Fontbonne

Fontbonne Üniversitesi  Harita’da göster – 1923 yılında kurulan Fontbonne Üniversitesi; Missouri Eyaleti’nin St. Louis şehrinde bulunmaktadır. Okul 2.300 öğrencisine 28 ana dal, 18 alt eğitim dalı ve 11 master programıyla eğitim vermektedir. Okul yıl boyunca öğrenci kabul eder.

 

Lisans Eğitim Dallarından Bazıları :
MBA, Biyoloji, İletişim, Güzel Sanatlar, Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Tarih, Psikoloji, Sosyal Bilimler/ Hukuk Hazırlık, Deaf Education (işitme engelli çocuklara eğitmenlik), Diyet Uzmanlığı.

Lisans Başvurusu İçin :
Eksiksiz doldurulmuş bir başvuru formu, başvuru ücreti, lise transkripti (minimum 2,5/4,0 not ortalaması), minimum 500 TOEFL skoru, referans mektupları ve öğrencinin eğitim sponsoru olacak kişiye ait banka garanti belgesi gerekmektedir. Ayrıca lisans programına kabul edilen tüm uluslararası öğrencilerin; Fontbonne İngilizce ve Matematik yerleştirme sınavına girerek, genel seviyelerinin belirlenmesi gerekmektedir.

Lisansüstü Eğitim Dallarından Bazıları :
MBA, Vergilendirme, Yönetim, Eğitim, Sanat, Güzel Sanatlar, Aile ve Tüketici Bilimleri, Bilgisayar Eğitimi.

Lisansüstü Başvurusu İçin :
Eksiksiz doldurulmuş bir başvuru formu, başvuru ücreti, tüm geçmiş eğitimi belgelen transkriptler, minimum 600 TOEFL skoru, 3 referans mektubu, 300-500 kelimelik bir niyet mektubu ve öğrencinin eğitim sponsoru olacak kişiye ait banka garanti belgesi gerekmektedir.

Eğitim Ücretleri :
Lisans Eğitimi : 1 akademik yıl için 22.304 USD’dir.
Lisansüstü Eğitim : 1 akademik yıl için 11.860 USD’dir.
MBA : 1 yillik program ücreti 28.862 USD’dir.
MBA : 2 yillik program ucreti 16.357 USD dir.

Konaklama :
Kampüs içerisinde 3 ayrı yurtta konaklama mümkündür. Yurtlardan biri apartman dairesi tarzında konaklama için tasarlanmış, bir tanesi tek kişilik konaklama için, diğeri de 2 kişilik konaklama için tasarlanmıştır. Yurt ücretleri; farklı yurt seçenekleri için; 6.170 USD ile 8.383 USD arasında değişmektedir.
• Medaille Hall: $6,756-$9,288 / yıllık
• St. Joseph’s Hall: $7,780-$8,698 / yıllık
• Southwest Apartments: $7,192 / yıllık

0 Yorum:


  •  yazmış:


Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×