New York Pace Üniversitesi 1906 yılında işletme okulu olarak Pace kardeşler tarafından kurulmuştur. Okul 6 fakültede 13.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Okulun New York City, Westchester, and White Plains da 3 kampusu bulunmaktadir.

New York Kampüsleri

Pace Üniversitesi’nin New York şehrinde iki yeri bulunmaktadır. Manhattan’ın alt kısmında yer alan kampüs New York şehrinin finansal merkezidir. Pace Üniversitesinin Midtown center olarak bilinen modern kampüsü Manhattan 551 Fifth Avenue’dedir. Lisans ve yüksek lisans öğrencilerine gündüz ve akşam dersleri sunan merkez Grand Central Station‘dan da sadece birkaç blok uzaklıktadır.

Westchester County Kampüsleri

Pleasantville kampüsü Westchester’ın ortasında büyük bir araziye kurulmuştur. Briarcliff kampüsü, Pleasantvile kampüsü ile kısa bir mesafededir. Bu kampüs idari kısmın, yurtarın bulunduğu kampüstür ve otobüs servisi ile diğer kampüslere bağlıdır. White Plains kampüsü ise Westchester’ın gelişen şehirlerinden biridir.Hukuk, Hemşirelik ve Bilgisayar Bilimi Fakülteleri bu kampüstedir. Otomobil yada trenle Westchester ve New York şehrine kolay ulaşım imkanı sunmaktadır.

Lisans Düzeyinde Eğitim Programları :
Muhasebe, Uygulamalı Bilgi teknolojileri, Sanat Tarihi, Sanat, Bankacılık, Biyokimya, Biyolojik Bilimler, Biyoloji, İşletme Ekonomisi, İşletme Bilimi, Kimya, İletişim Bilimi ve Bozuklukları, İletişim Bilimi, İletişim, Bilgisayar Bilimi, Suç Bilimi, Tasarım, Yeryüzü Bilimi, Ekonomi, Eğitim, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Matematik, Fizik, Sosyal Bilimler, İspanyolca, Kimya Mühendisliği, Fizik ve Elektrik Mühendisliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce ve İletişim, Çevre Bilimleri, Finans, Güzel Sanatlar, Tarih, İnsan Bilimleri, Bilgi Sistemleri, Uluslararası Yönetim, Dil, Kültür ve Dünya Ticareti, Yönetim Bilimi, Yönetim, Pazarlama, Matematik, Medikal Teknoloji, Modern Diller ve Kültürler, Hemşirelik, Felsefe ve Din Bilimi, Fizik, Siyaset Bilimi, Psikoloji, Sosyoloji/Antropoloji, Teknoloji Sistemleri, Tiyatro Sanatları, Tiyatro.

Lisansüstü Düzeyde Eğitim Programları : 
Eğitim, PhD Klinik Çocuk Psikolojisi, Okul Eğitimi Psikolojisi, Psikoloji, Danışmanlık, Çevre Bilimi, Kamu Yönetimi, MBA, MS Muhasebe, Muhasebe Bilimi Sistemleri, Finansal Yönetim, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yatırım Yönetimi, Kişisel Finansal Planlama, Vergi, Bilgisayar Bilimi, Internet Teknolojileri, Bilgi Sistemleri, Telekomünikasyon, Hukuk.

Konaklama İmkanları : 
Okul New York şehrinde farklı konaklama imkanları sunmaktadır. Plesantville kampüsünde bulunan 3 farklı yurt binasında geleneksel yurt ve apartman stili konaklama sunulmaktadır. Briarcliff kampüsünde ikisi geleneksel ikisi özel banyolu süit konaklama sunan 4 farklı yurt bulunmaktadır.

DİL EĞİTİMİ

Pace Üniversitesi , lisans yada lisansüstü eğitim almak isteyen fakat İngilizcesi yetersiz öğrencilere farklı amaçlara yönelik programlar sunmaktadır. Dil eğitimini New York şehir merkezinde ya da Plesantville’de yer alan iki farklı merkezde almak mümkündür.

Yoğun İngilizce Programı

4 farklı seviyede haftada minimum 18 saat eğitim almak mümkündür. Her seviyeyi 7 ile 14 hafta içerisinde tamamlamak mümkündür. Program içerisinde farklı alanlardan seçmeli ders almak mümkündür. Program içerisinde TOEFL ve GMAT hazırlık dersleri de alınabilmektedir.

Pre-MBA

Pre-MBA programına katılım için high-intermediate –advanced seviyede İngilizce bilgisi gerekmektedir.

Pre-Undergraduate Program

Bu program Pace Üniversitesi yada bir başka Amerikan üniversitesinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere yöneliktir. Programda İngilizce eğitiminin yanı sıra Pace Üniversitesinden kredi almak mümkündür. Ayrıca öğrencilere üniversite başvuruları ile ilgili danışmanlık verilmektedir.

*Pre-Undergraduate programının tamamlanılması Pace Üniversitesi için TOEFL şartını ortadan kaldırır.

Okul ayrıca profesyoneller yönelik özel dil programları da sunmaktadır. Bu programlar için ofislerimizden bilgi edinebilirsiniz.


 

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×