1903 yılında kurulan okul 29.000 öğrencisiyle Michigan eyaletinde yer alan dördüncü en büyük eyalet üniversitesidir. Okul 80.277 nüfuslu Kalamazoo şehirde yer almaktadır. Kalamazoo Chicago ve Detroit e 2,5 saat uzaklıktadır.WMU kampüsü Amerika2daki en güvenli kampüsler arasında yer almaktadır. Western Michigan üniversitesi 150 dalda lisans 86 ana dalda master eğitimi sunmaktadır.

Western Michigan üniversitesi kampüste bulunan yaklaşık 5000 bilgisayar ile öğrencilere gelişmiş bilgisayar donanımı sağlamaktadır. Western Michigan Üniversitesi Amerika’da mühendislik derecesi veren 300 ün üzerindeki okul içerisinde 19 cu sırada yer almaktadır. Ayrıca ülke içerisindeki 12ci en geniş lisans düzeyi işletme eğitimine sahiptir.

Western Michigan Üniversitesinde 90 farklı ülkeden 2000 uluslararası öğrenci eğitim görmektedir.

Fakülteler

  • College of Arts and Sciennce
  • College of Aviation
  • Haworth College of Business
  • College of Education
  • College of Engineering and Applied Sciences
  • College of Fine Arts
  • College of Health and Human Services

Öğrenci Kabul Dönemleri:
Western Michigan Üniversitesi Güz, Kış ve Bahar dönemi olmak üzere 3 dönemde öğrenci kabul etmektedir. Fakat her bölüm için kabul dönemleri ayrıca kontrol edilmelidir. Güz dönemi Ağustos,kış dönemi Ocak bahar dönemi ise Mayısın ilk haftası eğitimle başlar. Ağustosta eğitimine başlamak isteyen öğrenciler için son başvuru tarihi Mayıs 1, Kış dönemi için Eylül 1 bahar dönemi için ise Şubat 1′dir. Bu tarihe kadar öğrencilerin başvuru ve tüm istenilen belgeleri okula ulaştırmış olması gerekmektedir.

Lisans düzeyinde kabul şartları:
Lisans düzeyinde lise sonrası üniversiteye kabul için öğrencinin lise ortalasının 4.0 sisteminde 2.5 olması, 26 krediden daha fazla üniversite eğitimi almış başvuru sahiplerinin üniversitede alınmış derslerin not ortalamasının minimum 2.5, 26 krediden daha az kredi ile transfer başvurusu yapacakların ise buna ek olarak lise ders dökümlerini de okula sunması gerekmektedir. Anadili İngilizce olmayan tüm başvuru sahipleri minimum 173(500) TOEFL skorunu okula sunması gerekmektedir.

Master düzeyinde kabul şartları:
Western Michigan Üniversitesinde master yapmak isteyen başvuru sahiplerinin üniversite derecesine sahip olması gerekmektedir. Üniversitede alınan derslerin genel ortalamasının 4.0 sisteminde minimum .5 olması gerekmektedir. Bu istek bölümden bölüme değişmektedir. Ayrıca master dallarından bazıları GMAT/GRE sınav skoru da istemektedir. Anadili İngilizce olmayan tüm başvuru sahiplerinin 550-575 TOEFL skorunu okula sunması gerekmektedir. Belirtilen tüm kabul şartları ölümden bölüme değişmekle birlikte, bunlara ek olarak istenebilecek belgeler için bölüm başvuru şartları kontrol edilmelidir.

KONAKLAMA

Western Michigan Üniversitesinde 3 farklı konaklama imkanı mevcuttur. Okulda öğrenci yurtları bulunmaktadır. Yurtta konaklamaya ek olarak yemek planı da mevcuttur. Evli yada 21 yaşın üzerinde öğrenciler için üniversite apartmanlarında konaklama imkanı bulunmaktadır. Bu apartmanlarda maksimum 4 kişi kalabilir. Ayrıca aile yanı konaklama opsiyonu da sunulmaktadır.

EĞİTİM MALİYETLERİ ;

1 Akademik yıl eğitim ücretleri

Lisans eğitimi (ilk iki yıl)
Eğitim : $14.504
Konaklama ve yemek : $6.877
Kitaplar : $500
Sağlık sigortası : $700

Lisans Eğitimi (3. ve 4.cü yıllar)
Eğitim : $16.151
Konaklama ve yemek : $6.877
Kitaplar : $500
Sağlık sigortası : $700

Lisansüstü Eğitim
Eğitim : $8.762
Konaklama ve yemek : $6.877
Kitaplar : $500
Sağlık Sigortası : $700

İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI ;

CELCIS İngilizcesi yetersiz öğrencilere dört farklı sömestr başlangıcı ile İngilizce eğitim vermektedir. İngilizcesi yetersiz öğrenciler Ağustos,Ocak,Mayıs, Haziran başlagıç olmak üzere istedikleri süre ile dil eğitimi alabilirler. 1975 yılından bu yana dil eğitimi veren CELCIS, Western Michigan Üniversitesinde lisans yada lisansüstü eğitim almak isteyen öğrenciler için CELCIS İngilizce hazırlığı 4 seviyeden oluşur. Her seviyede haftada 5 gün günde 4 saat eğitim verilmektedir. Her seviye için 1 sömestr öngörülmektedir. Sınıf mevcutları 8-20 arasında değişmektedir. CELCIS öğrencileri üniversitede bulunan kütüphane, bilgisayar merkezi,spor merkezi gibi merkezlerden yararlanabilir.

Her 15 haftalık sömestr sonunda öğrencilere alınan tüm dersler için bir gelişim raporu verlmektedir. Ayrıca her sömestr sonunda öğrencilere TOEFL sınavı verilmektedir.

CELCIS öğrencileri Kalamazoo metro otobüslerinden ücretsiz yararlanabilir. Otobüsler Pazartesi-Cumartesi hizmet vermektedir.

CELCIS’de dil eğitimi alacak öğrenciler Western Michigan üniversitesi için şartlı kabul alabilirler. CELCIS’e kabul üniversite programlarına geçişi garantilemez.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×