La Salle

1863 yılında kurulmuş olan okul; ülkenin önde gelen özel üniversitelerinden biridir. Philadelphia şehrinde bulunan okulun ana kampüsü “Northwest Philadelphia” şehir merkezine sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Diğer Kampüsleri; Bucks Country’de, Newtown’da “La Salle Bucks Country Center” ve Montgomery Country’de Gwynedd Valley’de “Gwynedd-Mercy College”.

Toplam 5.500 öğrencisi bulunan okul, 3 ana fakülte altında 60 alanda eğitim vermektedir. Güz, Bahar ve Yaz dönemlerinde başlayan sömestrler için Ağustos, Aralık ve Ekim son başvuru tarihleridir. La Salle İşletme Fakültesi AACSB akreditasyonuna sahiptir.

La Salle

Lisans Düzeyinde Eğitim Veren Fakülteler ve Derslerden Bazıları :

School of Arts & Sciences : Sanat Tarihi, Biyoloji, Kimya, İletişim, Dijital sanatlar ve Multimedya Dizayn, Ekonomi, Eğitim, Çevresel Bilimler, Tarih, Psikoloji, Sosyoloji.
Scholl of Business Administration : Muhasebe, Finans, Yönetim Bilişim Sistemleri, Pazarlama, Örgütsel Yönetim.
School of Nursing : Hemşirelik, Beslenme.

Lisansüstü Düzeyde Eğitim Dallarından Bazıları :
Bilgisayar Bilimleri, Eğitim, Profesyonel İletişim, Bilişim Sistemlerinde Liderlik, Klinik Psikoloji, Hemşirelik, MBA.

Lisans Başvurusu İçin Gerekli Belgeler :

Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu, lise not ortalamalarını gösteren resmi transkript (min 2,5 GPA gerekmektedir), TOEFL skoru (min 500). Lisansüstü programlara başvuru yapmak için; eksik doldurulmuş başvuru formu, TOEFL ve MBA için GMAT ve diğer dallar için GRE skorları, profesyonel özgeçmiş.

Lisansüstü başvuruları için belirlenmiş minimum matematiksel skorlar olmamakla birlikte, diğer başvuru yapan öğrencilerle rekabet edebilecek düzeyde iyi skorlara sahip olmak gerekmektedir.

Eğitim Ücretleri :

Lisans eğitim ücreti 1 akademik yıl için yaklaşık 36.250 USD’dir. Lisansüstü eğitim ücreti her bölüm için değişmekle birlikte


 

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×