UCLA 1919 yılında ve Pasifik okyanusuna sadece 5 mil uzaklıkta kurulmuştur. Amerikanın en prestijli ve sıralamada en yukarılarda yer alan bir okuldur. Etkileyici İtalyan mimari yapısıyla, ve huzur dolu bahçesiyle öğrenciyi sarmalar.35000 den fazla öğrencisi vardır.

Tanınan ve içerisinde 7 milyondan fazla kaynağı olan kütüphanesi, ödüller kazanmış olan atletizm takımı, tiyatro,dans kursları, müzik faaliyetleriyle ve iki temel müzesiyle öğrencilerine hizmet verir.

AMERİKAN DİLİ MERKEZİ (ALC)

Amerikan dili merkezi ‘ALC’ dünyanın en ünlü ve en seçkin üniversitelerinden biri olan California üniversitesinin bir parçasıdır.

ALC, California üniversitesinin bütün standartlarını elinde tutan ve bir çoğu yine California üniversitesinden gelen veya akademik eğitimini California üniversitesinde ve İngilizce eğitimi diğer dilleri konuşan kişilere öğretmek üzerine yapmış ve eğitim konusunda uzman olan kişilerin oluşturduğu bir kadrosu vardır.

UCLA (California Universitesi) nın üstün ve seçkin akademik yapısı, kültürel ve rekreasyonel servislerinden ALC ( Amerikan Dili Merkezi) öğrencileride faydalanabilmektedir.

PROGRAM ÇEŞİTLİLİĞİ

Farklı insanların farklı şekildeki programlardan faydalanmak istemelerinden bu yana ALC’nin İngilizce programları da;
Akademik anlamda hazırlık,
Pratiksel iletişim,
Ve özel amaçlara yönelik,
Kurslar olmak üzere çeşitlenmiştir.

ÖĞRENCİ İŞLERİ

ALC bünyesinde çalışanlar, arkadaş yanlısı bir çalışmayla, öğrencilerin konaklama ve boş zamanlarında yapabilecekleri konularında yardımcı olmaktadır.

KONUMU

ALC Los Angeles’ın en eğlenceli ve güvenli bölgelerinden biri olan Westwood da konumlandırılmıştır. Westwood UCLA (California üniversitesi) kampusüne açılan ve restoranların, sinemaların, ve öğrenci faliyetlerinin yapıldığı yere açılan bir iletişim kapısı gibidir.

ALC’den sadece bir dakika uzaklıkta otobüslerle Beverly Hills’e, Hollywood’a ve Pacific okyanusuna gidebilirsiniz.

İKLİM ÖZELLİKLERİ
Ilıman bir sıcaklığa sahip, güneşli, Akdeniz iklimi, az yağışlı iklimsel özellikleri ve günlük ortalama sıcaklığın 23 derece olduğu bir bölgedir.

AKTİVİTELER
Derslerin yanısıra dinleneceğiniz ve boş zamanlarınızı değerlendirebileceğiniz aktiviteler de olacaktır. Aslında LA’de sıkılmanız imkansızdır! Dünyanın sinema başkenti olmasının yanında, harika tiyatro salonları, müzeler, sportif faliyetler, alışveriş merkezleri, eğlence parkları, kilometrelerce süren plajlar, ve her çeşit aktivitelerin yapılabildiği bir yerdir.

Otobüsler, metro hatları,ve trenler Disneyland’ı Universal Studios’u, Hollywood’u, San Diego’yu, ve Santa Barbaray’ı ayağınızın altına getirir.

PROGRAMLAR

YOĞUN AKADEMİK İNGİLİZCE PROGRAMI
18 ve üstü yaştaki öğrenciler için düzenlenmiştir. Bu programdan faydalanmak isteyen iki çeşit öğrenci tipi vardır. Bunlar Amerika’da bir üniversiteye girmek isteyen öğrenciler yada kişisel isteklerinden dolayı veya profesyonel sebeplerden ve titiz, akademik bir yaklaşımla İngilizce eğitimi almak isteyen kişilerden oluşur.

Eğitim Tarzı;

 • Okuma, yazma, dinleme, konuşma ve gramer dallarının her birine eşit derecede
 • Aktif sınıf içi faaliyetler: grup çalışması, tartışma konuları ve iletişimi artıracak oyunlar.
 • Akademik seviye ve ileri seviyede “tenkitçi” düşünmeye yiten
 • Bilgisayar ve video destekli dersler ve pekiştirici sınıf içi materyaller.

