Northwest Missouri

Northwest Missouri State University 1905 yılında kurulmuştur.

Missouri Eyaleti’nin Maryville şehrindeki kampüsünde eğitim vermektedir. Her yıl 7.000 yeni öğrenci alır. 42 eyalet ve 22 ülkeden öğrenci kabul eder. Yılda 2 dönemde öğrenci kabul eder.

Northwest Missouri

Lisans Düzeyinde Eğitim Programları

Reklamcılık, Ziraat Ekonomisi, Ziraat Bilimi, Sanat, Biyoloji, İşletme, Kimya, Bilgisayar Bilimi, Ekonomi, İngilizce, Finans, Psikoloji, Kamu Yönetimi, Sosyoloji, İspanyolca, İletişim, İstatistik, Tiyatro, İngilizce, Matematik Öğretmenliği, Fizik Öğretmenliği, Coğrafya, Jeoloji, Tarih, Endüstriyel Psikoloji, Gazetecilik, Matematik, Müzik, Fizik, Siyaset Bilimi.

Yükseklisans Düzeyinde Eğitim Programları

MBA, İngilizce, Tarih, Ziraat, Bilgisayar Biimi, İngilizce.

Başvuru Şartları

Lisans programları için Lise Mezuniyeti(4.0 uzerinden minimum 2.0 ortalama ), TOEFL (minimum 500 PBT – 173 CBT – 61 iBT),
Yükseklisans programları için Üniversite Mezuniyeti, TOEFL (minimum 550 PBT – 213 CBT – 79 iBT), GMAT veya GRE scoru.

Başvuru Tarihleri

Güz Dönemi için son başvuru tarihi 1 Temmuz,
Bahar Dönemi için son başvuru tarihi ise 15 Kasım’dır.

Yurtlar

Forest Village
Apartman dairesi olarak tasarlanmış olan binada her dairede 2 veya 4 öğrenci konaklamaktadır. Her dairede klima, kablosuz internet, mutfak, banyo, salon ve çamaşır makinesi bulunmaktadır.

Franken Hall 
300 kişilik bir yurttut. Klima, her katta ortak banyo ve iki dinlenme – TV odası, banyo, yüksek hızda kablolu internet ve ücretsiz çamaşır makineleri bulunmaktadır.

Roberta Hall 
Üst sınıflarda öğrenim gören bayan öğrencilere konaklama imkanı sunan bir yurttur. Klima, ücretsiz çamaşır makineleri, yüksek hızda kablolu internet, özel banyolu oda seçeneği bulunmaktadır.

South Complex
Kampüsün merkezinde yer alan yurtta klima, havuz, masa tenisi, ortak mutfak, ücretsiz çamaşır makineleri, yüksek hızda kablolu internet imkanı bulunmaktadır.

Tower Suites
2004 yılında hizmete girmiş modern bir yurttur. 2 ve 4 kişilik oda seçeneği bulunmaktadır. Her odada banyo, oturma grubu; binada ise kafe, klima, ücretsiz çamaşır makineleri; her katta mutfak, çamaşırhane, balkon, kablosuz internet erişimli salon, etüt, toplantı odası yer alır.

Eğitim Ücreti

Lisans Eğitimi : 12.906USD (1 akademik yıl)

Lisansustu: 10.114 USD


 

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×