Western Michihan University MBA programı AACSB akreditasyonuna sahiptir. MBA programı profesyonel bir master derecesi olup, yönetim pozisyonlarında başarı gösterebilecek lisansüsü öğrencileri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Program öğrencilere analitik düşünme, işletme operasyonu, profesyonel gelişim ve özel ilgi allanlarında geliştirmeyi amaç edinmiştir.

Kabul Şartları:

  • Lisans eğitiminin son iki yıl ortalamasının minimum 2.5 olması gerekmektedir(4.0 sisteminde).
  • Lisans eğitiminin son iki yıl ortalaması 2.5 olan öğrencilerin 550 yada daha yüksek GMAT skorunu okula sunması gerekmektedir.
  • Son iki yıl ortalaması 4.0 sisteminde 3.0 olan öğrencilerin 450 GMAT skoru ile başvuru yapabilirler.
  • Anadili ingilizce olmayan tüm öğrenciler minimum 57 toefl skorunu okula sunmalıdırlar.
  • Western Michigan üniversitesinde üç farklı MBA program opsiyonu bulunmaktadır.

Pre-Business /Pre-Career MBA Program

Bu program daha önce işletme eğitimi almamış ve iş tecrübesi olmayan öğrenciler için hazırlanmış bir programdır. Program içerisinde her sömestr 2 sömestr kredilik yada 2 tam sömestr staj dahil 2 krediden oluşmaktadır. Bunun dışında kalan 48 kredinin 42 kredisi kampüste 3 sömestr ve6 kredisi ise kampüs dışında alınır. Bu program daha önce de belirtildiği gibi işletme bilgisi sınırlı yada hiç olmayan öğrencilere yöneliktir.

MBA without CO-OP

Bu program geleneksel MBA program içeriğine sahiptir. Öğrenciler 12 kredilik MBA hazırlık dersleri, kredilik İşletme içerik dersi, 15 kredilik MBA ana dersi,3 kredilik İşletme çözümleri dersi ve son olarak ta belirlemiş olduğu alanda 9 kredilik konsantrasyon dersi alır.

MBA CO-OP

Programı takip eden öğrenciler her sömestr bitiminde 2 kredi saatlik staj yapmak durumundadırlar. Bu programı takip eden öğrenciler MBA programına kıyasla daha az kredi alırlar.

MBA KONSANTRASYON ALANLARI;

Muhasebe, Bilgisayar Bilgi Sistemleri, Ekonomi, Finans, Genel İşletme, Uluslararası İşletme, Yönetim Bilimi, Pazarlama ve Kağıt Bilimi.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×