San Diego, ABD’nin Güneybatısında, Jashua Tree National Park, the Grand Canyon National Park ve Las Vegas gibi heyecan verici aktiviteler için ideal bir başlangıç noktasıdır.
UCSD’de TOEFL hazırlık, Akademik hazırlık, İletişim ve Kültür, Hukuk İngilizcesi, Tıp İngilizcesi ve İş İngilizcesi gibi yoğun ya da kısa dönem İngilizce dil kurslarından birini seçebilirsiniz.

UC SAN DIEGO İNGİLİZCE DİL ENSTİTÜSÜ (ELI)
Yoğun İngilizce dil programlarımız öğrenciye başlangıç düzeyinden, ileri düzeye kadar hızlı bir eğitim sunar. Öğrencilerimize mükemmel ve çok çeşitli kurslar sunarız.
UCSD İngilizce Dil Enstitüsü, yıl boyunca 18 yaş ve üzeri öğrenciler için kurslar sunar. Program başlangıcındaki testle öğrencilerin dil seviyeleri belirlenir.

PROGRAMLAR

10 HAFTALIK PROGRAMLAR

İletişim ve Kültür
Yoğun Akademik İngilizce
Yoğun Temel İş İngilizcesinin
Yoğun İş İngilizcesi
Yoğun TOEFL Hazırlık
Yoğun Hukuk İngilizcesi
Yoğun Üniversiteye Hazırlık İngilizcesi

4 HAFTALIK PROGRAMLAR
Konuşma İngilizcesi
Konuşma İngilizcesi +
Akademik İngilizce
İş İngilizcesi
Tıp İngilizcesi

SEMİNERLER
Profesyoneller için TEFL Semineri

2 HAFTALIK PROGRAMLAR
2 hafta konuşma İngilizcesi +

İKLİM ÖZELLİKLERİ

San Diego şehri, yaşayanların hayat kalitesiyle, ABD’nin en iyi şehridir. 100 km’lik kumsalı, 2.000m’lik dağları ile yine ABD’nin en iyi iklime sahip şehridir.
KONUMU
San Diego şehrinin nüfusu şehir merkezinde 1,3 milyon eyalette 3 milyondur. San Diego, Biomedical Araştırmalar, Elektronik ve Telekomünikasyon merkezidir. Kaliforniya’yı, Güneybatı ABD’yi ve Meksika yakınlarını keşfetmek için harika bir konumdadır.

TOEFL
Sizin dil bilgisi, kelime bilgisi, okuma, yazma, dinlenme ve sözlü iletişim becerilerinizi ölçmekte kullanılan çok kapsamlı bir sınavdır. Bir yüksekokula yada üniversiteye kaydolmak istiyorsanız bu sınav sizin için çok önemlidir.

PROGRAMLAR
10 HAFTALIK PROGRAMLAR

İLETİŞİM VE KÜLTÜR: Haftada 20 saat
İngilizcesini geliştirmek isteyen, günlük Amerikan İngilizcesini anlayıp konuşabilmek isteyen ve Amerikan Kültürü hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler içindir. Her seviyeden öğrenciler katılabilir.

YOĞUN AKADEMİK İNGİLİZCE: Haftada 25 saat
Bir Amerikan üniversitesinde eğitim almayı düşünen ya da kariyerleri için İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşup yazma becerilerini geliştirmek isteyen profesyoneller için uygundur. Bu programda akıcılık ve yazma becerilerinin geliştirilmesi ön plandadır.
Bazı seviyeler için TOEFL hazırlık seçmeli dersi içerir. İleri seviyede İngilizcesi olanlar için daha geniş seçmeli ders seçeneği mevcuttur. Her seviyeden öğrenciye uygundur.

YOĞUN TEMEL İŞ İNGİLİZCESİ: Haftada 25 saat
Bu program İş İngilizcesini geliştirmek isteyen öğrenciler ya da profesyoneller içindir. Ders programı Temel İngilizce dil dersleri ve işyerinde iletişim, işyeri yazışmaları, kelime hazinesi ve dilbilgisi gibi özel kurslar içerir. Seviyesi orta düzey ve üzeri olan öğrencilere uygundur.

