Experiolife Clifton College, Bristol Yaz Okulu

CLIFTON COLLEGE

 

Clifton Kolej, Bristol ( nüfusu 500.000), şehir merkezinde geleneksel bir İngiliz yatılı okuludur. 3-18 yaş arasındaki İngiliz ve uluslar arası öğrencileri kabul etmektedir. Okuldaki öğrenci sayısı 1200 civarındadır. Bu öğrencilerin yaklaşık %20'si uluslararası öğrencilerdir. Clifton Kolej Bristol'un en prestijli bölgesi olan Clifton'da, Bristol hayvanat bahçesinin yanında, ünlü Suspension Bridge yakınında,  şehrin tam merkezinde yer alan tiyatro, sinema , müze, alışveriş merkezi gibi olanaklardan sadece 20 dak'lık yürüyüş mesafesi uzaklıktadır. Bristol havaalanı 15 km. (taksi ile 20 dakika), Londra Heathrow havaalanı 175 km uzaklıkta (taksi ile yaklaşık 2 saat)'dır. 1999 yılından bu yana yaz okulu programı sunulmaktadır. 

 

Yaz Okulu Programı 

Temmuz ve Ağustos ayları boyunca en fazla 6 hafta olarak düzenlenmektedir. Dersler haftada 12-15 saat, Bristol Language Centre tarafından hazırlanıp, sunulmaktadır. Grup öğrencileri için yaş aralığı (8-17), bireysel öğrenciler için yaş aralığı (13-17)'dir. Program başlangıç ve bitiş günleri Salı'dır. 

 8-12 yaş öğrencileri sabah 09:00-12:00 aktivite programı, öğleden sonra 13:30- 17:15 arasında haftada 12 saat İngilizce dersi alırlar. 13- 17 arasındaki öğrenciler sabah 09:00-12:40 arasında ders, öğleden sonra 13:45-17:45 arasında aktivite programına katılırlar.

 14- 17 yaş arasındaki öğrenciler dilerse, Academic Preparation Course'a öğleden sonra 13:30- 16:40 arasında haftada 10 saat ek olmak üzere katılabilirler. Akademik program Clifton Kolej'in öğretmenleri tarafından sunulmaktadır. 

Kampüs Olanakları

Clifton Kolej, öğrenciler için güvenli ve geniş bir araziye sahiptir. Tenis, kriket, rugby gibi sporlar için açık, basketbol, aletli aletsiz jimnastik gibi sporlar için kapalı spor salonları, 25m'lik yüzme havuzu vardır. Öğrenciler için cafe, bilgisayar odası, 15.000 kitap barındıran geniş ve tarihi bir kütüphanesi bulunmaktadır. Okulda ve konaklama binalarında wi-fi mevcuttur. Okulun kütüphanesi ve şapeli mimarisiyle çok etkileyicidir. 

Konaklama

Konaklama için 9 bina ayrılmıştır. Yatılı ve gündüzlü öğrencilerin de kullanabildikleri evler mevcuttur. Her binada 30- 60 yataklı odalar bulunmaktadır. Odalardaki yatak sayısı 1-6 arasındadır. 8-12 yaş arasındaki öğrenciler 2-6 kişilik daha kalabalık odalarda, 13-17 yaş arasındaki öğrenciler 1-4 kişilik odalarda konaklamaktadırlar. Grup liderleri de aynı binada tek kişilik odalarda öğrencileriyle birlikte konaklamaktadırlar. Banyolar paylaşımlıdır. Yaz okulu programındaki öğrenci grupları için aynı binada grup liderleri ile konaklama imkanı sunulmaktadır. Kızlar ve erkekler farklı katlarda kalmaktadır. Duş ve tuvalet imkanları ayrıdır. Her konaklama evinde öğrencilerin biraraya gelip sohbet edebilecekleri, televizyon izleyebilecekleri mutfağı da olan bir oturma odası mevcuttur. Nevresim takımı ve havlu verilmektedir. Haftada bir kez çorap, iç çamaşırı ve tişörtler gibi hafif çamaşırlar için çamaşırhane hizmeti sunmaktadır.

Kampüs haftada 400 kişiyi ağırlayabilecek kapasitededir. 

 

Yemekler

Yemekler okulun 2 katı kapsayan geniş yemekhanesinde açık büfe olarak self-servis sunulmaktadır.  Tüm gün geziler, geç varan ve geç saatte ayrılan öğrenciler için paket yemek verilmektedir.  Hava müsait olduğu sürece okul bahçesinde haftada 1 gün barbekü yapılmaktadır. 

 

Dil Programı

İngilizce dersleri International House, Bristol tarafından verilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye tespit sınavına girerler daha sonra uygun sınıflara yerleştirilirler. Sınıftaki öğrenci sayısı en fazla 16'dır. Dersler konu odaklı ve öğrencilerin konuşma, yeni sözcük bilgisi ve pratik İngilizce bilgilerini geliştirmeye yöneliktir. Sınıf içinde kullanılan materyaller, IH Bristol tarafından geliştirilmiş ve özel olarak hazırlanmıştır (Phrase of the day, Project 100 gibi).

 

Aktivite Programı

Gündüz Aktivite Programı

8-12 yaş öğrencileri için; kültürel, sanatsal ve dil pratiği aktiviteleri, spor ve eğlenceli aktiviteler, Clifton ve Bristol yürüyüş turları ve ayrıca İngiliz öğrenciler ile birlikte düzenlenmiş takım oyunları.

12- 17 yaş arası öğrenciler için; Futbol, tenis, voleybol, basketbol, yüzme gibi kampüs sporları, yemek , sanat ve dans dersleri gibi aktiviteler, anıtlara, müzelere ve sanat galerilerine kültürel geziler gibi faaliyetler yer alır.

Ayrıca 12-17 yaş arasındaki öğrenciler dilerse ücret karşılığında profesyonel spor koçları ile tenis ya da golf dersi alabilirler. Dersler saat 14:00- 17:00 arasında haftada 3 gün verilmektedir. 

Akşam Aktiviteleri

Her akşam öğrenciler hep birlikte, disko, film gecesi, beceri şovları, spor turnuvaları gibi ya da küçük gruplar halinde, dans dersleri, bilmece, yemek dersleri, hayalet avcılığı gibi çeşitli aktivitelere katılırlar. Öğrencilerin birlerini tanıyıp, İngilizce pratiklerini geliştirmeleri için, aktiviteler, en az haftada 1 gece aynı ya da farklı konaklama binalarındaki öğrenciler arasında organize edilir.

Tarih Aralığı

10 Temmuz – 21 Ağustos 2018 tarihleri arasında programa başlamak mümkündür.

Program Ücreti

 •  
 • 2 hafta : 1.996 GBP
 • 3 hafta : 2.994 GBP
 • 4 hafta : 3.992 GBP
 •  
 • Akademik Hazırlık :
 • 2 hafta : 2.310 GBP
 • 4 hafta : 4.620 GBP

Program Ücretine Dahil Hizmetler :

 • Haftada 15 saat İngilizce eğitimi
 • Akademik hazırlık programına katılan öğrenciler ek olarak 10 saat akademik ders alırlar.
 • Özel banyolu 1-6 kişilik odalarda konaklama
 • Günde 3 öğün yemek
 • Her hafta 2 tam gün gezi
 • Her hafta 2 yarım gün gezi
 • Gündüz ve akşam aktivite programı
 • Havaalanı transferleri
 • 24 saat okul görevlisi desyeği
 • Yerleştirme testi
 • Bitirme Sertifikası
 • Seyahat ve sağlık sigortası

0 Yorum:


 •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×