Rutgers Devlet Üniversitesi, New Jersey Eyaletinde New Brunswick Şehrinde kuruludur. 1771 yılında 1 öğretmenle açılan okul, sürekli olarak birçok alanda gelişme göstermiş, mühendislik, kimya ve tarım bölümleri açılmış daha sonra bunları eczacılık fakültesi ve eğitim fakültesi izlemiş, 1924 yılında da üniversite olmuştur.

New Brunswick; 42,000 nüfuslu bir şehirdir ve New York şehir merkezine yaklaşık 53 km uzaklıktadır. Kampüs yakınından sürekli New York şehir merkezine kalkan bir ekspres otobüs servisi vardır. Princeton şehrin 25 km güneyinde, Philadelphia yaklaşık 96 km güneybatısında ve Washington da 320 km güneybatısındadır.

New York ve Philadelphia gibi bölgelerdeki, kütüphaneler, tiyatro, konser salonları, müzeler, galeriler, araştırma merkezleri, kulüpler ve tüm diğer eğitim, kültürel ve eğlence merkezleri öğrencilerin kolayca ulaşabileceği uzaklıktadır.

Rutgers Üniversitesi 48,000 öğrencisine; Camden, Newark ve New Brunswick’teki kampüslerinde eğitim vermektedir. 12 lisans okulu, 11 lisansüstü okulu ve 6 tane de lisans ve lisansüstü birlikte olan okulu bulunmaktadır. Bunların 5 tanesi Camden, 8 tanesi Newark ve 16 tanesi de New Brunswick’te kuruludur ve toplam 100 den fazla alanda eğitim verilmektedir.

Üniversitenin Newark kampüsü ile New Brunswick kampüslerinin arası yaklaşık 32 km ve Camden ile New Brunswick arası yaklaşık 40 km dir. Bu uzaklıklar nedeniyle kampüsler arası değişimler çok fazla değildir.

CAMDEN KAMPÜSÜ

Camden Kampüsü; Camden şehrinde, Delaware Vadisinin tam kalbinde kuruludur. Bu kampüste 34 lisans, 13 lisansüstü ve profesyonel program verilmektedir.

Lisans Düzeyinde Eğitim Dallarından Bazıları:
Muhasebe, Antropoloji, Sanat ve Sanat Tarihi, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Criminal Justice, Ekonomi, Eğitim, İngilizce, Finans, Güzel Sanatlar, Yabancı Diller, Yönetim, Pazarlama, Matematik, Müzik, Hemşirelik, Fizik, Politik Bilimler, Psikoloji, Sosyoloji, İstatistik.

Lisansüstü Düzeyde Eğitim Dallarından Bazıları:
MBA, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Criminal Justice, İngilizce, Tarih, Hukuk, Matematik, Hemşirelik, Fizik Terapi.

NEWARK KAMPÜSÜ

Newark şehrinde kurulu olan kampüs, 6,000 lisans ve 4,000 lisansüstü olmak üzere toplam 10,000 öğrenciye art, humaties, sciences, criminal justice, business, law ve nursing fakülteleri altında eğitim vermektedir. Newark Kampüsü, ülkedeki ilk 100 araştırma üniversitesi arasında bulunmaktadır.

Lisans Düzeyinde Eğitim Dallarından Bazıları:
Muhasebe ve Bilişim Sistemleri, Kimya, Criminal Justice, Çevre Bilimleri, Ekonomi, Yönetim Bilimleri ve Bilişim Sistemleri, Pazarlama, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Örgütsel Yönetim, Fizik, Politik Bilimler, Psikoloji, Kamu Yönetimi, Görsel ve Uygulamalı Sanatlar.

Lisansüstü Düzeyde Eğitim Dallarından Bazıları:
MBA, Biyoloji, Kimya, Criminal Justice, Çevre Bilimleri, Tarih, Yönetim, Hemşirelik, Fizik, Politik Bilimler, Psikoloji, Kamu Yönetimi, Sosyal Bilimler.

NEW BRUNSWICK – PISCATAWAY KAMPÜSÜ

Lisans Düzeyinde Eğitim Dallarından Bazıları:
Kimya, Tarımsal Bilimler, Biyoteknoloji, Ekoloji ve Naturel Kaynaklar, Çevre ve işletme Ekonomisi, Çevre Planlaması ve Tasarım, Gazetecilik ve Medya, Sanat Tarihi, Criminal Justice, Dans, İşletme, Psikoloji, Endüstri Mühendisliği, Görsel sanatlar, Marine Sciences, Hemşirelik.

Lisansüstü Düzeyde Eğitim Dallarından Bazıları:
MBA, Sanat Tarihi, Biyoloji, Kimya ve Biyokimya Mühendisliği, İnşaat ve Çevre Mühendisliği, İletişi, Bilişim ve Kütüphanecilik, Criminal Justice, Ekonomi, Eğitim, Çevre Bilimleri, İnsan Kaynakları Yönetimi, Müzik, Hemşirelik, Görsel Sanatlar.

Rutgers Üniversitesi; güz, bahar ve yaz olmak üzere 3 sömestr de eğitim verir. Güz sömestri; Eylül başı, Bahar Sömestri Ocak sonları ve Yaz sömestri de Haziran başlarında başlar.

Eğitim Ücretleri (1 sömestr için);

Lisans Eğitimi Ücretleri: Mühendislik ve Eczacılık Fakültesi; 7,104 USD, İşletme Fakültesi; 6,529 USD ve diğer bölümler için 6,402 USD dır.

Lisansüstü Eğitim Ücretleri: Sanat, Eğitim, İletişim ve Liberal Bilimler, Sosyal Bilimler, Eczacılık, Planlama ve Kamu Politikası, Ciriminal Justice ; 6,562 USD, Uygulamalı ve Profesyonel Psikoloji ; 7,251 USD, Yönetim ve İş İlişkileri Fakültesi; 7,440 USD, İşletme Fakültesi-Camden Kampüsü; 9,250 USD, İşletme Fakültesi- Newark Kanpüsü; 10,447 USD, Camden ve Newark Hukuk Fakültesi; 10,065 USD dır.

Başvuru Koşulları: Lisans ve lisansüstü programlarına başvuru yapabilmek için minimum 3,0/4 not ortalaması, minimum 550 TOEFL skoru ve MBA programı için GMAT skoru, diğer lisansüstü programlar için GRE skoru gerekmektedir.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×