Ders İçerikleri;

 • Ana sınıfta: gramer, okuma ve yazma
 • Seçmeli sınıflar: yüksek orta seviyelerde ve ileri seviyelerde öğrencilerin isteklerine ve amaçlarına göre ayarlanmış sınıflardır. Toefl hazırlığı, İşletmeler arası iletişim, amerikan deyimleri, film ingilizcesi, şiir ingilizcesi, aksan farkının azaltılması, çoklu dinleme, ani olaylara tepkiler, kısa hikayeler ve sokak dili eğitimleir verilmektedir.

Kurs Süresi ve Tarihi;

 • Kış, bahar ve güz çeyreklerinde (10 hafta)
 • 12 yada 6 hafta yaz çeyreğinde
 • Toplam 23 ders (50 dakikalık)

YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMI
Yoğun İngilizce programı 18 yaş ve üstü öğrencilerin kişisel iletişimlerini arttırmak, İngilizce seviyelerini ilerletmek için ve profesyonel başarılarını sağlamak için programlanmıştır. Bu programla öğrenciler dinleme ve konuşma yeteneklerini geliştirebilirler.

Eğitim Tarzı

 • Dinleme ve konuşma yeteneğini arttırmaya odaklı.
 • Aktif sınıf içi faaliyetler: grup çalışması, tartışma konuları ve iletişimi artıracak oyunlar.
 • Bilgisayar ve video destekli dersler ve pekiştirici sınıf içi materyaller.

Ders İçerikleri:
Sabah;

 • Çok geniş bir ana başlık üzerinden konu belirlenir (bunlar : TV'den, ve popüler kültür araçlarından seçilir).
 • Sınıf içi akıcı konuşma ve kelime arttırma çalışmaları yapılır

Öğleden sonra;

 • Öğrencilerin telafuzlarını düzeltmeye yönelik, yabancı aksan farkını kaldırmak üzere,dinlediğini anlama ve gramerlerini ilerletmeye yöneliktir.
 • Yüksek seviyedeki ve ileri seviyedekiler için İnternet temelli TOEFL sınavına ön hazırlıklarına yönelik.

Kurs Süresi ve Tarihi:
Sezonların çoğu 4 haftalık periyotlardan oluşur, ancak bazı sezonlar 3 haftadan da oluşabilir.

Dersler pazartesileri başlar ve haftada 20 saatliktir (dersler 50 dakikadır).

Cuma günleri ders yoktur ancak eğer ders günlerinden herhangi biri tatile denk gelirse cuma gününe ertelenebilir.

PROGRAM SEVİYELERİ

 • Üç farklı seviye vardır; Temel, orta seviye ve ileri düzeyde seviyelerdir.

Konaklama seçenekleri ve Konumu

Doğru konaklama ve sizin rahatınız eğitiminizin verimi açısından çok önemlidir. Sizin için isteğiniz doğrultusunda, en doğru ve en uygun konaklama şekli ayarlanılır.

Üç çeşit konaklama şekli vardır;

Öğrenci yurtları (kampüs içinde ve dışında):
Kampüs içindeki öğrenci evlerinde öğrenciler yurt tipi yada apartman dairesi şeklindedir. Yemek planları vardır ve öğrenciler için bilgisayar laboratuarı, fitness merkezi ve yüzme havuzu vardır.

Kampüs dışında ise Hillside size yurt konforunda bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Okula yürüyüş mesafesindedir. 18 öğün ücrete dahildir ve öğrenciler için bilgisayar odası ve eğlence odası vardır.

Eşyalı apartmanlar:
Okula yürüyüş mesafesindedir. 24 saatlik bir güvenlik ile korunur. Öğrenciler üzeri kapalı yüzme havuzu, sauna ve jacuzzi den faydalanabilirler.

Aile yanı konaklama:
Yıl boyunca elverişlidir. Öğrenciler Los Angeles'ta yaşayan, seçilmiş olan  Amerikan ailelerinin yanında konaklayabilirler. Günde bir veya iki öğün yemek yeme şansına sahiptirler. Bu evler okuldan 10-30 dakika mesafededir.

Fiyat bilgilerine aşağıdaki linklerden veya ofislerimizi arayarak ulaşabilirsiniz

0 Yorum:


 •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×