Okulun Yeri: Okul Ohio Eyaleti’de Akron Şehri’nde tam şehir merkezinde kurulmuştur. Akron şehri dünya’nın en büyük Silgi üretim merkezi olmasıyla dikkat çeker, çevrede 400 den fazla polymer le ilgili firma vardır ve Akron Üniversitesi de Polymer Science, Polymer Engineering gibi lisans ve lisansüstü düzeyde sektöre yönelik birçok dalda eğitim vermektedir. 1870 yılında kurulan üniversitenin toplam 24,000 öğrencisi bulunmaktadır ve toplam 350 den fazla lisans, mastır, doktora ve hukuk derecelerinde eğitim vermektedir. Bahar, güz ve opsiyonel olan 15 haftalık yaz dönenlerinde eğitim veren okul, ağustos ve şubat aylarında öğrenci kabul etmektedir.

Akron üniversitesi ulusal sıralamalarda; Amerikanın ilk 228 ulusal üniversitesi arasında yer almakla birlikte, okulun Polymer Bilimleri ve Polymer Mühendislik programı Amerika’da bu alanda 2. sıradadır. Akron’nın AACSB akreditasyonuna sahip İşletme fakültesi Kuzey Amerika’da yüzde 10.5 lik dilimde bulunmaktadır.

Lisans Düzeyinde eğitim veren fakülteler ve derslerden bazıları

Arts & Science: Biyoloji, kimya, ekonomi, yabancı diller, tarih, fizik, sosyal bilimler, istatislik
Fine & Applied Arts: Sanat, iletişim, dans, tiyatro, sanat yönetimi, müzik
Business Administration: Muhasebe, işletme yönetimi, finans, pazarlama, uluslar arası işletme
College of Education: Çocukluk dönemi öncesi, çocukluk dönemi eğitimi
College of Engineering: Kimya mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, elektrik mühendisliği, mekanik polymer mühendisliği, biomedikal mühendislik College of Nursing ve Community and Technical College.

Lisansüstü düzeyde eğitim dallarından bazıları: biyoloji, kimya, ekonomi, tarih, psikoloji, sosyoloji, işletme yönetimi, eğitimsel yönetim, eğitimsel psikoloji, polymer mühendisliği, iletişim, müzik,hemşirelik.

Sertifika Programlarının bazıları: Çevre Bilimleri, TESOL (anadili İngilizce olmayan öğrencilere İngilizce öğretmenliği sertifikası), Medya Teknolojileri, Hemşirelik Eğitimi.

Konaklama: Akron Universitesi, kampüs içerisinde bulunan 12 yurtta, farklı koşullarla konaklama imkanı sunar.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×