Üniversite San Diego şehrinin en büyük Kaliforniya eyaletinin ise 3.cü büyük üniversitesidir.Okul 81 dalda lisans, 59 dalda lisansüstü ve 13 dalda doktora programı sunmaktadır. Ayrıca işletme, psikoloji, biyoloji, coğrafya, eğitim, sosyal çalışmalar, konuşma ve dil, kamu yönetimi ve bir çok başka dalda sıralamaya sahiptir.

American Language Institute (ALI) üniversiteye başarılı olarak öğrencilerine bir çok ayrıcalık sunmaktadır. Örneğin dil seviyesine ve bağlı olduğu programa göre öğrenciler üniversiteden ders alabilmektedir ( SDSU da Sömestr programı) . Üniversite başvuru ve kabul işlemlerine takılmadan okuldan ders alabilir ve basarili derslerinizi eğitiminize saydırabilirsiniz.

Ayrıca ALI dil okulunda son seviyeyi basari ile tamamlayan öğrenciler TOEFL almaksızın SDSU lisans programlarına başvuru hakkı kazanmaktadır.

Ayrıca ALI öğrencileri üniversitenin kütüphane , kitapçı, kafeteryaları, restoranları, sağlık merkezinden yararlanabilmektedir.

Okul kampus merkezinde yeni hizmete giren tren sistemi ile öğrenciler okuldan şehire ve çevredeki tüm görülesi merkezlere gidebilmekte ve rahatlıkla okula ulaşım sağlayabilmektedir. Öğrenciler ALI dan 2 dakika yürüyerek tren servisini kullanabilmektedir.

San Diego

Ülkenin güney batı ucunda yer alan şehir ülkenin 8.ci en büyük şehridir. İklim şartları, kültürel mozaiği, ve sunduğu olancalar ile ülkenin en çok tercih edilen şehirlerinden biridir. Ayrıca Amerika’nın en güvenli şehirlerinden biridir.

San Diego’da pek çok kültür temsil edilmektedir. Şehir Uluslararası öğrencilere ve ziyaretçilere misafirperverliği ile hızla büyüyen Uluslararası ticaret merkezlerinden biridir. San Diego ki ayarında Ortalar 18 yaz aylarında ise 22 derecede seyreden iklimi, 100 kilometre uzunluğundaki plajları ve hemen yanıbaşında karlı dağları ile yıl boyu size bir çok spor ve acık hava aktivitesi imkanı sunmaktadır.

San Diego dünyaca unlu San Diego Hayvanatbahçesi ve Vahşi Hayvan Parkına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca 90in üzerinde golf sahası, birinci lig spor takımları, Seç Word, müzeler, tiyatro –sinema –operalar, dans merkezleri ve bir çok başka kültürel olanak sunmaktadır. Pasifik okyanusuna sınırı olan şehir Los Angeles ve Meksika’ya kısa mesafededir.

Akademik İngilizce

Hafta sayısı: 11- 18
Ders saati: 23+ haftalık
Şartlar: Daha önce İngilizce eğitim almış olmak
Seviye sayısı: 6

Kimler katılmalı

Amerika’da lisans yada lisansüstü eğitim almayı planlayanlar.
TOEFL, GMAT yada GRE sınavlarına hazırlanmak isteyenler.
İngilizce eğitim verilen sınıflarda başarılı olmak isteyenler.

EAP programı Amerikan Üniversitelerinde basari için gerekli becerileri kazandırmaya yöneliktir.
Okul üniversite seçimi, kariyer planlama konularında akademik rehberlik vermektedir. Rehberler öğrencilere başvuru aşamalarında ve referans mektubu konusunda yardımcı olmaktadır.
ALI son seviyesini tamamlayan öğrenciler TOEFL dan muaf tutulmaktadır.
ALI öğrencileri üniversitede 2 derse kayıt yaptırabilmektedir.
Okul sınıf içinde ve dışında Amerikalılar ile konuşma imkanı sağlamaktadır.

Öğrenciler dinleme, konuşma, yazma, okuma ve gramer gibi her beceri için seviye belirleyici testlere tabi tutulurlar. Okulda başlangıç seviyesinde ileri dereceye kadar eğitim verilmektedir. Her dönem sonunda öğrenciler seviye tespit için sınava girebilirler.

Pre Mba

Süre: 11-18 hafta
Ders Saati: haftada 25 saat
Şartlar: Orta ve ileri düzey İngilizce aralığında olmak
Seviyeler: Intermedaite – Advanced.

