San Jose State University Amerika’nın California eyaletinde Silikon vadisinde 1857 kurulmuş bir devlet üniversitesidir. San Jose şehri Kaliforniya eyaletinin 3.üncü Amerika’nın ise 11. en büyük şehridir ve de Silikon Vadisinin başkenti olarak anılır. SJSU Kaliforniya Eyalet Üniversite sistemi içerisinde yer alan 23 kampüsten biridir. San Jose State University’nin Silikon Vadisinde bulunması eğitimleri süresince staj ve sonrasında araştırma yapmak isteyen ve Amerika’da kariyer planlayan öğrenciler için çok büyük fırsatlar sunmaktadır. Dünyaca ünlü pek çok şirketi içerisinde bulunduran Silikon Vadisi her yıl pek çok San Jose State Üniversitesinden stajer, araştırmacı talep etmektedir. Okul 8 fakültede 134 farklı ana dalda 30000 öğrenciye eğitim vermektedir.

FAKÜLTELER ;

  • College of Applied Science and Arts
  • College of Business
  • College of Education
  • College of Engineering
  • College of the Humanities and the Arts
  • College of Science
  • College of Social Science
  • College of Social Work

EĞİTİM MALİYETLERİ

Lisans eğitimi 1 akademik yıl(9 ay)
Eğitim 11.432 USD (yaklaşık)
Kitap 1.242 USD

Lisansüstü Eğitim 1 akademik yıl(9 ay)
Eğitim $7848
Sağlık Sigortası $625

KONAKLAMA

SJSU kampüs içinde 3 binadan oluşan yurtlar mevcuttur. Her yurt binasında her biri 50 öğrenci kapasiteli 6 farklı bölümden oluşur. Odalar çift kişiliktir. Yurtta günde iki öğün yemek dahil 1 akademik yıl konaklama $9.096 dır. Yemek planı kişinin isteğine göre değiştirilebilir.

Okul ayrıca kampüs dışında apartman konaklama seçeneği de sunmaktadır. Bir akademik yıl için ücret 9.071 USD civarındadır.

Spartan Village: Her biri 2 yatak odalı olmak üzere 58 adet apartman kompleksinden oluşur. Merkez kampüsün 1.5 kilometre güneyindedir. Her apartman dairesi 4 ile 6 öğrenci barındırabilir. Bu apartmanlar okulda en az 1 yılını tamalamış öğrencilere verilmektedir. Apartman kompleksleri ile ana kampüs arasında düzenli servis bulunmaktadır.

Upper Division Apartmanları: Bu apartmanlar ana kampüsün 3,5 kilometre kuzeyinde bulunmaktadır. Ana kampüsler apartmanlar arasında düzenli servis vardır. Bu apartmanlar 1,2 ve 3 yatak odalı ve oldukça lüks dairelerdir. Apartmanlar mobilyalıdır. Bu apartmanlar ancak 3.üncü yada 4.üncü sınıf öğrencilerine kiralanabilir.

International House öğrencilere rahat,güvenli ve uygun fiyatlı konaklama imkanı sağlar.Oda fiyatlarına elektrik,su giderleri,sınırsız ve kablosuz internet erişimi dahildir.Bu yurtta kalan 70 kişiden 25i her sömester yurt dahilinde çalışmak üzere seçilirler ve haftada 6 saat yurtta çalışma imkanı bulurlar. Böylelikle öğrenciler yurt ücretlerini aşağıya çekebilirler. Bu pozisyonla için her sömestr başvuru alınır.

DİL EĞİTİMİ ;

SJSU’da farklı amaçlara yönelik dil eğitimi verilmektedir.

TOEFL SINAV HAZIRLIK PROGRAMI ;

İki hafta süreli yoğun TOEFL sınav hazırlığı içerir.
2007 Program Başlangıç Tarihi: Ocak 2
Ücret : 940 USD

AMERİKAN İLETİŞİM VE KÜLTÜR PROGRAMI ; 
Katılımcılar haftada 20 saatlik İngilizce eğitimi eşliğinde Amerikan Kültürünü daha yakından inceleme imkanı bulurlar.
Süre : 3 haftalık program
2007 Program Başlangıç Dönemleri : Temmuz, Ağustos
Ücret : 1.240 USD

AKADEMİK İNGİLİZCE VE TOEFL HAZIRLIK PROGRAMI;
Süre : 9 ve 17 haftalık programlar
Haftalık ders saati : 20-25 saat
2007 Program Başlangıç Dönemleri : Ocak, Mart, Haziran, Ağustos, Ekim
Ücret : 2.590 – 4.390 USD (süreye göre değişir)

SJSU SÖMESTR PROGRAMI 
Bu programda katılımcılar SJSU’de 1 yada 2 sömestr süre ile ders alabilecekleri bir programdır. Her sömestr için 3-12 transfer edilebilir kredi alınabilir. Bu programa girişte genel üniversite giriş şartları TOEFL(500) isteği dışında geçerli değildir. Sömestr programına katılan öğrenciler isterlerse İngilizce eğitim de alabilir. Programa katılım için minimum 500 teofl şartı aranmaktadır.
2007 Program Başlangıç Dönemleri : Ocak, Ağustos
Ücret : 4.990 USD

MBA-ONE HAZIRLIK PROGRAMI 
Bu program SJSU’in sunduğu 17 haftalık One-MBA programına hazırlık içindir.
2007 Program Başlangıç Dönemleri : Ocak, Ağustos
Ücret : 4.590 USD

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×