1740 yılında Benjamin Franklin tarafından kurulan üniversite Pennsylvania Eyaletinde, Philadelphia şehrinde bulunmaktadır. Okul “IVY Leage” olarak adlandırılan, Amerika’nın 8 üniversitesi arasındadır. Ülke sıralamasında ilk 10 içerisinde yer almaktadır. Okulun İşletme Fakültesi; ülkenin ilk 3 İşletme Fakültesi arasında, Hemşirelik Fakültesi en iyi 2 Hemşirelik okulundan biri ve tüm diğer bölümleri de kendi alanlarında ilk 10 da yer almaktadır.

Pennsylvania Üniversitesi; 22.000 den fazla öğrencisine 4 lisans ve 12 lisansüstü ve profesyonel okulunda eğitim vermektedir.

Lisans Eğitim Dallarından Bazıları; Mimarlık, Biyokimya, Biyoloji, Kimya, Sinemacılık, İletişim, Ekonomi, Çevre Bilimleri, Güzel sanatlar, Tarih, Sanat Tarihi, Uluslararası İlişkiler, Matematik, Müzik, Logic, Information and Computation, Politik Bilimler, Psikoloji, Sosyoloji, Hemşirelik, İşletme.

Lisansüstü Eğitim Dallarından Bazıları; MBA, Mimarlık, Kimya ve Biyomoleküler Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama, İletişim, Bilgisayar ve Bilgi Teknolojileri, Eğitim, Çevre Bilimleri, Güzel Sanatlar, Tarih, Hukuk, Matematik, Hemşirelik, Teknoloji Yönetimi.

HAZIRLIK OKULU – English Language Program

1960′ların başlarında beri İngilizce Hazırlık Kursları veren üniversite, her yıl ELP için dünyanın her yerinden gelen 1800 öğrenci kabul etmektedir.

ELP öğrencileri; okulun, 15 kütüphanesi, bilgisayar laboratuarları, jimnastik salonları ve tenis, basketbol, voleybol, squash, kapalı yüzme havuzu, sauna gibi imkanlarından, kışın buz patinaj pisti ve kampüs otobüs servisinden yararlanırlar.

ELP sınıfların çoğu, Philadelphia şehir merkezine çok yakın olan Bennett Hall binasında görülür.

University of Pennsylvania İngilizce Hazırlık Okulu çok zengin program seçenekleri sunmaktadır; Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik Hazırlık amaçlı İngilizce, Profesyoneller için İngilizce(hukuk, diş hekimliği, mimarlık, hemşirelik, vb) ve Öğretmenlik Eğitimi.

Programa yeni başlayan öğrenciler, derslere başlamadan önce 3 günlük oryantasyona katılırlar.

Yoğun ve Süper-Yoğun İngilizce Programları

Yoğun İngilizce Programı Neler İçerir?

Öğrencilerin yıl boyunca başvuru yapabilecekleri 7 haftalık kurlardan oluşur. Haftalık 20 saat ders görülür. Sınıflar ortalama 13 kişiliktir.

Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar toplam 8 derece vardır. 40 saatlik ders programına ek olarak popüler konulara yönelik farklı ders seçenekleri, genel İngilizce, akademik hazırlık, iş İngilizcesi dersleri ve sınavlara hazırlık dersleri verilir. Öğrenciler okulun kendi bünyesinde yapılan TOEFL sınavlarına ücretsiz olarak girebilirler. Program sonunda öğrenciler sertifika alırlar.

Süper-Yoğun İngilizce Programı Neler İçerir?

Öğrenciler yıl boyunca 7 haftalık program için başvuru yapabilirler. Başlangıç, orta düzey ve ileri seviyeler kabul edilir. Haftalık 22.5 ve 25 saatlik program seçilebilir. Haftalık 20 saatlik programa ek olarak, haftada 1 veya 2 akşam ek ders görülür. Akşam dersleri pazartesiden perşembeye kadar olan günlerde 18.00-20.30 saatlerinde verilir.

University Connection ( UniConn) – Üniversite Öncesi Akademik Hazırlık Programı

Bu program Amerika’da bir lisans veya lisansüstü programa katılmayı amaçlayan öğrenciler için hazırlanmıştır.

10 aylık bu program öğrencilerin üniversite kabul için gerekli İngilizce seviyesine ulaşmaları için tasarlanmış bir ders programından oluşur. Haftalık 20 saat ders, workshoplar ve bireysel danışmanlık hizmetlerini içerir.

Öğrenciler; TOEFL, GRE, GMAT, SAT sınavlarına hazırlanırlar. Ders içerikler yoğunlukla; Akademik konuşma, ders dinleme, akademik yazıları okuma, akademik yazı yazma ve kütüphanede araştırılan konular hakkında yazı yazma üzerinedir, diğer dersler ise gramer, dilbilgisi ve vurgulama ağırlıklıdır.

Program Kabul Şartları: Lise mezunları için; minimun 450 TOEFL veya eşdeğer bir sınav skoru, lise diploması ve lise transkripti.

Üniversite mezunları için; minimum 450 TOEFL veya eşdeğer bir sınav skoru, üniversite diploması ve üniversite transkripti.

Program Temmuz ve Kasım aylarında başlar.

English Plus Programı

English Plus programı; Pennsylvania Üniversite’sinde yaz sömestrinde ders almak isteyen uluslararası öğrencileri katılabileceği bir çifte programdır. Mayıs-Haziran aylarında devam eden programda öğrenciler yoğun İngilizce programı ile yaz okulu derslerini birlikte görürler. Orta düzey ve ileri İngilizce düzeyindeki öğrenciler kabul edilir, minimum 525 TOEFL skoru gerekmektedir.

İş İngilizcesi

International Business Communication Program(IBCP): Orta ve ileri İngilizce seviyesindeki öğrencilerin katılabildiği 4 haftalık bir programdır. Yılda 4 kere; ocak, mart, temmuz ve kasım aylarında yeni bir kurs başlar ve haftada 25 saat ders görülür.

Toplantı ve görüşmeler, telefonda konuşma becerileri, sunumlar, iş yazışmaları, işle ilgili kelime hazinesini genişletme gibi becerileri geliştirmeyi hedefler.

Uluslararası Öğrenciler İçin Yaz Programı – Summer Institute for International Business Students(SIIBC) : MBA öğrencileri için akademik hazırlık ve yoğun dil hazırlık programıdır. Öğrenciler temmuz ve ağustosta 4 veya 6 haftalık programa katılabilirler. Minimum 195 TOEFL skoru gerekmektedir.

Program; doğaçlama konuşma, sözlü sunum, iş konularında tartışma ve analizler, akademik okuma ve yazma, kütüphane araştırma metotları üzerine odaklıdır.

Executive Communication Program: 1 veya 2 hafta alınabilen bu program orta veya ileri ingilizce seviyesindeki orta ve üst düzey yöneticiler için tasarlanmıştır.

Haftada 30 saat ders görülür, sınıflar sadece 3-7 kişiliktir.

Dersler; sözlü sunum ve doğaçlama konuşabilme, toplantılarda dinleme ve tartışma, işte sosyal etkileşim, opsiyonel sosyal aktiviteler.

Conversation and Culture Programı

4 haftalık bu program, İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek ve Amerika’yı daha iyi tanımak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Temmuz ve Ağustos aylarında başlayan program haftalık 20-25 saatlik ders, grup toplantıları, kültürel turlar ve bağımsız çalışmalardan oluşur.

Konaklama; ELP öğrencileri, kampüs içerisindeki yurtlarda, Sheraton’ın içerisindeki ELP evinde veya aile yanında kalabilirler.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×