UCLA Extension – California Eyaleti’nin Los Angeles şehrinde kurulmuştur. UCLA, en prestijli okullardan biri olmasının yanında aynı zamanda Amerika’daki okul sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır. İtalyan Roma Dönemi mimarisi, huzurlu bahçeleri, öğrenciler tarafından işletilen mağaza ve kafeleriyle güzel bir kampüs yaşamı sunar. 1919 yılında kurulmuş olan üniversitenin 282’nin üzerinde binası bulunmaktadır. UCLA Pasifik okyanusuna sadece 5 mil uzaklıktadır. 35.000’in üzerinde öğrencisi vardır. College of Letters and Sciences fakültesinde lisans ve lisansüstü programlar sunulmaktadır. Ayrıca 11 profesyonel okuldan bazıları olan Mühendislik, Tıp, Hukuk, Film ve Televizyon’da 116 farklı alanda lisans, 86 farklı alanda master, 108 farklı alanda doktora programı bulunmaktadır.

Son dönemlerde iki Nobel Ödülü sahipleri ve bazı Guggenheim Akademisyenleri, Fulbright Bursiyerleri ve birçok the National Academy of Sciences ve the American Academy of Arts and Sciences üyesi bulunmaktadır.

UCLA, 7.000.000’dan fazla kitaba sahip kütüphanesi ve ödüller kazanmış atletizm takımı ile ünlüdür. Üniversite kampüs olarak, tiyatroları, dans ve müzik merkezleri ve 2 büyük müzesi ile bir kültür merkezidir.

UCLA EXTENSION:

1917 yılında kurulmuş olan UCLA Extension, Business and Management, Computer Graphics, Entertainment Studies, Teacher Education ve English as a Second Language programlarını sunar. İngilizce seviyesi ileri düzeye ulaşmış öğrenciler sertifika programlarına TOEFL sınav sonucu olmadan başvurabilirler.

The American Language Center (ALC):

1975 yılında kurulmuş olan ALC, UCLA Extension’ın dil eğitimi departmanıdır. 18 yaş ve üzerine, 3 farklı İngilizce programı sunulmaktadır:

 • Yoğun Akademik İngilizce Programı: Amerika’da lisans veya lisansüstü eğitim almayı planlayan öğrencilere yöneliktir. 6 – 10 – 12 haftalık eğitim programı seçenekleri bulunmaktadır. Haftada 23 ders eğitim verilir. Sokak konuşması, TOEFL Hazırlık ve İş İngilizcesi gibi seçmeli derslerden öğrenciler ilgi alanları veya ihtiyaçları doğrultularında ders seçebilirler.
 • Pratik İngilizce Programı: Pratik olarak kendini geliştirmek, günlük konuşma zorluklarını gidermek isteyen öğrenci ve profesyonellere sunulur. 3 – 4 haftalık eğitim programı seçenekleri bulunmaktadır. Haftada 20 ders eğitim verilir. Reklamcılık, TV ve Medya, Etkili Yazma ve Yoğun TOEFL Hazırlık gibi seçmeli derslerden öğrenciler ilgi alanları veya ihtiyaçları doğrultularında ders seçebilirler.
 • Pratik İşletme İngilizcesi Programı: İşletme İngilizcelerini geliştirmek isteyen öğrenci ve profesyonellere sunulur. Eğitim süresi 4 haftadır. Haftada 12 ders eğitim verilir. İşletme ve Teknoloji, Uluslar arası Yönetim ve Pazarlama gibi seçmeli derslerden öğrenciler ilgi alanları veya ihtiyaçları doğrultularında ders seçebilirler.

Sertifika Programları:

Bir yıl süreli sertifika programlarında, genellikle kendi alanlarında iş sahibi olan profesyoneller tarafından eğitim verilmektedir. Bazı alanlarda sertifika programını tamamlayan öğrencilere akabinde Optional Practical Training imkanı sağlanır. OPT, öğrencilere 12 ay süresince çalışma imkanı verir. Programa katılım için en az 550 TOEFL gerekmektedir. OPT imkanı sunulan sertifika programlarından bazıları şöyledir:

 • Reklamcılık
 • İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Pazarlama
 • Applications Programming
 • Database Yönetim Sistemleri
 • Okul Öncesi Çocuk Gelişimi
 • TESOL
 • Film Scoring

Summer Only:

Yaz döneminde 14 – 17 yaş arası gençlere sunulur. Lise öğrencilerinin 3 hafta boyunca diğer ülkelerden gelen öğrencileri ve güney California’yı tanımaları amaçlanmıştır. Öğrenciler, eğitim süresi boyunca 42 ders İngilizce eğitim alırlar, ayrıca kampus içi aktiviteler ve kampus dışı geziler sayesinde İngilizcelerini daha etkili kullanmaları sağlanır. Öğrencilere L.A. Uluslar arası Havaalanına gidiş-dönüş transferleri, geziler için ulaşımları, UCLA yurdunda çift kişilik odada konaklamaları, hergün 3 öğün yemekleri, kaza ve sağlık sigortaları ve 24 saat gözetim sağlanmaktadır.

Konaklama:

3 tür konaklama imkanı bulunmaktadır:

1- Kampus içinde ve dışında öğrenci yurtları:

UCLA Kampus Yurdu: Yaz döneminde ALC programlarına katılan öğrenciler faydalanabilirler. Haftada 3 öğün yemek verilir. Bilgisayar laboratuarı, spor salonu, havuz ve diğer sosyal aktivitelerden ücretsiz faydalanma hakkı verilir. Ayrıca öğrenciler indirimli şehir dışı gezilere katılabilirler.

Hillside Residence Hall: Kampus dışında, yürüme mesafesinde olan yurtta 2-3-4 kişilik odalarda konaklama mümkündür. Hafta içi her gün 3 öğün sıcak yemek verilir. Cumartesi günleri brunch, Pazar günleri brunch ve akşam yemeği sunulur.

The Co-Op: Kampus dışında, yürüme mesafesinde olan yurt öğrenciler tarafından yönetilmektedir. Yurtta kalan öğrencilerin haftada bir kez 4 saat yurtta görevli olmaları gerekmektedir. Hafta içi her gün 3 öğün yemek verilir. Hafta sonları ise brunch ve akşam yemeği verilir. Yurt içerisinde bilgisayar laboratuarı ve küçük bir kütüphane bulunmaktadır. Yurtta kalmak için en az 11 haftalık katılım gerekmektedir.

2- Mobilyalı apartman daireleri: Çift ve tek kişilik konaklama imkanı sağlanan daireler kampus dışındadır. Tüm daireler mobilyalıdır. Apartmanın çatısında yüzme havuzu, sauna ve jakuzi bulunmaktadır. Apartman okula yürüme mesafesindedir.

3- Aile yanı konaklama: Los Angeles’daki Amerikan ailelerinin yanında konaklama, Amerikan kültürünü daha yakından tanıma fırsatını sunar. Öğrencilerin kendilerine ait bir yatak odaları olur. Günde 2 öğün yemek aile tarafından verilir. Tüm aileler okula 30-40 dakika otobüs mesafesindedir.

0 Yorum:


 •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×