University of Missouri Rolla 1870 yılında Missouri Madencilik Okulu olarak kurulmuş 1964 yılında University of Missouri Rolla adını almıştır. Okul 16.000 nüfuslu Rolla şehrinde kuruludur. Rolla şehri Amerika’daki en iyi 100 küçük şehirden biri seçilmiştir. Okul mevcudunun %13 ünü uluslar arası öğrenciler oluşturmaktadır. Okulda 200 farklı öğrenci organizasyonu bulunmaktadır. Okulda pek çok farklı spor kulübü bulunmakta ve profesyonel oyunculara spor bursu verilmektedir.

Lisans düzeyinde eğitim programları; 
İnşaat Müh, Biyoloji Bilimi, İşletme İdaresi, Seramik Müh, Kimya Müh, Mimarlık, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Müh, Ekonomi ve Finans, Eğitim, Elektrik Müh, Mühendislik Yönetimi, İngilizce, Çevre Müh, Jeoloji Bilimi ve Müh, Tarih, Bilgi Teknolojisi, İmalat Müh, Malzeme Bilimi ve Müh, Matematik ve İstatistik, Makine Müh, Maden ve Nükleer Müh, Petrol Müh, Felsefe, Fizik, Psikoloji.

Okula başvuruda 250 TOEFL skoru istenmektedir( Writing bölümünden 5 puan alınmış olmalı). Yada öğrenciler University of Detroit Mercy’nin İngilizce yeterlilik sınavını da alabilirler. Bu sınavda başarılı olan öğrencilerin ayrıca TOEFL sunması gerekmemektedir.

Lisansüstü düzeyde eğitim programları; 
İnşaat Müh, Biyoloji Bilimi, Seramik Müh, Kimya Müh, Mimarlık, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Bilgisayar Müh, Ekonomi ve Finans, Eğitim, Elektrik Müh, Mühendislik Yönetimi, İngilizce, Çevre Müh, Jeoloji Bilimi ve Müh, Tarih, Bilgi Teknolojisi, İmalat Müh, Malzeme Bilimi ve Müh, Matematik ve İstatistik, Makine Müh, Maden ve Nükleer Müh, Petrol Mühendisliği, Felsefe, Fizik, Psikoloji.

Lisans düzeyinde kabul şartları:
Lise mezuniyeti
Min 500 TOEFL skoru
ACT ya da SAT sınavının alınmış olması

Lisansüstü düzeyde kabul şartları: 
Lisans mezuniyeti.
GMAT yada GRE sınavının alınmış olması
Min 550 TOEFL skoru
3 adet referans mektubu

Lisans ve lisansüstü eğitim son başvuru tarihleri: 
Eylül için 15 Haziran
Ocak için 15 Kasım
Yaz dönemi için 1 Nisan Burs son başvuru tarihi 1 Aralık’tır.

Eğitim Ücretleri:

  • Lisans eğitimi : 18.206 USD
  • Lisansüstü eğitim : 14.643 USD
  • Yemek dahil yurt konaklaması : 5.685 USD
  • Kitaplar : 875 USD

Konaklama İmkanları: 
University of Missouri Rolla kampüs içerisinde yer alan 8 adet yurt binası ve 2 apartman ile tek, çift, iki ve üç kişilik odalarda konaklama imkanı sunmaktadır. Odaların tamamı mobilyalıdır.

Dil Eğitimi: 
University of Missouri Rolla bünyesinde yer alan American Language Institute(ALI) ingilizcesi yetersiz öğrencilere yoğun ingilizce programı sunmaktadır.

Burs İmkanları: 
University of Missouri Rolla’da eğitim alan öğrencilerin hemen hemen %85 i burs almaktadır. UMR farklı şartlarda ve miktarlarda burs vermektedir. Burs son başvuru tarihleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×