University of Hertfordshire 20.000 toplam öğrencisiyle Londra’nın kuzeyinde Hertfordshire şehrinde yer almaktadır. Hatfield, St Albans ve Haviland olmak üzere, Londra’ya ortalama 30 dakikalık uzaklıkta bulunan 3 ayrı kampüste eğitim vermektedir.

Halfield College Lane Kampüsü 15 fakültenin bir arada olduğu ve öğrencilerin çoğunluğunun eğitim aldığı kampüstür. Hatfield kampüsü Londra’ya 25 dakidalık tren mesafesindedir.

İşletme fakültesinin bulunduğu yeni Havilland kampüsünün de Hatfiled’de olması okula tek kampüs görüntüsü vermektedir. İşletme, Humanities ve Eğitim Fakültesi Havilland kampüsünd yer almaktadır. Havilland kampüsü 120 milyon ingiliz sterlini bütçeli büyük bir eğitim yatırımıdır. Öğrencilerin ihtiyaç duyacakları; kütüphane, bilgisayar merkezi, spor salonu, yurtlar kampüste mevcuttur.

St Albans ise Hukuk fakültesinin bulunduğu kampüstür. St Albans Cathedral şehrinin merkezindedir. St Albans kampüs içerisinde yer alan hukuk kütüphanesi ve duruşma salonu ile hukuk eğitimi almak isteyenlere ideal bir kampüstür. Kampüsün Londra’ya (King’s Cross) uzaklığı 18 dakikadır. Ayrıca diğer kampüslere ulaşım için otobüs ya da tren servisi mevcuttur.

Okulda 90 farklı ülkeden uluslar arası öğrenci eğitim almaktadır. Haviland kampüsünde açılan 3 milyon sterlin maliyetli 460 kişi kapasiteli yeni Aditoryum canlı performasyonlar için profesyonel bir mekandır. Ayrıca kampüsteki Spor Kasabası ülkedeki en iyi üniversite spor ve fitness merkezidir.

Lisans düzeyinde eğitim programları; 
Aerospace Engineering, Aerospace Systems Engineering, Otomotiv Müh, Motorsporları ile Otomotiv Müh, Makine Müh, Yönetimle Otomotiv Teknolojisi, Motorsporları Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Müh, Üretim Müh, Bilgisayar Destekli Ürün Tasarımı, Uygulamalı Sanatlar, Dijital Animasyon, Dijital ve Lens Medya, Dijital Modelleme, Moda, Güzel Sanatlar, Grafik Tasarım ve İlustrasyon, Model Tasarımı, Ürün Tasarımı, Muhasebe ve Finans, Muhasebe, Finans, Muhasebe ve Yönetim Bilgi Sistemleri, Yönetim Bilgi Sistemleri, Yönetim Bilimi, İşletme Çalışmaları, İşletme Yönetimi, Sağlık Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Uluslar arası İşletme, Uluslar arası İşletme Yönetimi, Yönetim, Pazarlama, Turizm Yönetimi, Bilgisayar ve Ağ Bilgi Sistemleri, Akıllı Sistemler, İnteraktif Sistemler, Software Müh, Sanat ve Medya için Software Sistemleri, İlkokul Eğitimi, Eğitim Bilimleri, Elektronik, İletişim ve Elektrik Müh, Dijital İletişim ve Elektronik, Dijital Sistemler ve Bilgisayar Müh, Elektrik ve Elektronik Müh, Multimedya Teknolojisi, Medya Teknolojisi ve Dijital Haberleşme, Bilgisayar ve Ağ Sistemleri, İnternet Teknolojisi ve e-commerce, Tarih, İngiliz Dili ve iletişim, İngiliz Edebiyatı, Felsefe, İşletme İletişim, Yaratıcı Yama, Dijital Baskı, İngilizce Öğretmenliği, Film, Haberleşme, Fransızca, Medya Kültürleri, İspanyolca, Biyokimya, Biyoteknoloji, Mikrobiyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Eczacılık, Fizyoloji, Biyomedikal Bilim, Çevre Bilimleri, Çevre Çalışmaları, Çevre Yönetimi, Coğrafya, Coğrafik Bilgi Sistemleri, Spor ve Egzersiz Bilimi, Spor Terapisi, Müzik Kompozisyon ve Teknolojisi, Müzik, Ticari Kompozisyon ve Teknolojisi, Müzik Teknolojisi, Ses Tasarım Teknolojisi, Hemşirelik, Hemşirelik( Öğrenme bozuklukları), Ebelik, Fizyoterapi, Radyoterapi ve Onkoloji, Matematik, Bilgisayarlı Matematik, Finansal Matematik, Fizik, Astrofizik, Psikoloji, Sosyal Çalışma, Danışmanlık.

