Ontario eyaletinin en seçkin kolejlerinden birisi olan Algonquin College Kanada’nın başkenti Ottawa’dadır. 1960 yılında kurulan kolejin 11000 tam zamanlı öğrencisi bulunmaktadır. 500 tam zamanlı profesörün eğitim verdiği kolejde 100 ü aşkın dalda tam zamanlı eğitim verilmektedir. Okul Ottowa’daki en büyük işletme ve dil eğitim enstitüsüdür. Kolejde 80 adet bilgisayar laboratuarı bulanmakta ve her 4 öğrenciye 1 bilgisayar düşmektedir. Kolejin 10 mezunundan 9 u ilk 6 ayda iş bulmaktadır.

Lisans düzeyinde eğitim programları

İç Mimari, Uygulamalı İşletme, E-Business.

ransfer Programları

Bu programları takiben öğrenciler üniversitelere transfer olarak lisans eğitimlerini tamamlayabilmektedirler. İşletme Yönetimi, Çocuk Eğitimi, Turizm, Çocuk Bilimleri, Suç bilimi, Hukuk, Psikoloji, Sosyoloji, Coğrafya, Otel ve Yiyecek Yönetimi, Bilgisayar Bilimi, Eğitim, Mühendislik, Otel ve Resort Yönetimi, Yönetim, Hemşirelik, Fizik, Sosyal Bilimler, Turizm Yönetimi.

Ortak Programlar

Bu programlar Algoquin College ve belirli üniversitelerle birlikte verilmektedir. Katılımcılara diplomaları üniversiteleri tarafından verilir Gazetecilik, Bilgi Teknolojileri (Interactive Multimedia and Design), Bilgi Tekonolojileri (Network Teknolojileri), Hemşirelik (Ottowa,Woodroffe), Hemşirelik (Pembroke).

Başvuru şartları

  • Lise diploması ve/veya CV.
  • Minimum 550 TOEFl skoru
  • Bazı bölümler için (Animasyon, grafik tasarım, iç mimari, interactive multimedia) potrfolio

istenmektedir.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×