileri için yurtdışında alabilecekleri sömestrlik ya da 1 akademik yıl süren ders programlarıdır. CSU San Marcos’da, üniversiteye başvurmadan, İngilizce seviyenize bağlı olarak 1-4 üniversite dersi (maksimum 12 kredi) alabilirsiniz. 
 
İNGİLİZCE VE GEZI, AMERİKAN KÜLTÜRÜ DENEYİMİ (ACE) :
Bu programda Kaliforniya’da yaşam, plajlar, güneş ve sörf var. Disneyland’ı ziyaret edebilir, Sea World, San Diego Hayvanat Bahçesi ve gezilip, görülebilecek diğer lokasyonları ziyaret edebilirsiniz.   2-4 haftalık, aktiviteli Amerikan Kültürü Deneyimi programıdır. Bireysel olarak katılacaklar için 18 yaş ve üzeri, grup halinde katılacaklar için 15 yaş ve üzeri öğrenciler için uygundur. 
ÜNİVERSİTE GEÇİŞ PROGRAMI (SADECE YAZ AYLARINDA):
Üniversite geçiş programı size akademik ve kültürel konularda pratik yapma şansı sağlayarak, bir Amerikan üniversitesinde başarılı olmanıza yardımcı olur. 
Geçiş programına katılarak:
Akademik konular hakkında araştırma, yazma, belgelendirme ve konuşma yapabilirsiniz,
CSU San Marcos’da derslere girip gözlem yapabilir ya da Open University’de ücret karşılığı ders alabilirsiniz,
Bilgisayar ve dil laboratuarlarından faydalanabilirsiniz.
Üniversite geçiş öğrencisi olarak, sonbahar döneminde mutlaka üniversiteye başlıyor olmanız gerekir. En az TOEFL 61 IBT skorunuzun olması gereklidir. Eğer TOEFL skorunuz daha düşükse, IAP programına yerleştirilirsiniz. 
İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİ İÇİN PROGRAM:
Bu kısa dönem yoğun programlar İngilizce Öğretmenliği için grupların metod, materyal ve tekniklere yoğunlaşmasını sağlar. Program başlamadan 2 ay önce kayıt yaptırılması gerekmektedir. 
Program özellikleri:
Teacher Training programı, gözlem, tartışma, öğretim materyalleri ve stratejileri geliştirme imkanı sağlar. Bu programda konferans ve seminerlere katılırsınız. Ayrıca sınıf içi gözlem yapmak da mümkündür. Bütün dersler, konusunda uzman öğretmenler tarafından verilir. Katılımcı olarak bilgilerinizi tazelersiniz. Okuma, yazma, gramer, konuşma ve kültür öğretimi, video ve bilgisayar kullanımı tekniklerini öğrenir ve pratik yaparsınız. Ders planı ve testlerini etkin bir şekilde geliştirmeyi öğrenirsiniz.  
Ayrıca:
Üniversitenin kütüphane, medya merkezi ve bilgisayar laboratuarı kullanımı,
Oryantasyon, yerleştirme ve bilgilendirme paketi,
Bitirme sertifikası,
Aile yanında konaklama (paylaşımlı ya da özel banyolu özel oda) ve günde 2 öğün yemek dahildir.
CSU SAN MARCOS’da KONAKLAMA SEÇENEKLERİ:
AİLE YANI KONAKLAMA: Amerikalı bir aile ile yaşamak, Amerikan kültürü ve geleneklerini en iyi öğrenme yoludur. ALCI öğrencilerinin çoğu okuldaki ilk dönemlerinde aile yanı konaklamayı tercih ederler. 
KAMPÜS KONAKLAMA: University Village Apartments (9-12 ay kontrat gerekir) ve Quad at San Marcos (12 aylık kontrat gerekir). Öğrenciler için tasarlanmış modern dairelerdir. Çok talep olduğundan erken başvurulması gerekir. 

KAMPÜS DIŞI KONAKLAMA: San Marcos, Carlsbad, Escondido, Oceanside ve Vista yerleşim birimleri CSU San Marcos’a yakındır. Buralarda uygun fiyatlı daireler kiralanabilir. 

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×