YOĞUN İŞ İNGİLİZCESİ: Haftada 25 saat
Bu program, profesyoneller ve iş ortamında İngilizcesini bir üst düzeye çıkarmak isteyenler için tasarlanmıştır. Ders programı İngilizcenin temellerine ek olarak pazarlama ve finans gibi işletme konularında özel kurslar içerir. İngilizce seviyesi yüksek orta ve ileri olan öğrenciler için uygundur.

YOĞUN TOEFL HAZIRLIK: Haftada 25 saat
TOEFL IBT’ye hazırlanan öğrenciler ve profesyoneller için uygundur. İngilizce seviyesi yüksek orta ve ileri düzeydekiler içindir.

YOĞUN HUKUK İNGİLİZCESİ: Haftada 25 saat
Minimum 4-6 ay hukuk eğitimi almış ya da hukukla ilgili iş tecrübesi olan veya Amerikan hukuk sistemini öğrenirken, İngilizcesini geliştirmek isteyen, İngilizce seviyesi ileri düzeydeki öğrenciler içindir.

Diğer katılım koşulları;
• Öğrencilerin TOEFL 90 IBT veya IELTS 8,0 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olması gerekir.
• Öğrencilerin, hukukla ilgili eğitimlerini ya da iş tecrübelerini ve bu programa katılma nedenlerini belirttikleri kısa bir açıklama hazırlamaları gerekir.

YOĞUN ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK İNGİLİZCESİ: Haftada 9-17 saat
UC San Diego ELI’de en azından bir kez 10 haftalık İngilizce dil programını tamamlamış öğrenciler ya da okudukları ülkelerdeki üniversitelerde üstün performans göstermiş (üniversite transkriptlerinin kopyalarını ve ilk %10’luk dilimde olduklarını gösteren belgeleri sunmalıdırlar.) ve tüm derslerden yüksek final notu almış öğrenciler yoğun üniversiteye hazırlık (IPU) programına katılabilirler.
UC San Diego akademik danışmanı, ELI’de okuyan ve programla ilgilenen tüm öğrenciler için, akademik seçim kriterlerini ve dil yeterliliği şartıyla ilgili bilgi verecektir. IPU’dan önce en azından 10 haftalık 1 dönemi UC San Diego ELI’de başarılı bir şekilde tamamlamamış öğrenciler, IPU programına başvuramazlar. Bu programda öğrenciler, İngilizce dil dersleri ve üniversite veya extension dersleri alabilirler. İngilizcesi düşük ileri ve ileri düzeydeki öğrenciler için uygundur.

4 HAFTALIK PROGRAMLAR

KONUŞMA İNGİLİZCESİ: Haftada 10 saat
Bu program, akıcı İngilizce ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Okurken, çeşitli sosyal aktivitelere de katılabilirsiniz. Her seviyeden öğrenci için uygundur.

KONUŞMA İNGLİZCESİ +: Haftada 20 saat
Bu program da, akıcı İngilizce ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Okurken, çeşitli sosyal aktivitelere de katılabilirsiniz. Her seviyeden öğrenci için uygundur.

AKADEMİK İNGİLİZCE: Haftada 20 saat
Konuşma becerilerini geliştirmek isteyen tüm ciddi öğrenciler içindir. Dil bilgisi, okuma ve yazma ağırlıklıdır. Yüksek orta ve ileri düzey öğrenciler için uygundur. İngilizce seviyesi uygun olmayan öğrencilerKonuşma İngilizcesi + programına yerleştirilirler.

İŞ İNGİLİZCESİ: Haftada 25 saat
İngilizcesini İş konularıyla birlikte geliştirmek isteyen ciddi öğrenciler içindir. İngilizce seviyesi yüksek orta ve ileri düzey olanlar için uygundur. Öğrencilerin İngilizce seviyesi okula başladıkları ilk gün değerlendirilir, yeterli olmayanlar Akademik İngilizce ya da Konuşma İngilizcesi + programına yerleştirilir.

