İklim

Malta’da tipik Akdeniz iklimi hakimdir; kışları ılık, yazları ise sıcak ve kurak geçer. . Nisandan sonra seyrek olmakla birlikte yazın neredeyse hiç rastlanmayan yağışlar en çok Eylül ile Nisan ayları arasında görülür. Soğuk rüzgarlar, kar, don ve sis Malta’da bilinmeyen terimlerdir.

Ulaşım

Malta Adaları’na ulaşım pek çok ülkeden sürekli ve direkt hava ve deniz yoluyla mümkündür Malta’da toplu taşımacılık adayı turlamak için en ucuz ve verimli yolu sunar. Valletta’daki ana otobüs terminalinden Malta’nın her yerine otobüs seferleri düzenlenmektedir. Otobüs güzergahları 15 ile 35 sent arasında ücretlendirilmektedir. Public Transport Association (Toplu Taşıma Kurumu, PTA) Malta’daki otobüslerle sınırsız seyahat etme hakkı veren, bir/üç/beş/yedi günlük, 1.50/4/4.50/5.50/Lm tutarında otobüs kartları verir. Bu kartlar, City Gate Terminus’daki, Sliema Ferry Terminus’daki, Bugibba Terminus’daki PTA bürolarından ve Valletta Banka şubelerinden alınabilir. Malta da trafik soldan işlemektedir. İsterseniz araba kiralayabilirsiniz. Ayrıca, son zamanlarda ATB’yle (all terrain cycles) birlikte bisiklete binmek bir hayli popüler olmuştur.

Yiyecek

Malta çok kaliteli restoranların bulunduğu bir bölge olarak bilinmez, ancak, yemek hem güzel hem de ucuzdur. Yemekler üzerinde görülen en belirgin etki Sicilya’dan gelmektedir ve bir çok ucuz restoranda makarna ve pizza bulunur. İngiliz tarzı yemekler de (ızgara pirzola, sosis ve patates püresi, ve sebzeli rosto gibi), yaygın olarak bulunabilir.

*Malta’da yabancı öğrencilere çalışma izni verilmez.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×