Santa Barbara City College Santa Barbara şehrinin güney kıyısında eğitim veren bir ommunity college’dir.1909 yılında kurulan kolej Kalifornia eyaleti ve tüm ülkede yer alan en iyi 2 yıllık community kolejlerden biridir.Okul önlisans, sertifika ve 4 yıllık lisans eğitimine transfer edilebilen 2 yıllık transfer programları sunmaktadır. SBCC eğitim kalitleli, küçük sınıfları, öğrencilere sunduğu servis ve olanakları ile oldukça çekici bir okuldur.

Yaklaşık 17000 öğrencisi bulunan okulda 700 uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. Lisans eğtimine tamamlanabilen transfer programına ek olarak 100 dalda önlisans ve pek çok meslek ve kariyer alanında sertifika programları sunulmaktadır. Okul Western Association of Schools and Colleges( WASC) tarafindan tam akreditelidir.
Okul uluslararası öğrenci danışma servisi, öğrenci işleri, kütüphane, bilgisayar labaratuvarı, eğitim destek servisi, kariyer yönlendirme servisi, engelli öğrenci servisi, konaklama yardımı, öğrenci sağlık merkezi, kitapcı ve gündüz ve gece yemek servisleri ile öğrencilerine eksiksiz bir kampüs yaşamı sunmaktadır.

In addition to outstanding academic programming, the college offers many student services, including international student advising, counseling services, admissions and records assistance, a comprehensive library, computer labs, learning support services, a career center, disabled student services, housing assistance, a student health office, a campus bookstore, and day and evening food services.

SANTA BARBARA ŞEHRİ

Santa Barbara şehri Kalifornia eyaletinde yer alan en güzel ve popüler şehirlerden biridir. 2000 yılında yapılan nüfus sayımına göre , şehir 92.325 nüfusa sahiptir. Ana kente bağlı Goleta, Carpinteria ve Montecito, Summerland, Isla Vista, Hope Ranch’i de içine alan bölgelerle nüfus 200.000 i bulmaktadır. Şehir Los Angeles’tan Pacific kıyısına doğru 85 mil uzaktadır. Santa Barbara’nin güney kıyı şeridi Akdeniz ikliminden ötürü “Amerikan Riviera” ’sı olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu kısmı Ispanyol mimarisine sahiptir. Beyaz binalar ve kiremitler şehrin genel görüntüsünü oluşturmaktadır.

KONAKLAMA

SBCC kampüs içerisinde yurt konaklama imkanı sunmamaktadır. Fakat okul konaklama için öğrencilere yol göstermekte ve bunun için hazırlanmış web sitesinde bir çok bilgi ve kaynak bulmak mümkündür. Ayrıca okulun çevresinde öğrenciler için uygun olabilecek pek çok daire bulunmaktadır. Ev kiralama konusunda WESTEDU danışmanları size yardımcı olacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI

Önlisans yada lisans transfer programlarına başvuru için:
18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir
Lise mezunu olmak
TOEFL skoru istenmemektedir.

Okul her öğrenciyi ingilizce ve matematik testine tabi tutmaktadır. ingilizcesi yetersiz öğrenciler okula ait hazırlık bölümünde hazırlık eğitimi alabilir ve TOEFL almaksızın akademik programlarına geçiş yapabilirler.Ingilizcesi yeterli öğrenciler ise programlarına hemen başlayabilmektedir. Matematik test sonucu yetersiz öğrencilere ek ders verilmektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Okul basvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
$50 başvuru ücreti
Lise ders dökümü ( ingilizce)
Banka referans mektubu
Pasaport fotokopisi
2 adet vesikalik fotograf
WESTEDU danışmanları size belgelerin eksiksiz ve doğru hazırlanmasında yardımcı olacaktır.

SON BAŞVURU TARİHLERİ

Güz Dönemi için – Temmuz 1
Bahar Dönemi için – Kasım 10
Yaz Dönemi için – Mayıs 1

EĞİTİM MASRAFLARI

1 AKADEMIK YIL IÇIN ( GÜZ VE BAHAR DÖNEMİ):
2 Dönem için eğitim ücreti $ 4776
(Bu ücret sadece eğitim ücretidir, Sağlık sigortası, kitaplar , ulaşım ve yaşam masrafları dahil değildir)

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×