TIP İNGİLİZCESİ: Haftada 20 saat
Hastane ya da klinik ortamında konuşma ve iletişim becerilerini geliştirmek isteyenler için uygun olan bir programdır. Özel tıbbi terim ve deyimler konusuna ağırlık verir. Anatomi ve Fizyoloji bilgisi gerektirir. Yüksek orta ve ileri düzey İngilizce seviyesi ister. Öğrencilerin İngilizce seviyesi okula vardıklarında değerlendirilir, yeterli olmayanlar Akademik İngilizce ya da Konuşma İngilizcesi + programına yerleştirilir.

2 HAFTALIK PROGRAMLAR

SEMİNERLER
PROFESYONELLER İÇİN TEFL SEMİNERİ: Haftada 15 saat

Profesyoneller için TEFL seminerleri, 3 yıllık sınıf içi öğretmenlik tecrübesi olan İngilizce öğretmenleri içindir. Katılımcının bilgisini arttırmaya yönelik ve İngilizce konuşulmayan ülkelerde en iyi İngilizce öğretim metotlarına odaklanmış, konuşma, dinleme ve yazma konusunda etkili iletişim becerilerini öğretmeye dayalı bir programdır.

2 HAFTA KONUŞMA İNGİLİZCESİ +: Haftada 20 saat
Bu program da, akıcı İngilizce ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olur. Okurken, çeşitli sosyal aktivitelere de katılabilirsiniz. Her seviyeden öğrenci için uygundur.

Konaklama seçenekleri

Bu program işletme başarısına ulaşmanızın anahtarıdır. Bu ‘MBA tarzı’ program, ABD de iş pratiklerini vurgulayarak size işletme ve yönetimde ayrıntılı bir eğitim verir. Programı tamamladığınızda işletme ve yönetim sertifikası alabilirsiniz ya da program dahilindeki bölümlerden herhangi birini seçerek bu bölüme özel diplomanızı alabilirsiniz.

KONAKLAMA SECENEKLERİ

AİLE YANI KONAKLAMA:

Amerikalı bir ailenin nasıl yaşadığını görme şansınız olur ve İngilizcenizi pratik yapma fırsatı bulursunuz. Aile yanı konaklamada sabah ve akşam olmak üzere 2 öğün yemek ödediğiniz ücrete dâhildir ya da yemeksiz sadece oda kiralayabilirsiniz.
Evlerin okula uzaklığı yaklaşık 45 dakikadır. Aileler ücret karşılığı havaalanı karşılama ve bırakma hizmeti sunarlar.

KAMPÜS DIŞI YURT KONAKLAMA:

UC San Diego’ya otobüsle ya da bisikletle 10-15 dak’lık mesafede, diğer uluslararası öğrencilerle birlikte çift kişilik paylaşımlı odada konaklama. Yemekler dahil değildir. Dairelerde tam donanımlı mutfaklar mevcuttur. Okula, alışveriş merkezine ve restoranlara yürüyüş mesafesindedir.
Nevresim takımı, battaniye, TV, DVD, mutfak eşyaları, çamaşır yıkama ve kurutma makineleri olan yurt daireleridir.
10 hafta ve üzeri kalanlar için ücretsiz havaalanı servisi ya da bazı konaklamalarda ücretsiz toplu taşıma servisi mevcuttur.

KAMPÜS KONAKLAMA: Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında sunulmaktadır.

Dersliklere, yüzme havuzu, gym ve kampüsteki diğer faaliyetlere kısa yürüyüş mesafesindedir. Dairelerde, mutfak, yemek alanı, oturma odası ve balkon bulunur. Kampus kafeteryasında, belirli zamanlarda, tüm yemekler dahildir.
Çarşaf, battaniye, havlu, bazı mutfak malzemeleri ve temizlik hizmeti dahildir.
Her dairede 4 ya da 5 kişi olacak şekilde diğer uluslar arası öğrencilerle birlikte konaklanır. Özel banyo seçeneği yoktur. Banyo, mutfak, oturma odası paylaşımlıdır. Öğrenci yurdunda kalanlar kampus kurallarına uyarlar. En yakın kafeterya 10 dak’lık mesafededir. Havaalanı transferinizi kendiniz ayarlarsınız.

KAMPÜS DIŞI OTEL KONAKLAMA:

Fiyat detayları için lütfen ofislerimizle irtibata geçiniz

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×