Lisansüstü düzeyde eğitim programları; 
Güzel Sanatlar ve Uygulamalı Sanatlar Pratiği, Dijital ve Lens Medya, Dijital Pratik, Sanat Terapisi, İleri Sanat Terapi Çalışmaları, MBA, Organizasyon Değişimi, İşletme Yönetimi, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Yönetim Bilimleri, İnsan Kaynakları Yönetimi ve İşveren ilişkileri, Pazarlama, Girişimcilik ve Girişim Gelişimi, Uluslar arası İşletme, Küçük İşletme Yönetimi, e-işletme, Bilgi Sistemleri, Yönetim Bilimleri, Operasyon Araştırması, Bilgisayar Müh, Multimedya Teknolojisi, Software Müh, Bilgisayar Bilimi, İleri Dijital Sistemler, Veri İletişimi ve Ağı, Veri İletişimi ve Ağı, Optik İletişim Ağı, Radyo ve Mobil İletişim Sistemleri, Otomotiv Müh, Otomotib Müh Yönetimi, Otomotiv Müh Tasarımı, Üretim ve Yönetimi, Muzük Kompozisyon ve Teknolojisi, Medya için Müzik Kompozisyon, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoloji, Eczacılık, Yiyecek ve İçme suyunun Halk Sağlığına etkisi, Çevre Yönetimi, Su ve Çevre Yönetimi, Klinik Fizikoanaliz, Danışmanlık, , Sağlık Bilimleri, Fizyoterapi, Organizasyonel Psikoloji, Mesleki Psikoloji, Radyoloji, Sosyal çalışma, Spor Bilimi ve Terapi, Edebiyat, Tarih, Felsefe, Ortaokul Eğitimi, İlköğretim Eğitimi, Sağır çocukların eğitimi, Hukuk, Ticaret Hukuku, Uluslar arası Hukuk, Denizcilik Hukuku, Telekomünikasyon Hukuku.

Lisans düzeyinde kabul şartları; 
Lise mezunu olmak. Lise mezuniyet başarısının min %60 olması.
Min 6,5 IELTS skoru

Lisansüstü düzeyde kabul şartları; 
Lisans diploması. Lisans mezuniyet ortalamasının min 2.5 olması.
Min 6.5 IELTS skoru
Bazı programlar için iş tecrübesi, portföy gibi ek şartlar mevcuttur.

Eğitim masrafları; 
Lisans : 8.700 GBP (yıllık eğitim maliyeti)
Lisansüstü : 9.500 GBP (1 yıl süüreli)
MBA : 12.500 GBP (1 yıl süreli)

Konaklama;
University of Hertfordshire, Hatfield College Lane Kampüsünde 5 ayrı yurt binasında tek kişilk odalarda konaklama imkanı sunmaktadır. Öğrencilerin yemek kendi yemeklerini hazırlayabilmesi için her katta içerisinde buzdolabı, mikrodalga fırın, pişirici ve yiyecek dolaplarının bulunduğu mutfaklar mevcuttur.

Havilland kampüsünde ise her biri 11 öğrenci barındıran (tek kişilik odalarda) 11 adet yurt binası mevcuttur. Odalarda özel banyo mevcuttur. Ayrıca aile yanı konaklama tercih edecek öğrencilere yerel ailelerin yanında konaklama, ev kiralamk isteyen öğrencilere ise okulun işlettiği özel dairelerin kiralanması sağlanmaktadır.

Yurt ücretleri: 120 – 130 GBP arasında değişmektedir(haftalık)

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×