Paris

Gençler ve Çocuklar için Fransızca Yaz Okulu (6-12 ve 13-17 yaş)
Paris’te Fransızca Kursları: Bu yaz ailenizle Paris’i ziyaret ediyorsunuz ve bu süre içinde çocuğunuzun Fransızca kursu almasını istiyorsunuz. Veya Paris’te yaşayan bir yabancısınız ve çocuğunuzun bir yaz kursunda Fransızcasını ilerletmeye ihtiyacı var.

Yaş: 6-17

Saat: Haftada 15 saat.Sabah 9’dan öğlen 12’ye kadar

Lokasyon: Saint Nicholas Dil Okulu

Metro: Corentin Centon

Ebeveynler için Fransızca: Ebeveynler olarak sizlerde çocuklarınızla aynı zaman diliminde,haftada 15 saat yoğun Fransızca programına katılabilirsiniz.

Konaklama: Tüm aileniz için,San Nicholas Dil okuluna çok yakın olan Pierre Vacanes Residence’da,2 kişilik stüdyo veya 4 ya da 6 kişilik apartman dairesi seçeneklerinden yararlanabilrisiniz.

Okulun Lokasyonu: San Nicholas Yaz kampusu Corentin Centon Metrosuna ve Aquaboulevard’a sadece 5 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Not: Dil kursları ulusal tatil olan 14–15 Ağustos’ta yapılmaz.

Güvenlik

Okulun en önemli önceliklerinden biri öğrencilerin Paris’te geçirecekleri zaman içerisinde güvenli bir ortamda bulunmalarıdır.

Yurtta her zaman en az 1 okul görevlisi öğrencilerle birlikte kalmaktadır. Ayrıca eğitmenler ve liderler de öğrenciler ile birlikte kampusta kalmakta ve böylelikle tüm gün boyunca öğrencilere erişebilir ve güvenliklerini sağlayabilir yakınlıktadırlar.

18 yaşın altında hiç bir öğrenci yanında bir okul görevlisi olmadan program dışına çıkmasına izin verilmemektedir.

Paris Paris

AİLENİZLE FRANSIZCA

Ailenizle birlikte gelin. Herkes için Fransızca dil kursu ve konaklama.

Çocuklar için yarı-yoğun Fransızca dil kursu

Paris’te Fransızca Kursları: Bu yaz ailenizle Paris’i ziyaret ediyorsunuz ve bu süre içinde çocuğunuzun Fransızca kursu almasını istiyorsunuz.

Yada Paris’te yaşayan bir yabancısınız ve çocuğunuzun bir yaz kursunda Fransızcasını ilerletmeye ihtiyacı var.

Accord Dil Okulu Temmuz ve Ağustos ayları arasında Paris’te sizlere dil kursları sunuyor.

Saat: Haftada 15 saat.Sabah 9’dan öğlen 12’ye kadar

Lokasyon: Saint Nicholas Dil Okulu

Metro: Corentin Centon

Ebeveynler için Fransızca Dil Kursu

Ebeveynler olarak sizlerde çocuklarınızla aynı zaman diliminde, haftada 15 saat yarı yoğun yada 20-29 saat yoğun Fransızca programına katılabilirsiniz. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar toplamda 8 kur mevcuttur.

Sınıflar:
Yarı-yoğun Fransızca Programı haftada 15 saat.Sabah 9’dan öğlen 12’ye kadar, Temmuz ve Ağustos aylarında her Pazartesi başlama imkanı.

Yoğun Fransızca programı Yoğun program A: Haftada 20-29 saat,sabah 9’dan öğlen 1’e kadar. Pazartesi’den Cuma ‘ya kadar.

Yoğun program B: Haftada 23 saat. Sabah 9’dan öğlen 12’ye kadar,14:00 ve 17:00 saatleri arasında workshoplar. Pazartesi’den Cuma ‘ya kadar

Yoğun program C: Haftada 26 saat, . Sabah 9’dan öğlen 12’ye kadar,14:00 ve 17:00 saatleri arasında workshoplar. Pazartesi’den Cuma ‘ya kadar

Yoğun program D: Haftada 29 saat, Sabah 9’dan öğlen 12’ye kadar,14:00 ve 17:00 saatleri arasında workshoplar. Pazartesi’den Cuma ‘ya kadar

Lokasyon: Saint Nicholas Dil Okulu

Metro: Corentin Centon

Konaklama: Tüm aileniz için, San Nicholas Dil okuluna çok yakın olan Pierre Vacanes Residence’da,2 kişilik stüdyo veya 4 ya da 6 kişilik apartman dairesi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

—Stüdyo dairelerden 6 kişilik apartman dairelerine, mutfaklı, banyolu, telefon ve televizyon bulunan odalarda haftalık oda temizleme servisiyle
—Nevresim takımları ve havlular temin edilir ve haftada bir değiştirilir.
—Birçok apartmanda balkon, teras ve ya özel bahçe mevcuttur.
—Bütün imkânlar, kullanışlı modern ve fonksiyoneldir.