Kimler İçin Uygun
GMAT ve TOEFL dan iyi skorlar alma için gerekli İngilizce dil becerilerini ve test tekniklerini öğrenmek isteyenlere.

İngilizcesini geliştirirken işletme master programlarında ve profesyonel hayatta gerekli becerilerini de geliştirmek isteyenlere.

TOEFL ve GMAT hazırlık programları Uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmıştır.

Dönem içerisinde katılımcılara test tekniklerini geliştirici bir çok GMAT hazırlık testleri verilecektir

İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahip katılımcılar Pre-MBA programını başarı ile bitirmeleri durumunda SDSU Lisansüstü işletme programlardan başvuruda istenen TOEFL skorundan muaf tutulacaktır.

İleri düzeyde İngilizce bilen öğrenciler üniversitede 2 ders alma hakkına sahiptir. Bu ders kredilerinden bazıları lisansüstü isletme programlarına transfer edilebilmektedir.

Katılımcılara, İşletme yüksek lisans programlarında başarı için gerekli kritik beceriler kazandırılmaktadır.

Danışmanlar öğrencilere akademik, kariyer ve üniversite seçimi konularında yardımcı olacaktır. Ayrıca danışmanlar öğrencilere başvuru aşamasında da destek verecektir.

Katılımcılar üniversite derslerine gözlem amacı ile ziyarette bulunabilirler.

İleri düzeyde İngilizce bilen katılımcılar kişiler ihtiyaç ve ilgilerine göre eğitim programlarında düzenleme yapabilirler.

Test Hazırlık Programları

Okul ayrıca aşağıdaki sınavlara hazırlık programları da sunmaktadır.

TOEFL, TOEIC, GMAT, GRE.
SDSU TOEFL, GMAT ve GRE sınavlarını veren onaylı bir merkezdir.

Uluslararası İngilizce İletişim Programı

Süre: 3-19 hafta
Ders saati: 23+ haftalık
Şartlar: Daha önce İngilizce eğitim almış olmak
Seviye şayisi: 7 seviye

Kimler Katılmalı:
Program bir çok amaçla İngilizce iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen öğrenciler yada profesyoneller.

Program sınıf içerisinde ilk dili İngilizce olan kişiler ile iletişim programı sunamca ve bu katılımcıların İngilizce dinleme , konuşma yeteneklerini geliştirme ve Amerikan kültürünü daha iyi anlama imkanı sunmaktadır

Program suresince TOEIC sınavına hazırlanmak isteyen katılımcılara daha iyi skor alabilmeleri için TOEIC dersleri ve workshoplar verilmektedir.

İleri-orta ve ileri derecede İngilizce bilen katılımcılar danışmanlarının yardımı ile ve dersin öğretmeninden izin alarak üniversite derslerine gözlemci olarak katılabilmektedir.

Öğrenciler program eğitmenleri ile spor yaparak İngilizceleri geliştirebilirler.

Öğrencilerin başvuru, okul secimi, izlenecek yollar, son başvuru tarihi ve bir çok başka konuda destek veren danışmanları bulunmaktadır.

Semester at SDSU

Süre: 17-18 hafta
Ders Saati: Alınan ders kredilerine göre değişecektir fakat minimum 12 lisans , 9 lisansüstü için
Şartlar: TOEFL 79 yada TOEIC 760

İleri düzeyde İngilizce bilen öğrencilere standart başvuru aşamalarına takılmadan Amerika’da bir üniversitede 1 yada 2 sömestr eğitim alma imkanı sağlamaktadır.

Bu program ile öğrenciler SDSU da 12 lisans 9 lisansüstü kredi alabilmektedir. Alınan krediler SDSU transcriptinde verilmekte ve Amerika’da herhangi bir üniversiteye transfer edilebilmektedir.

Öğrenciler ayrıca yoğun İngilizce programı ile üniversite derslerini birlikte götürebilmektedir.

Semester SDSU Programı yeterli TOEFL skoru almamak yada ALI yerleştirme testlerinden yüksek skor almış öğrencilere uygundur.

Öğrenciler TOEFL skoru almadan ALI ye gelebilir önce 1 dönem yoğun İngilizce eğitimi alıp daha sonra Sem ester SDSU programına katılabilirler.

Fiyat bilgilerine aşağıdaki linklerden veya ofislerimizi arayarak ulaşabilirsiniz

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×