1831 yılında kurulan Alabama Üniversitesi; Alabama Eyaletinin 90,000 nüfuslu Tuscaloosa Şehrinde bulunmaktadır. Tuscaloosa; Alabama’nın en büyük şehri olan Birmingham’dan araba, otobüs veya trenle sadece 1 saat uzaklıktadır. Diğer yakın şehirler; Atlanta, Georgia(3 saat), Nashville ve Memphis, Tennessee(4 hours), New Orleans, Louisiana(4,5 saat) uzaklıktadır.

Okul 15,452 lisans, 3,542 lisansüstü olmak üzere toplam 20,000 öğrenciye eğitim vermektedir. 84 lisans, 45 master, 7 eğitim uzmanlık programı, 57 doktora ve 1 hukuk programı bulunmaktadır.

Ülkenin ilk 50 devlet üniversitesi arasında gösterilen okulun Mühendislik Fakültesi; Alabama Eyaleti’nin ilk Mühendislik Fakültesidir.

Üniversitenin İşletme Fakültesi AACSB, Mühendislik Fakültesi ABET ve diğer fakülteleri de CACREP, NCATE ve daha birçok akreditasyona sahiptir.

16 haftalık Güz ve 16 haftalık Bahar Dönemi olmak üzere 2 ana sömestrde eğitim verilir. Ayrıca 5 haftalık yaz okullarına da öğrenci kabul eder.

Güz Dönemi; ağustos ortasında başlar, aralık ortasında sona erer ve son başvuru tarihi 1 mayıstır. Bahar Dönemi; ocak ayı başında başlar, mayıs başı sona erer ve son başvuru tarihi 1 ekimdir Haziran ve temmuz ayı başlarında başlayan 2 ayrı yaz okulu vardır, son başvuru tarihleri 1 marttır.

Lisans Eğitim Dallarından Bazıları:
Muhasebe, Reklamcılık, Havacılık Mühendisliği, Sanat Tarihi, Biyoloji, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Criminal Justice, Dans, Ekonomi, Finans, Coğrafya, Tarih, Endüstri Mühendisliği, İç Mimari, Gazetecilik, Yönetim, Yönetim Bilişim Sistemleri, Müzik Yönetimi, Müzik Teorisi, Müzik Terapisi, Fizik, Politik Bilimler.

Başvuru için; ACT ve SAT skorları, lise not ortalamasını belgeleyen transcript ve en az 500 TOEFL skoru gerekmektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrenciler şartlı kabul alabilir ve üniversitenin hazırlık okuluna “English Language Institute”(ELI) devam edebilir, yeterli TOEFL skorunu aldıkları zamanda direkt olarak bölüme başlayabilirler.

Lisansüstü Eğitim Dallarından Bazıları:
MBA, Sanat, Kimya, Criminal Justice, Coğrafya, Tarih, Matematik, Müzik, Politik Bilimler, Kamu Yönetimi, Tiyatro ve Dans, Gazetecilik, Aile Hekimliği, Pediatri, Danışmanlık Eğitimi, Havacılık Mühendisliği ve Mekanik, Kimya Mühendisliği, İnşaat ve Çevre Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Endüstri Mühendisliği, Hukuk, Hemşirelik.

Başvuru için;
Lisans eğitiminin not ortalamasını belgeleyen transcript, en az 550 TOEFL skoru, GMAT/GRE sınavları.

Konaklama:
Öğrenciler; Üniversitenin kampüs içinde bulunan 19 öğrenci yurdundan birinde veya kampüse yürüme mesafesinde bulunan 15 öğrenci apartmanından birinde kalabilirler.

Hazırlık Okulu – English Language Institute(ELI)

ELI programları 8 haftalık kurslardan oluşur. Her yıl 8 haftalık 5 kurs açılır ve öğrenciler bunlardan birine başlayabilirler.
Bahar döneminde; Ocak-Mart ve Mart- Mayıs, Yaz döneminde Haziran-Temmuz, Güz Döneminde; Ağustos-Ekim ve Ekim-Aralık kursları vardır.

Program haftada 20 den 30 saate kadar İngilizce derslerini kapsar. Toplam 6 İngilizce seviyesi vardır ve öğrenciler okulun ilk günü yapılan ELI yerleştirme testinden aldıkları sonuca göre uygun bir sınıfa başlarlar.

Program; haftalık 20 saat zorunlu dersler ve 1 den 10 saate kadar opsiyonel dersler içerir.
Zorunlu Dersler: haftada 10 saat okuma ve yazma, 5 saat konuşma ve 5 saat dilbilgisi.
Opsiyonel Dersler: Ekstra ders almak isteyen öğrenciler ilgi alanlarına göre seçtikleri dersleri alabilirler. Bir dönemde en fazla 4 opsiyonel ders alınabilir. Seçilebilen dersler arasında; TOEFL hazırlık, Vurgulama, İş İngilizcesi, Amerika’da Yaşam, Amerikan Mizah Anlayışı, Güncel Olaylar,Muzik eşliğinde İngilizce, Film eşliğinde İngilizce, Drama eşliğinde İngilizce, Bilgisayar Becerilerine yönelik Workshop, Konuşma ve Dilbilgisi.

Ayrıca; ELI’da öğrenciler minimum, haftada iki saat anadili İngilizce olan üniversite öğrencileri ile sohbet saatlerinde buluşurlar. Sohbet arkadaşları, ELI öğrencilerinin konuşma pratiklerine yardımcı olmakla birlikte, Amerika’daki ve üniversite kampüsündeki kültüre ve yaşama alışmalarında yardımcı olurlar.

Program Ücreti 8 hafta için başvuru ücreti, eğitim, sağlık sigortası, konaklama, yemek, kitaplar ve okula ait diğer masraflar dahil 3.920 USD dir.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×