Kaliforniya eyalet üniversitesi nin Long Beach kampusu 63 akademik departman ve 24 merkezle Pasifik okyanusunun hemen kıyısında bir üniversitedir. 1965 ten beri eğitimin devam ettiği kampus son derece yeşil bir alana sahiptir.

AMERICAN LANGUAGE INSTITUTE

Kendi ana dili dışında ingilizceyi öğrenmek isteyen öğrenciler için ALI yüksek öğretim kalitesindeki standartlarıyla büyüleyici bir kampus ortamını içi içe sunmaktadır. Önemli bir özelliği ise ilk akredite olmuş okuldur.
Kampusun içerisinde kendine özel ve ayrı bir binası bulunan bir bölüm niteliğnde olan ALI merkezi, öğrencilerde Kaliforniya eyelet üniversitesinin öğrencilerinden farksız bir hizmet vermekte ve öğrenciler kendilerini bir Kaliforniya eyelet öğrencisi olarak görmektedir.
Farklı ülkelerden gelen ve son derece zengin bir kültür çeşidi olan bu okulda bütün üniversite imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Kurslar gerek uzun dönem gerek kısa dönem katılımcıları için uygun olup, kredili ve kredisiz derslerde mevcuttur. Çok çeşitli servis seçenekleri ve aktivitelerle her çeşit katılımcıya imkan sağlamaktadır. Ayrıca Amerikada eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler için yoğun kurs seçeneğide mevcuttur. Bütün ALI programları için minimum yaş 18 dir ya da katılımcının lise mezunu olması gerekmektedir.

PROGRAMLAR:

Yoğun İngilizce Programı:
Yoğun ingilizce programı 6 seviyede ingilizce sunmaktadır. Asıl amaçları eğitim almak ya da eğitimlerine Usa da devam etmek isteyen katılımcılar için uygun bir programdır.
Sonbahar, İlkbahar ve yaz olmak üzere 3 sezonu vardır. Programın ilk günü olacağınız seviye belirleme sınavıyla seviyenize en uygun kurdan başlarsınız.

Yaz sezonu 13 hafta, sonbahar ve ikbahar sezonları ise 16 haftadan oluşur. Her sezon sonunda katılımcılar bitirme sertifikası alırlar.

Hazırlık ve Ara Dönem Programı: 
6 haftalık bu kurs haftada 25 saat ingilizce dersi içermektedir ve ayrıca semester başlanıçlarını beklemek zorunda olmayacapınız esnek başlangıçlara sahip bir kurstur.
Programdan sonra isteyen öğrenciler yoğun kursa devam edebilirler.

İngilizce Pratik Programı:

Temmuz ve ya Ağustos aylarında 3 haftalık süreyle Amerikada hem tatil yapmak isteyen hemde pratik ingilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygun bir programdır. Haftada 20 saat ingilizce dersi bulunmaktadır ve aktivitelerle zenginleştirilmiş bir kurstur.

KONAKLAMA SEÇENEKLERİ

KAMPÜS YURDU:

Üniversite kampusunda bulunan yurtlarda konaklamadır. Akademik dönem başlangıçlarında kayıtları yapılır.

UYGUNLUK

* YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMI İÇİN : Fall, Spring, Summer
* HAZIRLIK PROGRAMI: Summer
* PRATİK İNGİLİZCE PROGRAMI :TEMMUZ VE AĞUSTOS

AİLE YANI:

Amerikalı ailelerin yanında tek ve ya çift kişilik odalarda konaklama şeklindedir. Ortalama 30-35 dakika uzaklıktadır ve hergün 2 öğün yemek aile tarafından sağlanır.

UYGUNLUK

* YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMI İÇİN : Fall, Spring, Summer
* HAZIRLIK PROGRAMI: Summer

APARTMAN:

Stüdyo tipi dairelerde full eşyalı konaklamalardır. Tek ve paylaşımlı oda seçenekleri mevcuttur.

Fiyat bilgilerine aşağıdaki linkten veya ofislerimizi arayarak ulaşabilirsiniz

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×