Foothill

Foothill College  

Haritada Göster

Foothill College

 – 2 yıllık bir devlet koleji olan Foothill College; San Francisco’nun 64 km. güneyinde ve San Jose’nin 24 km. kuzeyinde bulunan, Silikon Vadisi’nin tam kalbindeki Los Altos tepesinde kuruludur. 1000 öğrencisi olan kolej, çeyrek sömestre (quarter) sisteminde eğitim vermektedir ve Eylül, Ocak, Nisan olmak üzere 3 dönemde de öğrenci kabul eder (güz,kış ve bahar dönemleri).

 

Verilen dersler 4 yıllık üniversite programlarının ilk 2 yılına eşdeğerdir. Foothill Kolej’i başarı ile tamamlayan bir öğrenci kolaylıkla 4 yıllık bir üniversiteye transfer olarak, 4 yıllık lisans diplomasını alabilir.

Foothill Foothill

2 YILLIK DİPLOMA PROGRAMLARI :

Muhasebe, Antropoloji, Sanat, Sanat Tarihi, Havacılık, Bioinformatics, Biological Sciences (Pre-dentistry, Pre-medicine, Pre-pharmacy, Pre-veterinary), İşletme, Çocuk Gelişimi, İletişim Sanatları ve Medya, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Yazılım Geliştirme, Veritabanı Yönetimi, Creative Writing, Diş Hekimi Asistanlığı, Drama, Ekonomi, Mühendislik, Girişimci Ağı, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Almanca, Japonca, Bahçe Tasarımı, Sosyal Bilimler, Coğrafya, Tarih, Grafik Dizayn ve Görsel İletişim, İnteraktif ve Medya Teknolojileri, İnternet Teknolojileri, Law & Society (Pre-law), Matematik, Müzik, Eczacılık Teknolojisi, Felsefe, Fotoğrafçılık, Fizik, Siyaset Bilimi, Psikoloji, Emlak, Sosyoloji, İletişim.

SERTİFİKA PROGRAMLARI : Sanat, Küçük İşletmeler, İşletimTeknolojileri , Muhasebe, İletişim Sanatları ve Medya, Oracle Veritabanı Yönetimi, Dişhekimi Asistanlığı, Girişimci Ağı, Grafik Tasarım ve Görsel İletişim, İnteraktif ve Medya Teknolojileri, İnternet Teknolojileri, Fotoğrafçılık, Radyo Yayıncılığı, Emlak, İletişim.

Son Başvuru Tarihleri : 
Güz dönemi için 30 Haziran (dersler Eylül ortasında başlar)
Kış dönemi için 31 Ekim (dersler Ocak başı başlar)
Bahar dönemi için 31 Ocak (dersler Nisan başı başlar)

İngilizce Hazırlık Programı (Summer Bridge Program) :

Foothill College başvuru için uluslararası öğrencilerden en az 500 TOEFL veya 5.5 IELTS skoru istemektedir. TOEFL skoru 52- 60 IBT yada 5.0-5.9 IELTS olan ve güz dönemi için okula başvuru yapmak isteyen öğrenciler, yaz döneminde 6 hafta süren bu yoğun İngilizce Hazırlık programına katılarak, güz dönemi için başvurularını garantileyebilirler.
1 Temmuz -23 Agustos 2013
Maliyet: 2500 USD

Bir Akademik Yıl İçin Ücretler :
Okul Ücreti :6084 USD
Zorunlu Sağlık Sigortası : 1.416 USD
Kitaplar ve eğitim materyalleri : 1500 USD
Toplam Eğitim Gideri : 9000 USD

Tahmini Yaşam Giderleri :

Konaklama : 8.250 USD
Cep Harçlığı : 2.500 USD
Toplam : 10.750 USD

KONAKLAMA : Foothill College’in kampüs içerisinde yurtları yoktur. Öğrenciler genellikle yakınlardaki dairelerde yaşamaktadırlar. Okulun Uluslararası Program Ofisi öğrencilere ev bulmaları konusunda yardımcı olmaktadır. Okul ayrıca, öğrencileri aile yanına yerleştiren kurum olan Uluslararası Öğrenci Yerleştirme Merkezi (International Student Placement-ISP) ile birlikte çalışmaktadır.

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×