Okulun yeri: New Haven Üniversitesi, Connecticut eyaletinin New Haven şehrindeki kampüsünde eğitim vermektedir. Yale Üniversitesi’nin sunduklarının yanı sıra pek çok restoran, kulüp, müze; the Long Wharf, Edgerton Park’taki Shakespear On Stage gibi ünlü tiyatrolar, New Haven Green’deki sanat festivalleri ve daha pek çok kültürel aktiviteye kolayca ulaşabilirsiniz.

New Haven College 1966 yılında lisans programları için New England Association of Schools and Colleges’dan tam akreditasyon aldı. 1969’daysa okul lisansüstü eğitim veren bölümlerin eklenmesiyle çok büyük bir adım atmış oldu. Lisans üstü bölümler hızla genişledi ve bugün 30 master programı lisans öğrencilerine çeşitli lisansüstü sertifikaları da dahil olmak üzere eğitim sunmaktadır.

1970 yılında, 50. yıl dönümünde, New Haven College sunduğu alanlardaki artışı ve akademik programlardaki çeşitliliği de yansıtan University of New Haven adını aldı. Bugün okul altı fakülte altında 70’ten fazla lisans ve 30 lisansüstü programı sunmaktadır.

Lisans Düzeyinde Eğitim Programları: Sanat, Biyoloji, Biyoteknoloji, Kimya, İletişim, Ağız Sağlığı, İngilizce, Çevre Bilimleri, Grafik Dizayn, Tarih, İç Dizayn, Deniz Biyolojisi, Matematik, Müzik, Müzik Endüstrisi, Müzik ve Ses Kaydı, Beslenme ve Diyetisyenlik, Siyaset Bilimi, Psikoloji, Muhasebe, İşletme Yönetimi, Business Economics, İktisat, International Business, Spor Endüstrisi Yönetimi, Pazarlama ve Elektronik Alışveriş, Kimya Mühendisliği, Civil Engineering, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektrik Mühendisliği, General Engineering, Endüstri Mühendisliği, Bilişim Teknolojisi, Makine Mühendisliği, Otel ve Restoran Yönetimi, Turizm ve Hospitality Administration, Kriminoloji, Yangın ve İş yeri Güvenliği, Fire Science, Fire Protection Engineering, Forensic Science, Human Services, Legal Studies, İş Yeri Güvenliği ve Sağlığı Yönetimi, İş Yeri Güvenliği ve Sağlığı Teknolojisi.

Lisans Düzeyinde Kabul Şartları:

 • 12 yıllık ortaöğretimin tamamlanmış olması
 • Ana dil, matematik, İngilizce, fen, sosyal bilimler, beşeri bilimler derslerinin ortaöğretim boyunca alınmış olması
 • Okul müdüründen alınacak öğrencinin sınıftaki durumunu gösteren bir belge
 • Herhangi bir üniversiteye başvurmuş öğrenciler transfer öğrenci olarak kabul edileceklerdir
 • Minimum 190 (yazılı 520) TOEFL skoru.

Sertifika Programları: Grafik Dizayn, İç Dizayn, Gazetecilik, Public Policy, Kitlesel İletişim, Bilgisayar Programcılığı, Lojistik, Otel ve Restoran Yönetimi, Suç Analizi, Fire/Arson İnceleme, Fire Prevention, Forensic Computer Investigation, Zararlı Maddeler, Endüstriyel Yangından Korunma, Koruma ve Güvenlik Bilgisi, Yasa Enforcement Bilimi, İş Yeri Güvenliği ve Sağlığı, Paralegal Studies, Private Security, Victim Services.

Lisans Düzeyinde Eğitim Programları Ücretleri:

 • 1 yıllık eğitim ücreti : 24.000 USD
 • 1 yıllık konaklama ücreti : 6.000 USD

Lisansüstü Düzeyde Eğitim Programları: İşletme Yönetimi, Hücresel ve Moleküler Biyoloji, Toplum Psikolojisi, Bilgisayar Bilimi, Kriminoloji, Eğitim Bilimleri, Elektrik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Çevre Bilimi, Executive, Executive Engineering Management, Executive Tourism & Hospitality Management, Fire Science, Forensic Science, Health Care Administration, Beslenme, Endüstri Mühendisliği, Endüstri Temizliği, Endüstri/Organizasyon Psikolojisi, İş İlişkileri, Spor Endüstrisi Yönetimi, Makine Mühendisliği, Ulusal Güvenlik ve Toplum Güvenliği, İş Yeri Güvenliği ve Sağlığı Yönetimi, Operations Research, Profesyonel Danışmanlık, Public Administration.

Sertifika Programları: Muhasebe, Uygulamalı Psikoloji, Bioinformatik, İşletme Yönetimi, Civil Engineering Design, Computer Applications, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayarcılık, Finance, Fire/Arson Investigation, Fire Science Technology, Forensic Computer Investigation, Forensic Science/Advanced Investigation, Forensic Science/Criminalistics, Forensic Science/Fire Science, Coğrafik Bilgi Sistemleri, Health Care Management, İnsan Kaynakları Yönetimi, Endüstriyel Temizlik, Bilgi Koruma ve Güvenliği, International Business, Legal Studies, Lojistik, Long-Term Health Care, Spor Endüstrisi Yönetimi, Pazarlama, Ulusal Güvenlik, İş Yeri Güvenliği, Kriz Yönetimi Psikolojisi, Public Administration, Public Management, Toplum Güvenliği Yönetimi, Kalite Mühendisliği, Vergilendirme, Telekomünikasyon Yönetimi, Victim Advocacy & Services Management.

Lisansüstü Düzeyde Kabul Şartları:

 • minimum 2.80 ortalama
 • transcript
 • 2 tane referans mektubu
 • minimum 190 (yazılı 520) TOEFL skoru

Lisansüstü Düzeyde Eğitim Programları Ücretleri:

 • 1 Yıllık: 11.196 USD – 45.640 USD

Yoğun İngilizce Programı: Akademik açıdan uygun fakat İngilizcesi yeterli olmayan öğrenciler New Haven Üniversitesi tarafından onaylanan bir yoğun İngilizce programına katılabilirler. Üniversitenin ELS Dil Merkezleri’yle anlaşması vardır. Amerika’daki herhangi bir ELS Dil Merkezi’nde seviye 112′nin tamamlanması TOEFL’a denktir.

Son Kayıt Günü (Lisans programları için):

 • Güz dönemi için son kayıt günü 1 Haziran
 • Bahar dönemi için son kayıt günü 1 Kasım
 • Lisansüstü programları için
 • Güz dönemi için son kayıt günü 15 Haziran
 • Kış dönemi için son kayıt günü 1 Ekim
 • Bahar dönemi için son kayıt günü 15 Ocak

Konaklama: Lisans öğrencileri için kampusta yurtta konaklama imkanları sunulmaktadır. Yabancı lisans öğrencileri tatil dönemlerinde de açık olan yurtlara yerleştirilebilirler. Bunun dışında öğrenciler konaklama ile ilgilenen ofisten kampüs dışındaki konaklama çeşitlerinin listesini edinebilirler.


 

0 Yorum:


 •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×