Lokasyon: Merkez 8 ve 12 nolu metro hatlarıyla Paris’in merkezine kolay ulaşım imkanı sunuyor.Ayrıca Parc des Expositions, Palais des Sports ve Aquaboulevard su sporları merkezine yürüyerek sadece 5 dakika uzaklıkta.

Boş Zaman Aktiviteleri:
- Yüzme Havuzu: Aquaboulevard , 5 dakika uzaklıkta.
- Sinema: Gaumont (Aquaboulevard), 5 dakika uzaklıkta
- Video-oyun odası: Aquaboulevard, 5 dakika uzaklıkta
- Sport Merkezi: Forest Hill (Aquaboulevard), 5 dakika uzaklıkta

Fransızca Dersleri

- Fransız Öğretmenler

- Tüm öğretmenler Fransızca öğretimi alanında onaylı üniversite mezunu kişilerdir. Bu kişiler küçük yaslı öğrencilere İngilizce öğretimi konusunda deneyimlerinin yani sıra sanat ve spor alanında ki becerileri doğrultusunda titizlikle seçilmektedir. Ders dışı aktivitelere katilim sağlayan öğretmenlerin öğrenciler ile daha fazla zaman geçiriyor olması esastır.

- Fransızcayı etkili bir yöntem olan ‘Oyna ve Öğren’ metoduyla öğrenme

Bu yöntem Paris kampusundaki katılımcıların kendilerinin tanımladıkları methodlara göredir. Öğretim tekniklerimiz şarkılar, TV programları, filmler ve gazete gibi materyallerle sözlü iletişimi geliştirmeye odaklıdır. Öğretmenlerimiz, gramer öğrenimi, yapı, sözlük bilgisi ve telaffuza yönelik çok sayıda oyun ve aktivite düzenlemektedir.

- Fransızca Dil Kursu

Fransızca sınıfları günde sabah 9.30’dan 12.30’a kadar 45’er dakikalık 4 dersten oluşmaktadır.
Haftada 15 saattir.
Sınıflar yurtta bulunmaktadır.
Uluslararası sınıflarda maksimum 15 öğrenci bulunmaktadır.

- Seviyeler ve Testler

İlk gün, öğrenciler seviyelerine göre sınıflara yerleşebilmeleri için yazılı ve sözlü bir sınava tabi olurlar.

Kampta Spor ve Kültürel Aktiviteler

Öğrenciler vardıklarında kendi seçimlerine göre oyunlar, müzik, oyunculuk, tenis, masa tenisi, voleybol, futbol ve mini-golf gibi seçenekler arasından aktivitelerini seçerler.

Eğitmenler ve aktivite liderleri tam eğitimlidir ve aktiviteleri Fransızca yaptıracaklardır bu da sınıf çalışmasını destekleyecektir.

Her hafta 1 tam gün ve 3 yarım gün gezileri

Eğitmenler ve rehberler esliğinde düzenlenen geziler Paris’in önemli turistik yerlerini ve Notre Dame Katedrali, Louvre Muzesi, Eiffel Kulesi gibi cevrede yer alan turistik yerleri görme imkânı sağlar.

Yurtta Konaklama

Konaklama “Saint Nikolas” da sağlanmaktadır.

Dersler ve aktiviteler de ayni şekilde yurtta verilmektedir.

Saint Nikolas Yurdu Parisin güneyinde ve Louvre Müzesi, Eiffel, Montmartre ve Notre Dame gibi pek yere rahat ulaşım mesafesindedir.

Odalar: 4 kişilik odalarda konaklama sağlanmakta ve duş ve tuvalet kullanımı katta ortak kullanım seklindedir.
Yatak çarşafları haftada bir değişmektedir ve öğrencilere havlu verilmektedir.

Okulda görsel ve işitsel donanımlı sınıflar, self service restoran, kafeterya bulunmaktadır. Ayrıca masa tenisi, yüzme havuzu, voleybol, basketbol ve aerobik gibi spor olanakları mevcuttur.

Yemekler
Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve aksam yemeği ve öğleden sonra servis edilen atıştırmalıklar da yurdun restoranda servis. Geziler esnasında öğle ve aksam yemekleri piknik seklinde verilmektedir.

BAŞLANGIÇ TARİHLERİ VE FİYATLARI
13-17 yaş
01 Temmuz 2018 – 28 Temmuz 2018: 980 € haftalık
29 Temmuz 2018 – 11 Ağustos 2018 : 850 € haftalık
Ekstra ücretler:
Gidiş dönüş havaalanı transferi: 190 €

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×