Yaz ayları boyunca, University of Toronto – New College 12 – 17 yaş arasındaki uluslararası öğrencilere pek çok yaz programlarına katılma şansı sunmaktadır.

Toronto

New College, University of Toronto’yu oluşturan 7 kolejden biridir. Üniversitenin farklı kültürlerden gelen öğrencilerden oluşan nüfusu burayı İngilizce yaz okulu programları için mükemmel kılar.

Genel İngilizce programı, yoğun İngilizce programı ve akademik düzey programı başlangıç seviyesinden üniversite seviyesine kadar her türlü seviyede olan öğrencilere özel eğitim sağlamaktadır.

Program süresince öğrenciler Kanada’nın önde gelen üniversitesinde akademik becerilerini ve İngilizcelerini geliştirirken bir yandan da Kanada kültürünü keşfetme imkanı bulacaklardır.

Toronto

Toronto, Kanada’nın kültür ve ekonomi merkezidir. Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto Kuzey Amerika’nın en temiz ve güvenli şehirlerinden biri olarak ün yapmıştır. Çok uluslu bir nüfusa sahip olan Toronto’da farklı etnik kökenlere ait insanlar yaşamaktadır.

Lake Ontraio’nun kuzey kıyısına kurulu olan şehir, Kanada’nın pek çok popüler yerini ziyaret etmeniz için ideal bir hareket noktasıdır.

University of Toronto

175 yılı aşkın bir tarihe sahip olan University of Toronto 17 okulu ve fakültesi, 13 eğitim hastanesi ve 19 lisans üstü eğitim kurumuyla dünya standartlarında araştırma merkezi haline gelmiş bir kurumdur. 4 Kanada başbakanı ve Nobel ödüllü 6 kişi bu okuldan mezun olmuştur.

University of Toronto 60.000′i aşkın öğrencisiyle Kanada’nın en büyük eğitim kurumu haline gelmiştir ve orta öğretim sonrası eğitimde lider olmaya devam etmektedir.

Genel İngilizce Programı

Yaş : 12 – 14 / 15 – 17
Program Süresi : 3 veya 4 hafta
İngilizce Dersleri : 15 ders/hafta
İngilizce Seviyesi : Başlangıç/İleri

Genel İngilizce programımız öğrencilerin İngilizce yeteneklerini geliştirmek için yenilenmiş müfredat programını kullanan profesyonel öğretmenler tarafından verilmektedir. Özellikle dersler öğrencinin konuşma ve dinleme becerilerini geliştirmeyi içeren aktivitelerden oluşmaktadır.

Ayrıca dersler, öğrencilere Toronto’yu ve Kanada kültürünü keşfederken gezecekleri kültürel ve tarihi yerler hakkında bilgi sahibi olma şansı verir. Program başlangıcında öğrenciler İngilizce dil testine tabii tutulur ve seviyelerine göre sınıflara yerleştirilirler. Sınıf mevcudunun az sayıda olması öğrenciye daha çok konuşma imkanı verir.

Program sonunda öğrenciler İngilizce yeterliliklerini gösteren bir belge ve University of Toronto’dan sertifika alırlar.

Yoğun İngilizce Programı

Yaş : 12 – 14 / 15 – 18
Program Süresi : 4 hafta
İngilizce Dersleri : 30 ders/hafta
İngilizce Seviyesi : Orta/İleri

Yoğun İngilizce programı akademik bir çerçevede İngilizcelerini geliştirmek isteyen orta ve ileri düzeyde olan öğrenciler içindir. Dersler, konuşma ve dinleme, kelime bilgisi, eleştirel okuma ve etkili yazma becerilerinden oluşmaktadır.

Program başlangıcında öğrenciler İngilizce dil testine tabii tutulur ve seviyelerine göre sınıflara yerleştirilirler. Sınıf mevcudunun az olması öğrenciye ideal bir öğrenme ortamı sağlar.

Program sonunda öğrenciler İngilizce yeterliliklerini gösteren bir belge ve University of Toronto’dan sertifika alırlar.

Ek olarak. öğrencilere Michigan English Language Assessment Battery (MELAB) alma şansı sağlamaktadır. MELAB Kuzey Amerika’daki pek çok üniversite tarafından İngilizce yeterlilik belgesi olarak kabul edilen, uluslararası bir İngilizce yeterlilik testidir.

Kültürel Aktiviteler

Ekstra aktiviteler Kanada’nın farklı kültürünü ve yaşam tarzını tanıtmak için ideal bir seçenek sağlar. Seyahat programı, öğrencilere, yeni arkadaşlıklar kurarken ve İngilizcelerini geliştirirken Toronto’yu keşfetmelerine imkan sağlayan öğleden sonra/akşam aktiviteleri ve hafta sonu gezileri sunar. Kültürel aktivitelerde Kanadalı öğrenciler rehber olarak görev alır ve öğrencilerin güvenliklerini sağlar.

Öğleden sonra aktiviteleri Toronto Art Gallery, Royal Ontrai Museum, şehrin en trend yerlerinde alışveriş, çeşitli spor aktiviteleri üniversitenin olimpik havuzunda yüzmeyi kapsamaktadır.

Akşam aktiviteleri öğrenciler Roger Centre, Toronto Harbourfront ve dünyanın en uzun kulesi olan CN Tower gibi Toronto’nun pek çok popüler yerini ziyaret etme imkanı sunar.

Ayrıca öğrencilere, bowling, karaoke, Lake Ontario’da botla gezi imkanında sunulmaktadır.

Hafta sonu gezileri Toronto’nun Centre Island, Kanada’nın Wonderland (Kuzey Amerikanın en gözde eğlence parklarından biri) ve Niagara Şelalelerinde botla gezi imkanı sağlamaktadır.

New College Yurdu

2003 yılında kurulan New College yurdu üniversitenin merkez kampusunda güvenli bir ortam sunmaktadır. 9 kattan oluşan bina modern bir yurt yaşamı sunmaktadır. Her öğrenci klimalı ve internet bağlantısı olan bir odada kalmaktadır. Yurtta yaşamak, öğrencilere İngilizcelerini pratik etme, sınıf arkadaşlarıyla beraber kalma ve farklı kültürler öğrenme imkanı sunar.

Yemek

Audrey Taylor yemek salonu öğrencilere “yiyebildiğin kadar ye” mönüsünü sunar. Öğrenciler profesyonel aşçıları yemekleri hazırlarken izleyebilir.

Başlangıç Tarihleri : 
30 Haziran 2018
07 Temmuz 2018
29 Temmuz 2018

Program Ücreti :
3 hafta : 4.425 CAD
4 hafta : 5.825 CAD

Program Ücretine Dahil Hizmetler

  • 3 yada 4 hafta İngilizce eğitimi (haftada 15 saat İngilizce)
  • Havaalanı karşılama ve bırakma
  • 3 öğün yemek
  • Ders materyalleri
  • Öğleden sonra ve akşam aktiviteleri
  • Hafta sonu gezileri
  • Ulaşım
  • Sağlık sigortası
  • Yurtta Konaklama

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×