AMERİKA'DAKİ ÜNİVERSİTELER

 Amerika’da Üniversite – Aşağıdaki listeden bir üniversite seçebilir ve daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz. Listemizde sadece çok yoğun olarak öğrenci gönderdiğimiz üniversiteleri görmektesiniz. Eğer aşağıdaki listede mevcut olmayan ilgilendiğiniz bir üniversite var ise lütfen bizimle iletişim kurunuz.

 

NORTHWEST MİSSOURİ STATE UNİVERSİTY NORTHWEST MİSSOURİ STATE UNİVERSİTY

  • 0 Yorum

 Northwest Missouri State University 1905 yılında kurulmuştur.Missouri Eyaleti’nin Maryville şehrindeki kampüsünde eğitim vermektedir. Her yıl 7.000 yeni öğrenci alır.

PACE UNIVERSITY – NEWYORK PACE UNIVERSITY – NEWYORK

  • 0 Yorum

 New York Pace Üniversitesi 1906 yılında işletme okulu olarak Pace kardeşler tarafından kurulmuştur. Okul 6 fakültede 13.000 öğrenciye eğitim vermektedir. 

PORTLAND COMMUNITY COLLEGE PORTLAND COMMUNITY COLLEGE

  • 0 Yorum

 Portland Comunity College, Oregon eyaletinin Portland şehrinde, çeşitli yerlerde merkezleri bulunan çok kampuslü bir kolejdir.

RUTGERS THE STATE UNIVERSITY OF NEW JERSEY RUTGERS THE STATE UNIVERSITY OF NEW JERSEY

  • 0 Yorum

 Rutgers Devlet Üniversitesi, New Jersey Eyaletinde New Brunswick Şehrinde kuruludur. 1771 yılında 1 öğretmenle açılan okul, sürekli olarak birçok alanda gelişme göstermiş, mühendislik, kimya ve tarım bölümleri açılmış daha sonra bunları eczacılık fakültesi ve eğitim fakültesi izlemiş, 1924 yılında da üniversite olmuştur.

SALISBURY STATE UNIVERSITY SALISBURY STATE UNIVERSITY

  • 0 Yorum

 Salisbury State University 1925 yılında ilk olarak 2 yıllık bir kolej olarak açılmış, daha sonra 3 yıllık olmuş ve 1934 yılında da 4 yıllık eğitime geçmiştir. Şu anda 6000 öğrencisine toplam 45 lisans ve lisansüstü derecesinde eğitim vermektedir.

SAN DIEGO STATE UNIVERSITY SAN DIEGO STATE UNIVERSITY

  • 0 Yorum

 San Diego State University California Eyalet üniversite sistemi içerisinde yer alan en büyük okuldur. California eyaletinin batı ucunda yer alan San Diego şehrinde bulunan okulun toplam 33285 öğrencisi bulunmaktadır.

SAN JOSE STATE UNIVERSITY SAN JOSE STATE UNIVERSITY

  • 0 Yorum

 San Jose State University Amerika’nın California eyaletinde Silikon vadisinde 1857 kurulmuş bir devlet üniversitesidir. 

SANTA BARBARA CITY COLLEGE SANTA BARBARA CITY COLLEGE

  • 0 Yorum

 Santa Barbara City College Santa Barbara şehrinin güney kıyısında eğitim veren bir ommunity college’dir.1909 yılında kurulan kolej Kalifornia eyaleti ve tüm ülkede yer alan en iyi 2 yıllık community kolejlerden biridir.Asağıdaki arama formunu kullanın

Arama formu sitenin tüm içerği içinde aradığınız kelimenin geçtiği sayfaları bulup listeler

Ya da

Direk bize sorun

ankara@west-edu.com
×