Bromsgrove Yaz Okulu

1553 yılında kurulmuş geleneksel, yatılı bir İngiliz okuludur.  3-17 yaş grubu öğrencileri kabul eder. Yaklaşık 1250 öğrencisi vardır. Bunların %20'si uluslararası öğrencilerdir. Yaz döneminde her hafta yaklaşık 300 öğrenci ağırlayabilecek kapasitededir. Bromsgrove (nüfusu 30.000) Birmingham'ın 18 km. güneyinde tarihi eskilere dayanan bir kasabadır. Birmingham İngiltere'nin Londra'dan sonra en büyük ikinci şehridir. Okul Bromsgrove merkezine okul servisleriyle ya da yürüyerek 10-15 dak'lık mesafede, Birmingham'a trenle 20 dak'lık mesafededir. Birmingham havaalanı (BHX) 25km taksi ile yaklaşık 30 dak'dır. Londra Heathrow havaalanı (LHR) ise 170 km., taksi ile yaklaşık 2 saat uzaklıktadır. Ebeveyn izni ile öğrenciler Bromsgrove şehir merkezini yürüyerek keşfedebilirler. 

Yaz okulu programı 

Bromsgrove School'da yaz okulu programı 2012 yılından beri düzenlenmektedir. Temmuz ve Ağustos  ayları boyunca en fazla 6 hafta olarak düzenlenmektedir. Dersler haftada 15 saat'dir, International House, Bristol tarafından hazırlanıp, sunulmaktadır. Grup öğrencileri için yaş aralığı (8-17), bireysel öğrenciler için yaş aralığı (13-17)'dir. Program başlangıç ve bitiş günleri Salı'dır. 

 8-12 yaş öğrencileri sabah 08:45-12:15 aktivite programı, öğleden sonra 14:00- 17:45 arasında haftada 15 saat İngilizce dersi alırlar. 13- 17 arasındaki öğrenciler sabah 08:45-12:30 arasında ders, öğleden sonra 14:00-17:45 arasında aktivite programına katılırlar.

 14- 17 yaş arasındaki öğrenciler dilerse, Academic Preparation Course'a öğleden sonra 13:30- 16:40 arasında haftada 10 saat ek olmak üzere katılabilirler. Akademik program Bromsgrove School'un öğretmenleri tarafından sunulmaktadır. 

 

 

Kampüs olanakları

 

Bromsgrove School, öğrenciler için güvenli ve geniş bir araziye sahiptir. Tenis, kriket, rugby gibi sporlar için açık, basketbol, aletli aletsiz jimnastik gibi sporlar için kapalı yeni inşa edilmiş spor salonları, 25m'lik yüzme havuzu vardır. Öğrenciler için cafe ("cafe 1553"), bilgisayar odası, geniş bir kütüphanesi bulunmaktadır. Okulda ve konaklama binalarında wi-fi mevcuttur. 

 

Konaklama

Konaklama için 6 bina ayrılmıştır. Yatılı ve gündüzlü öğrencilerin de kullanabildikleri evler mevcuttur. Her binada 60- 100 yataklı odalar bulunmaktadır. Odalardaki yatak sayısı 1-6 arasındadır. 8-12 yaş arasındaki öğrenciler 2-6 kişilik daha kalabalık odalarda, 13-17 yaş arasındaki öğrenciler 1-4 kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Grup liderleri de aynı binada tek kişilik odalarda öğrencileriyle birlikte konaklamaktadırlar. Odalar banyoludur.  Yaz okulu programındaki öğrenci grupları için aynı binada grup liderleri ile konaklama imkanı sunulmaktadır. Kızlar ve erkekler farklı katlarda kalmaktadır. Her konaklama evinde öğrencilerin biraraya gelip sohbet edebilecekleri, televizyon izleyebilecekleri mutfağı da olan bir oturma odası mevcuttur. Nevresim takımı verilmektedir. Haftada 2 kez çamaşırhane hizmeti sunulmaktadır.

Kampüs haftada 300 kişiyi ağırlayabilecek kapasitededir. 

 

Dil Programı

İngilizce dersleri International House, Bristol tarafından verilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavına girerler daha sonra uygun sınıflara yerleştirilirler. Sınıftaki öğrenci sayısı en fazla 15'dır. Dersler konu odaklı ve öğrencilerin konuşma, yeni sözcük bilgisi ve pratik İngilizce bilgilerini geliştirmeye yöneliktir. Sınıf içinde kullanılan materyaller, IH Bristol tarafından geliştirilmiş ve özel olarak hazırlanmıştır (Phrase of the day, Project 100 gibi).

Aktivite Programı

 

Gündüz Aktivite Programı

8-17 yaş öğrencileri için; kültürel, sanatsal ve dil pratiği aktiviteleri, spor ve eğlenceli aktiviteler ve ayrıca İngiliz öğrenciler ile birlikte düzenlenmiş takım oyunları.

Öğrenciler, sabah ya da öğleden sonra, futbol, tenis, voleybol, basketbol, yüzme, badminton, trampolining, dodgeball gibi kampüs sporları, yemek , sanat, mad science ve dans dersleri gibi aktiviteler seçebilirler. 

 

Akşam Aktiviteleri

Her akşam öğrenciler hep birlikte, disko, film gecesi, karaoke, beceri şovları, spor turnuvaları gibi ya da küçük gruplar halinde, dans dersleri, bilmece, yemek dersleri, hayalet avcılığı gibi çeşitli aktivitelere katılırlar. Öğrencilerin birlerini tanıyıp, İngilizce pratiklerini geliştirmeleri için, aktiviteler, en az haftada 1 gece aynı ya da farklı konaklama binalarındaki öğrenciler arasında organize edilir.

 

 

Tarih Aralığı

03 Temmuz – 14 Ağustos 2018 tarihleri arasında programa başlamak mümkündür

Program Ücreti

2 hafta : 1.996 GBP
3 hafta : 2.994 GBP

4 hafta: 3.992 GBP

Academic Hazırlık Programı Ücreti: 

2 hafta: 2.520 GBP

4 hafta: 5.040 GBP

Program Ücretine Dahil Hizmetler

 • Haftada 20 ders (15 saat) İngilizce eğitimi
 •  1-6 kişilik odalarda yurt konaklama
 • Günde 3 öğün yemek
 • Her hafta 2 tam gün gezi (2 haftalık program için 4 tam gün gezi)
 • Gündüz ve akşam aktivite programı
 • Havaalanı transferleri
 • 24 saat okul lideri desteği
 • Seyahat ve sağlık sigortası (bireysel öğrenciler için)
 • Yerleştirme testi
 • Bitirme Sertifikası

 

0 Yorum:


 •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×