YAZ OKULLARI

 WESTEDU her yıl 18 yaş altı için yaz tatilinde katılım sağlayabilecekleri özel programlar hazırlamaktadır. Her yıl bir önceki yıl katılım ve memnuniyeti esas alınarak programlar titizlikle seçilmektedir. Hemen her ülkede ve şehirde yaz okulu programı sunabilmekteyiz.

Amerika Yaz Okulları İngiltere Yaz Okulları Kanada Yaz Okulları Malta Yaz Okulları Almanya Yaz Okulları Fransa Yaz Okulları
Yaz okulları için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Bu yaş aralığında secim yapılabilecek 2 farklı yaz okulu programı bulunmaktadır.

Öğrenci vize işlemleri , ulaşım, karşılama, eğitim , aktivite ve gezilerin tamamen önceden planlandığı yaz okulu programlarımızı tercih edebildiği gibi aktivite ve gezileri kendisinin planladığı ve sadece yoğun dil eğitimi alabildiği standart bir program da tercih edebilmektedir. WESTEDU olarak bu ikinci seçeneği 16 yaş ve üzeri için tavsiye etmekteyiz. 16 yaş ve altı için programın önceden planlı olması daha yararlıdır.

Yurtdışında pek çok ülkede oldukça büyük sayılarda dil eğitimi kurumu bulunmaktadır . Fakat 18 yaş altı dil eğitimi özel bir alandır ve WESTEDU yaz okullarını belirlerken o ülke eğitim birimlerince onaylı ve küçük yaz gruplarında tecrübeli okulları seçmektedir. Seçilen yaz okullarının çok büyük bir kısmı WESTEDU danışmanları tarafından ziyaret edilmekte ve şartlar kontrol edilmektedir.

Ulaşım

WESTEDU yaz okulu programlarına kayıtlı öğrencilere en uygun uçuşu tespit etmektedir. Çoğu zaman İngiltere ve Malta gibi daha yakın ülkelere direk uçuşlar tercih edilmektedir. Öğrencinin havaalanına varışını takiben karşılanarak konaklama sağlayacağı aileye yada yurda ulaşımı sağlanmaktadır.

Seviye Tespit

Öğrenciler okulun ilk günü dil seviyelerini belirlemek amacı ile seviye tespit sınavına alınırlar. Her öğrenci kendi seviyesinde ve yas grubunda 12-15 kişilik sınıflarda eğitim almaktadır.

Ders Yoğunluğu

Yaz okulu programlarında dil eğitimi hafta için hergün sabahtan –öğleye kadar verilmektedir. Çoğu programda der yoğunluğu haftada 20 ders saati seklindedir. Bazı programlarda isteğe bağlı olarak ders yoğunluğu 30 saate kadar arttırılabilmektedir.

Konaklama

Yaz okulu programlarında temel olarak secim yapılabilecek 2 konaklama sekli bulunmaktadır. Yurt ve aile yani. Yurt konaklama öğrencilere diğer ülkelerden programa katılım sağlayan öğrencilerle birlikte konaklama ve kültürel değişim sağlamaktadır. Aile yanında konaklama ise o ülke kültürünü anlama ve dil pratiği için çok idealdir, Konaklama seçiminde öğrencinin beklentileri ve kişisel özellikleri çok önemlidir. WESTEDU konaklama seçimi konusunda ailelere yol göstermektedir.

Aktivite ve Geziler

Öğleden sonra her gün çeşitli spor, sosyal ve kültürel aktiviteler sunulmaktadır. Aktiviteler yaş aralığına ve seçilen bölgeye göre değişmektedir. Programlarda her hafta 1 tam 2 yarım gün gezi bulunmaktadır. Geziler seçilen şehirde yada bölgede yer alan tarihi ve kültürel mekanlara ve şehirlere düzenlenmektedir.

Grup Lideri

Öğrenciler tüm aktivite ve gezilere okul tarafından görevlendirilmiş grup lideri ile birlikte katilim sağlamaktadır.

Sağlık Sigortası

WESTEDU tüm yaz okulu programlarında program süresince geçerli sağlık ve seyahat sigortası sağlamaktadır.Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×